Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google Pixel 7 Pro dwa miesiące później

Zawsze zdumiewało mnie, że Google, jedna z nielicznych firm dysponujących wystarczającymi zasobami i dominującą na świecie obecnością, aby konkurować z Apple, nie była w stanie stworzyć czegoś, co mogłoby dorównać iPhone’owi. I to nie jest tak, że Google nie próbował. Gigant wyszukiwarek internetowych tworzy smartfony od 2016 roku. Ale na razie telefony Google Pixel są nadal bardzo niszowym urządzeniem. Według danych kilku firm badawczych Google sprzedał 5 milionów telefonów Pixel 6 na całym świecie w ciągu 12 miesięcy od jesieni 2021 do jesieni 2022 roku. Nie mogłem znaleźć podobnych liczb za 12 miesięcy dla produktów Apple, ale iPhone 13 sprzedał się 40. milionów sztuk tylko w „okresie wakacyjnym” 2021 roku.

Luka w sprzedaży ma więcej wspólnego z marką, postrzeganiem przez konsumentów i dostępnością produktu niż z rzeczywistą jakością produktu, ponieważ dokładnie przetestowałem Pixel 6 Pro i iPhone 13 Pro i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł obiektywnie powiedzieć, że jeden telefon to „ znacznie lepiej” niż inne.

W tym roku Google wprowadziło więcej ulepszeń do serii Pixel, a Pixel 7 Pro, który testuję od dwóch miesięcy, jest zdecydowanie najbardziej wyjątkowym i premium telefonem firmy w historii. Ale co być może ważniejsze, Google zwiększył również globalną dostępność (w kategoriach rynkowych) i wyraźnie wydaje więcej na marketing w Stanach Zjednoczonych.

Wynik? Pixel 7 Pro jest tak blisko bycia prawdziwym konkurentem iPhone’a, jak każde inne urządzenie Google. Do tego jeszcze długa droga, ale jest to znaczący postęp.

A na pytanie „Czy Pixel 7 Pro jest lepszy od najnowszego iPhone’a”? zagłosuję na tak.

Projekt

Google Pixel 7 Pro przywraca unikalny język wzornictwa ustanowiony przez serię Pixel 6, z efektownym wizualnie rozdarciem aparatu, które rozciąga się z tyłu telefonu. W tym roku wizjer aparatu jest zamknięty w aluminium (w zeszłym roku było to szkło) i wtapia się w aluminiową ramkę, która tworzy szkielet telefonu. Uważam, że wygląda świetnie, choć metalowy wizjer aparatu jest bardzo podatny na zarysowania. Jeśli nie użyjesz etui z wypustką owijającą się wokół paska aparatu, pojawią się rysy, ponieważ wystają one z tyłu telefonu tak bardzo, że muszą ocierać się o blaty.

Przód Pixela 7 Pro jest bardziej tradycyjny – ale jest jeszcze jedna zakrzywiona twarz na pełnym ekranie z małym otworem, w którym mieści się aparat do selfie. 6,7-calowy panel OLED został znacznie ulepszony w porównaniu z zeszłorocznym, który był dość słaby. Tegoroczna maksymalna jasność osiąga 1500 nitów, co jest wystarczającą jasnością według standardów 2022. Jednak nadal jest to gorszy panel wyświetlacza od najnowszych chińskich telefonów z Androidem, takich jak Vivo X90 Pro Plus, który ma zmienną częstotliwość odświeżania, która jest inteligentniejsza i jaśniejsza. Mimo to jest to drobiazg z technicznego punktu widzenia. Dla 99% osób ekran Pixela 7 Pro będzie wyglądał wystarczająco dobrze.

Skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem został również ulepszony w porównaniu z zeszłym rokiem. Podczas gdy skaner Pixela 6 był okropny, jest to tylko aktualizacja od okropnego do solidnego. Inne chińskie telefony mają szybsze skanery linii papilarnych.

Specjalnością telefonów Pixel, począwszy od serii Pixel 6, jest to, że są one zasilane przez specjalnie zaprojektowany procesor Google, zamiast polegać na Qualcomm, jak robi to większość telefonów z Androidem. Zbudowanie własnego chipa ma szereg zalet, w tym większą kontrolę nad całym rozwojem smartfona, co prowadzi do lepszej synergii sprzętowo-programowej. To jest coś, co Apple robi od lat.

Czip Google drugiej generacji, nazwany Tensor G2, został zaprojektowany przez Google do obsługi szalonej inteligentnej sztucznej inteligencji firmy i obsługi zadań uczenia maszynowego. W tym celu całkowicie się to udaje, umożliwiając Pixelowi 7 Pro tłumaczenie w czasie rzeczywistym, dyktowanie głosu lub rozpoznawanie obrazu całkowicie na urządzeniu, bez potrzeby połączenia z Internetem. Ale chip jest nieco gorszy od najlepszych Qualcomm pod względem wydajności graficznej, więc jeśli jesteś ciężkim graczem, Tensor G2 jest zauważalnie słabszy niż chipy Snapdragon 8 Gen 1 Plus firmy Qualcomm. Oznacza to, że telefon będzie się szybciej nagrzewał i możesz zauważyć pewne dławienie wydajności, jeśli grasz w grę wymagającą dużo grafiki.

