Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Arlo przestanie obsługiwać niektóre ze swoich starszych kamer bezpieczeństwa od kwietnia

Arlo Starsze kamery bezpieczeństwa utracą dostęp do przyszłych aktualizacji i niektórych korzyści, z których korzystali użytkownicy w przeszłości, teraz, gdy firma zaczęła wdrażać nową politykę wycofania swoich produktów z eksploatacji. jako użytkownicy Zgłoszono na Reddicie (Przez 9to5Google), firma wysłała e-maile z informacją o nowych zasadach i pierwszych produktach, których to dotyczy: kamerach Gen 3 (VMC3030) i kamerach Pro (VMC4030), które zostały wprowadzone na rynek odpowiednio w 2014 i 2016 roku. Od 1 kwietnia 2023 r. oba modele utracą dostęp do siedmiu bezpłatnych pakietów przechowywania w chmurze Arlo wraz ze swoimi aparatami. Będą to również pierwsze modele, które przestaną otrzymywać aktualizacje oprogramowania układowego i zabezpieczeń, a także poprawki błędów.

w tym pełna reklama (PDF) Jeśli chodzi o politykę, Arlo wyjaśniło, że wycofa swoje aparaty cztery lata po ich ostatniej masowej produkcji. Po dwóch pierwszych modelach powyżej, kolejne kamery Arlo, które stracą dostęp do aktualizacji i funkcji, to Arlo Baby (ABC1000), Pro 2 (VMC4030P), Q (VMC3040) i Q+ (VMC3040S). Jego data wycofania z eksploatacji to 1 stycznia 2024 r. W tym samym dniu firma zakończy również wsparcie dla Arlo Lights (ALS1101) i Audio Doorbell (AAD1001).

Dla porównania, użytkownicy nie muszą się ich pozbywać, gdy nadejdą te daty. Mogą nadal korzystać z kamer, aby uzyskać dostęp do wideo transmitowanego na żywo, a także do klipów wideo przechowywanych lokalnie w zgodnych stacjach bazowych Arlo. Ale będą musieli zapłacić za bezpieczną subskrypcję Arlo, aby uzyskać dostęp do pamięci w chmurze, a kamery prawdopodobnie z czasem stracą funkcje, ponieważ nie będą już otrzymywać aktualizacji oprogramowania układowego.

Oprócz umieszczania daty EOL na swoich produktach, Arlo wycofuje również powiadomienia e-mail i usługę połączeń alarmowych E911 1 kwietnia, a także stare przechowywanie wideo w AWS S3 1 stycznia 2024 r. Firma zapowiedziała, że ​​zapewni 30 powiadomienie z jednodniowym wyprzedzeniem.W przypadku produktów, na które będzie miała wpływ zasada EOL, aby ludzie mogli zdecydować, czy chcą kupić nowe urządzenia, czy nadal korzystać ze starych urządzeń.

READ  HTC Vive Focus 3 to niesamowity zestaw VR, którego wcale nie chcesz kupować