Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Arlo przestanie obsługiwać niektóre ze swoich starszych kamer bezpieczeństwa od kwietnia

Arlo przestanie obsługiwać niektóre ze swoich starszych kamer bezpieczeństwa od kwietnia

Arlo Starsze kamery bezpieczeństwa utracą dostęp do przyszłych aktualizacji i niektórych korzyści, z których korzystali użytkownicy w przeszłości, teraz, gdy firma zaczęła wdrażać nową politykę wycofania swoich produktów z eksploatacji. jako użytkownicy Zgłoszono na Reddicie (Przez 9to5Google), firma wysłała e-maile z informacją o nowych zasadach i pierwszych produktach, których to dotyczy: kamerach Gen 3 (VMC3030) i kamerach Pro (VMC4030), które zostały wprowadzone na rynek odpowiednio w 2014 i 2016 roku. Od 1 kwietnia 2023 r. oba modele utracą dostęp do siedmiu bezpłatnych pakietów przechowywania w chmurze Arlo wraz ze swoimi aparatami. Będą to również pierwsze modele, które przestaną otrzymywać aktualizacje oprogramowania układowego i zabezpieczeń, a także poprawki błędów.

w tym pełna reklama (PDF) Jeśli chodzi o politykę, Arlo wyjaśniło, że wycofa swoje aparaty cztery lata po ich ostatniej masowej produkcji. Po dwóch pierwszych modelach powyżej, kolejne kamery Arlo, które stracą dostęp do aktualizacji i funkcji, to Arlo Baby (ABC1000), Pro 2 (VMC4030P), Q (VMC3040) i Q+ (VMC3040S). Jego data wycofania z eksploatacji to 1 stycznia 2024 r. W tym samym dniu firma zakończy również wsparcie dla Arlo Lights (ALS1101) i Audio Doorbell (AAD1001).

Dla porównania, użytkownicy nie muszą się ich pozbywać, gdy nadejdą te daty. Mogą nadal korzystać z kamer, aby uzyskać dostęp do wideo transmitowanego na żywo, a także do klipów wideo przechowywanych lokalnie w zgodnych stacjach bazowych Arlo. Ale będą musieli zapłacić za bezpieczną subskrypcję Arlo, aby uzyskać dostęp do pamięci w chmurze, a kamery prawdopodobnie z czasem stracą funkcje, ponieważ nie będą już otrzymywać aktualizacji oprogramowania układowego.

Oprócz umieszczania daty EOL na swoich produktach, Arlo wycofuje również powiadomienia e-mail i usługę połączeń alarmowych E911 1 kwietnia, a także stare przechowywanie wideo w AWS S3 1 stycznia 2024 r. Firma zapowiedziała, że ​​zapewni 30 powiadomienie z jednodniowym wyprzedzeniem.W przypadku produktów, na które będzie miała wpływ zasada EOL, aby ludzie mogli zdecydować, czy chcą kupić nowe urządzenia, czy nadal korzystać ze starych urządzeń.

READ  Activision nowe szczegóły Call of Duty, aktualizacje Warzone