Nie gram w gry mobilne, więc nie zależy mi na słabszej wydajności gier. Zauważyłem jednak, że Tensor G2 jest wolniejszy niż najlepsze układy Qualcomm, jeśli chodzi o renderowanie filmów lub uruchamianie aplikacji. Pixel 7 Pro nie jest wolny, po prostu nie jest najszybszym telefonem.

Istnieje duża bateria o pojemności 5000 mAh, którą można ładować przewodowo lub bezprzewodowo, chociaż prędkość ładowania jest niska w porównaniu z najnowszymi chińskimi telefonami flagowymi. Ale to nie ma większego znaczenia, ponieważ żywotność baterii w Pixel 7 Pro jest doskonała. Moim zdaniem szybkie czasy ładowania nie mają większego znaczenia, jeśli telefon wytrzyma cały dzień na jednym ładowaniu.

Istnieją zwykłe głośniki stereo i wodoodporność IP68, której można by oczekiwać od flagowego telefonu, a dotyk jest doskonały. Ogólnie rzecz biorąc, sprzęt Pixel 7 Pro jest bardzo dopracowany i nie ma rażącej słabości, jak poprzednie telefony Pixel. To wszystko, a nawet nie wspomniałem o głównej sile telefonów Pixel – o optyce.

kamery

Zanim zagłębię się w wydajność aparatu Pixel 7 Pro, wiedz, że sprzęt aparatu Pixel 7 Pro można uznać za potężny, ale nie tak dobry, jak najnowsze chińskie telefony flagowe.

Główny aparat Pixela 7 Pro wykorzystuje obiektyw 50 MP GN 1 z czujnikiem 1/1,3 cala. Ultraszerokokątny aparat Pixel 7 Pro 12MP to ulepszenie, które zyskuje znacznie szersze pole widzenia i możliwość robienia zdjęć makro. Dostępny jest 48-megapikselowy zoom peryskopowy, który może fotografować z 5-krotnym zoomem optycznym, chociaż przysłona f / 3,5 jest nieco wolna.

Technicznie, z punktu widzenia sprzętu, optyka tutaj jest o rok lub dwa starsza niż to, czego używa coś takiego jak Vivo X90 Pro Plus. Na przykład rozmiar czujnika 1/1,3 cala w Pixel 7 Pro blednie w porównaniu z 1-calowym czujnikiem używanym w Vivo X90 Pro Plus (i Xiaomi 12S Ultra).

Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy to w ogóle ma znaczenie? Ponieważ Google zawsze korzystał z najlepszej w swojej klasie sztucznej inteligencji i sztucznej inteligencji, aby pomóc w tworzeniu obrazów najwyższej jakości. A Pixel 7 Pro w większości to robi.

Wystarczy spojrzeć na przykładowe zdjęcia poniżej. W przeważającej części Pixel zawsze znajdzie idealny zakres dynamiki i doskonale naświetli każde źródło światła dzięki superinteligentnym algorytmom uczenia maszynowego Google, które skanują scenę, robią kilka zdjęć w różnych punktach ekspozycji, a następnie łączą je ze sobą, aby uzyskać idealnie naświetloną strzał. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym, w ciągu jednej sekundy. Wszystkie inne telefony mogą to zrobić w jakiejś wersji, ale Pixel robi to lepiej niż większość telefonów.

Mówię więcej, ponieważ Vivo X90 Pro Plus jest w tym równie dobry, jeśli nie lepszy. Dorzuć lepszy sprzęt i muszę powiedzieć, że Vivo X90 Pro Plus pokonuje Pixela 7 Pro w robieniu zdjęć. Myślę jednak, że Pixel 7 Pro spokojnie wygrywa drugie miejsce w kategorii aparatów w smartfonach. Jego możliwości aparatu są wyraźnie lepsze niż ktokolwiek na trzecim miejscu (głosowałbym na Xiaomi 12S Ultra lub Samsung S22 Ultra).

Ale nie tylko aparaty korzystają z superinteligentnego układu Google. Istnieje wiele innych funkcji oprogramowania.

Programowanie

Pixel 7 Pro działa na Androidzie 13 i jest Androidem takim, jakim chciał Google. Ilość informacji jest minimalna — z wyjątkiem 12 aplikacji Google, których nie można się pozbyć — a program został zaprojektowany tak, aby był prosty i łatwy w użyciu. Moim zastrzeżeniem jest to, że często może być trochę zbyt proste i brakuje w nim niektórych bardziej przydatnych gestów skrótów, które oferują azjatyckie telefony z Androidem. Na przykład na większości chińskich telefonów z Androidem możesz zrobić zrzut ekranu za pomocą prostego gestu trzema palcami. Na Pixelu musisz jednocześnie nacisnąć dwa przyciski. Wymaga to więcej wysiłku, skupienia i czasu niż przesunięcie trzema palcami.

