Arina Sabalenka upadła na ziemię z głową w dłoniach po jednym z największych powrotów w historii US Open.

Francuz Benoit Bayer poniósł upokarzającą jednostronną porażkę z rozstawionym z numerem 7 Cameronem Nouri, co budziło pytania dotyczące jego wysiłków i tego, czy celowo zaaranżował mecz.

Nouri przegrał zwycięstwo 6:0 7:6 (7:1) 6:0 w 98 minut po tym, jak Bayer zdawał się kołysać i płynąć przez okresy rywalizacji i swoich najlepszych wysiłków.

Bayer przegrał pierwszego seta w zaledwie 18 minut, a trzeciego w 19, ale 33-latek miał szansę na remis, gdy w trzeciej odsłonie posłał 5:3.

Był tak sfrustrowany lub bezinteresowny, że przy 0-5 w trzecim miejscu spakował się mimo co najmniej jednego meczu do rozegrania.

Bayer otrzyma 117 000 $ za porażkę w pierwszej rundzie, ale być może będzie musiał ją spłacić w całości, jeśli zostanie ukarany przez urzędników turniejowych grzywną za brak wysiłku.

Wcześniej Paire dziwnie siedziała w kącie kortu, aby ukryć się przed upałami podczas przerwy w grze. To skłoniło niektórych graczy do współczucia mu, ponieważ mógł zmagać się w ekstremalnych warunkach.

Jednak mając wcześniej zarzuty o pobicie, nie było łatwo przekonać innych krytyków.

Pisarz sportowy Mike Dixon napisał na Twitterze: „Cam Norrie pokonuje Benoita-Pierre’a, który ledwo próbował 6-0, 7-6, 6-0… Gdyby to był wyścig konny, gospodarze mieliby zapytanie”.

„Bayer nawet nie próbuje” – dodał dziennikarz Jose Morgado.

W rozmowie z francuską gazetą L’Equipe po meczu Bayer przyznał, że rozważa przejście na emeryturę.

„Byłem 5-3, powinienem być w stanie wziąć drugiego seta. Mogłem to zrobić naprawdę dobrze w mojej głowie, ale moje demony wróciły” – powiedział.

„Podwójne skazy i zacząłem od nowa, zawsze tak samo. Robię, co mogę. Mam 173 lata, odpuszczam sobie i zobaczymy, dokąd to potoczy się”.

„Nie jestem pewien, czy będę kontynuował w tym sezonie, może zatrzymam się tutaj i zobaczę, czy zacznę od nowa w przyszłym roku”.

READ  Golf 2023: Pięciokrotny mistrz Europy Barry Lynn umiera w wieku 62 lat