Arina Sabalenka przeprasza za uścisk dłoni z Karoliną Pliskovą, Montreal

Finalistka Wimbledonu Karolina Pliskova zakwalifikowała się do finału WTA na twardym korcie w Montrealu w sobotę po zwycięstwie 6-3 6-4 nad czołową rozstawioną Ariną Sabalenką, która przeprosiła za niedojrzałą reakcję na porażkę.

Zwycięstwo było powtórką czwartej rozstawionej mistrzyni Czech, która dwa miesiące wcześniej pokonała swojego białoruskiego rywala w trzech setach w półfinale All England Championship.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

Pliskova zmierzy się o tytuł w Montrealu z Włoszką Camilą Giorgi, która potrzebowała decydującego seta, by pokonać ćwierćfinalistkę Australian Open Jessicę Pegulę 6-3 3-6 6-1.

Pliskova przegrała z Giorgim w zeszłym miesiącu w trzeciej rundzie igrzysk olimpijskich w Tokio. „Wspaniale jest być w kolejnym finale” – powiedziała Pliskova. „Byłem dzisiaj taki silny” Zrobiłem to, co potrzebowałem, aby wygrać. Używałem mózgu i grałem mądrze. Dużo jej brakowało, jestem bardzo zadowolona z występu.” Cztery razy złamała Pliskovą Sabalenkę i obroniła dwa z trzech przełamań, z którymi miała do czynienia.

Sabalenka, która pod koniec drugiego seta rzuciła rakietą z niesmakiem, wstydziła się swojego zachowania, a później przeprosiła na Instagramie, w tym szybkim uściskiem dłoni w sieci, gdzie ledwo rozpoznała Pliskovą.

„Moje dzisiejsze zachowanie nie było profesjonalne. Chcę za to przeprosić” – napisała. „Karolina Pliskova była dzisiaj lepsza”.

„PS przepraszam za ten uścisk dłoni… W tym momencie całkowicie straciłam rozum” – dodała z emoji dłoni.

Pliskova strzeliła 10 asów, co dało łącznie 267 w tym sezonie, co daje jej bliski zasięg 270 do lidera trasy Sabalenki.

Czeszka wygrała swój 39. mecz w sezonie, zajmując pierwsze miejsce w tabeli WTA. Ale pomimo wygrania 12 z ostatnich 13 meczów, ściga się o swój pierwszy tytuł w sezonie.

READ  NBA 2021: Charlotte Hornets przegrywają z Dallas Mavericks przed sezonem

Giorgi była w pogotowiu w ostatnich tygodniach, wygrywając swój 15 mecz WTA z 19, w którym grała, gdy przeszła do pierwszego z 1000-poziomowych finałów w swojej karierze.

„Dotarcie do tego finału wiele znaczy” – powiedział Giorgi. „Mam wspaniały tydzień, wszystkie moje mecze były ciężkie.

„Wiedziałem, że gram bardzo dobrze. Dopóki nie przegrałem pierwszego seta, nigdy nie czułem, że mecz jest zagrożony, ponieważ wiedziałem, że gram bardzo dobrze.

„Pierwszy set poszedł bardzo dobrze. Przegrywając drugi… w tenisie może się zdarzyć. W trzecim wróciłem bardziej skoncentrowany.

– Finał będzie kolejnym świetnym meczem i jak zwykle skupię się tylko na grze.

Włoszka na 71. pozycji zagroziła wygraniem seta strita, gdy w drugim secie przegrywała 4:1, ale Pegula walczyła o to, by umieścić go na trzecim miejscu, zanim odpadła.

Pliskova jest zdeterminowana, by wyprzedzić Giorgiego w meczu o tytuł po przegranej w Tokio.

„Oczywiście, że faktycznie przegrałem z nią w tym roku i wszyscy o tym wiedzą”. Ale to jest mecz finałowy, to inny rodzaj meczu niż pierwsza czy druga runda.

„Nie mam nic do stracenia. Gram ciężko w tym tygodniu. Po prostu postaram się dać z siebie wszystko i zobaczmy.”

– Może po raz trzeci w finale w tym sezonie będę miał szczęście – dodał czeski trener, który odpadł na finałach Wimbledonu i Rzymu.