Ale oprogramowanie Pixela jest całkiem sprytne. Na przykład telefon zawsze wydaje się wiedzieć, więc może samodzielnie identyfikować muzykę odtwarzaną w pobliżu bez monitowania. Powiedzmy, że siedzisz w barze i słyszysz chwytliwą melodię i chcesz wiedzieć więcej. Pixel już zidentyfikował utwór i pokaże wykonawcę oraz tytuł utworu na zawsze włączonym wyświetlaczu telefonu.

Jak wspomniano, Pixel może również wykonywać tłumaczenie symultaniczne lub dyktować głos bez konieczności dostępu do Internetu. Dyktowanie głosowe jest obecnie na każdym telefonie, ale Pixel jest znacznie szybszy i dokładniejszy. Powiedzmy, że mówię 50 słów w normalnym tempie. iPhone lub Samsung może dyktować to, co powiedziałeś z dokładnością 85-90%. Pixel 7 Pro może to zrobić z dokładnością około 95-99%. Ta dodatkowa dokładność 10-14% jest bardzo ważna, jeśli wysyłasz ważne wiadomości głosowe lub e-maile za pomocą głosu.

My Pixel może też w inteligentny sposób wyświetlać informacje kontekstowe na ekranie głównym, takie jak informacje o nadchodzącym locie wraz z numerem bramki na lotnisku, po prostu skanując moje konto Gmail z informacjami o locie. Inne telefony mogą to zrobić, jeśli skonfigurujesz widżet przypomnienia; Google Pixel robi to automatycznie.

Rodzi to jednak pytanie: czy Pixel jest taki inteligentny? Fakt, że telefon zawsze słucha muzyki wokół ciebie, może być łatwo nadużyty. Masz możliwość wyłączenia tego wszystkiego, ale wszystkie te funkcje są domyślnie włączone.

Decyduję się zaufać Google, więc nie mam nic przeciwko, ale widzę, że niektórzy ludzie są zaniepokojeni stopniem, w jakim Pixel wydaje się robić rzeczy samodzielnie? Jeśli nie masz nic przeciwko temu, tak jak ja, telefony Pixel 7 to najmądrzejsze i najbardziej proaktywne telefony na rynku.

ogólna wydajność

Używam Pixela 7 Pro od kilku miesięcy i poza wspomnianą wyżej wydajnością, która jest nieco wolniejsza podczas wykonywania niektórych zadań, nie miałem żadnych problemów z wydajnością telefonu. Wszystko działa tak, jak powinno, od łączności komórkowej na wielu kontynentach po bycie niezawodną maszyną do pracy i korzystania z mediów.

Ponownie, jeśli jesteś zapalonym graczem, a wydajność gier ma wysoki priorytet, możesz rozważyć inny telefon Samsunga lub Xiaomi, ale poza tym Pixel 7 Pro działa bardzo dobrze. Żywotność baterii jest świetna, jak wspomniano – mogę uzyskać około 15-16 godzin użytkowania na jednym ładowaniu, co powinno wystarczyć większości ludzi.

wniosek

Biorąc to wszystko pod uwagę, najnowszą wspaniałą wiadomością, która popycha Pixel 7 Pro na szczyt mojej listy rekomendacji, jest jego cena: Pixel 7 Pro kosztuje 899 USD, co nie jest tanie, ale nie jest tak wysokie, jak Apple i Samsung polecenia dla swoich najlepszych telefonów. Moim zdaniem Pixel 7 Pro za 900 USD to lepszy zakup niż iPhone 14 Pro lub Samsung Galaxy S22 Ultra za 1100 USD.

Rosnąca dostępność Google na rynku to świetna wiadomość dla Google i globalnego środowiska mobilnego. Urządzenie jest obecnie w sprzedaży w 17 krajach, w tym w kilku ważnych nowych dodatkach, takich jak Indie i Singapur. Nadal nie można go kupić na niektórych dużych rynkach, takich jak Chiny, ale w większości krajów anglojęzycznych lub rynków azjatyckich o wysokich wydatkach stać na to urządzenie. I to jest ogromne dla Google, aby nadal nabierać rozpędu.

Niedawno napisałem plik lista ulubionych telefonów do końca roku, Dzięki temu Pixel 7 Pro znalazł się na drugim miejscu za Vivo X90 Pro Plus. Wolę Vivo ze względu na nieco lepsze aparaty i lepszy wyświetlacz, ale to jest mój ulubiony. Pixel 7 Pro ma inteligentniejsze oprogramowanie, które lepiej pasuje do zachodnich odbiorców, i ogólnie jest to lepszy zakup dla większości ludzi, ponieważ ma mocniejsze oprogramowanie i wsparcie posprzedażowe. Większości osób poleciłbym Pixela 7 Pro jako telefon roku 2022.

READ  W co zagrasz w ten weekend?