Ash Party wygrywa Adelaide International Group, a Simona Halep wygrywa Melbourne Summer Group 1 przed Australian Open | wiadomości tenisowe

Barty po raz pierwszy przygotowuje się do wygrania Wielkiego Szlema u siebie, wcześniej wygrał French Open i Wimbledon; Simona Halep wygrała Melbourne Summer Group 1, aby zdobyć swój pierwszy tytuł od 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 22.09.09 o godz. 10:17

Ash Party po raz drugi wygrywa Adelaide International po wygranej w 2020 roku

Światowy numer jeden Ash Barty miał kłopoty w niedzielę, gdy Australijka Elena Rybakina przegrała 6-3 6-2 na Memorial Drive, zdobywając tytuł Adelaide International i swój 14. tytuł WTA.

Barty, która wygrała turniej w 2020 roku, zdominowała siódmego rozstawionego 22-letniego Kazachstanu, aby wygrać w nieco ponad godzinę, osiągając swój poziom na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem Australian Open w Melbourne.

„Praca, którą wykonuję z moim zespołem za kulisami, stawia mnie w najlepszej możliwej pozycji do grania dobrego tenisa w kółko i za każdym razem, gdy mnie o to proszono” – powiedział Barty dziennikarzom. „Zdecydowanie czuję się dobrze latem.

„Czuję się dobrze przed Australian Open, jak to się co roku dzieje.Każde przygotowanie jest wyjątkowe, każde przygotowanie jest inne.

Barty po raz pierwszy będzie chciał wygrać Wielkiego Szlema u siebie

„Więc bierzemy to za to, co nadchodzi i co jest, idziemy dalej i staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, przy każdej okazji, czy to tutaj, w Adelajdzie, czy w Melbourne”.

25-latek objął dowodzenie w połowie seta otwierającego po tym, jak został zmuszony do uratowania dwóch punktów przełamania w siódmym meczu i wrócił do zwycięstwa pomimo podwójnego błędu.

Faulka gospodarzy wykorzystała faul przeciwnika po tym, jak wrzuciła do siatki coś, co powinno być prostym zwycięzcą, a następnie trafiła asa Barty’ego, aby ją dogonić.

Kiedy Rybakinie nie udało się odwrócić tego otwierającego, mistrzyni Wimbledonu bezlitośnie wykorzystała okazję, by ustawić się na zwycięskiej pozycji.

Barty dostała szansę na przełamanie własnego punktu w kolejnym meczu, który natychmiast przeliczyła. Stamtąd Australijczyk objął prowadzenie.

Trudności Rybakiny wzrosły na początku drugiego seta, co było podwójnym błędem, który dał Barty’emu kolejną przerwę w meczu otwarcia.

Barty, który nie stracił serwu, odkąd zrobił to przeciwko Coco Gauff w pierwszej rundzie turnieju, miał siedem kolejnych meczów z kolejną przerwą przed końcem, prowadząc 4-0, po czym odniósł wygodne zwycięstwo.

Halep wygrywa w Melbourne

Simona Halep zdobywa 23. tytuł w karierze

Była światowa liderka Simona Halep szturmowała Veronikę Kudretovą w prostych setach w letnim finale grupy 1 w Melbourne w niedzielę, aby zdobyć tytuł i dać sobie ogromny zastrzyk pewności siebie przed Australian Open.

Halep, która została zmuszona do wycofania się z ubiegłorocznych French Open, Wimbledonu i Igrzysk Olimpijskich w Tokio z powodu problemów z łydką, nie wykazała żadnych oznak kłopotów, kiedy pokonała Kudermetovą 6-2 6-3 w ciągu 1 godziny i 14 minut.

Kudermetova zaczęła rywalizację mocno, przełamując Halepa i objęła prowadzenie 2-1 w pierwszym secie, ale dwukrotna mistrzyni Wielkiego Szlema zareagowała dobrze, łamiąc prawego obrońcę w następnym meczu, a potem jeszcze dwa razy, by przypieczętować pierwszego seta 6. 2.

Halep miał kontuzje łydki i kolana w 2021 r.

Drugi set został ujawniony w podobny sposób, gdy Kudermetova awansowała, a Halep pospieszył, aby zremisować seta 2-2. Halep przełamała kilka gier później do 5-3, a następnie utrzymała swój 23. tytuł w karierze.

– Naprawdę miło jest tu wrócić i grać przeciwko tobie. Dziękuję za wsparcie – powiedział Halep publiczności Rod Laver Arena, która kibicowała rumuńskiemu graczowi od początku do końca. „Pomogłeś mi wygrać.”

Wcześniej w niedzielę Amerykanka Amanda Anisimova doznała kontuzji, pokonując Aleksandrę Sasnovic 7-5 1-6 6-4 i zdobywając swój drugi tytuł WTA na równoległych Mistrzostwach Melbourne Summer Group 2.

Anisimova wygrała pierwszego seta 7-5 po powrocie do walki z przerwy, ale miała problemy w drugim, ponieważ Sasnovich dwukrotnie przełamywał się i awansował 3-0.

Amanda Anisimova zdobyła swój drugi w karierze tytuł singli WTA

Gdy grupa wynosiła 4-1, Anisimova wzięła czas na leczenie jej lewego uda i wróciła do meczu z mocno związaną nogą.

Anisimova była na skraju porażki z powodu kontuzji, przegrywając drugiego seta i przegrywając 3-0 w trzecim, ale Amerykanka wykazała się ogromną determinacją, by walczyć i dwukrotnie przełamywać się, zanim zakończyła zwycięstwo potężnym ciosem. .

„Miło jest rozpocząć rok w dobrym miejscu i zdobyć tytuł, szczerze mówiąc, nie mogę prosić o więcej” – powiedział Anisimova.

Świątek wycofuje się z imprezy w Sydney

20-latek ogłosił w niedzielę, że dziewiąta na świecie Iga Świątek wycofała się w przyszłym tygodniu z Sydney Classic z powodu kontuzji żeber.

Polak Świątek, mistrz French Open 2020, przegrał w sobotę z Bartym 6-2 6-4 w półfinale Adelaide International.

Iga Świątek wycofała się z przyszłotygodniowego Sydney Tennis Classic

Świątek miał zagrać z mistrzynią US Open Emmą Raducanu w rundzie otwierającej turniej WTA 500 w Sydney, na którym toczy się boisko pełne wielkich nazwisk, a poprowadzi go Barty.

Australian Open, tegoroczne otwarcie Wielkiego Szlema, rozpocznie się w Melbourne 17 stycznia.

„Po intensywnym przedsezonie i turnieju, który odbył się w zeszłym tygodniu w Adelajdzie, czuję, że moje ciało potrzebuje więcej czasu na regenerację przed Australian Open” – powiedział Świątek w oświadczeniu na Twitterze.

„Czuję ból w dolnych żebrach, dlatego niestety zdecydowałem się wycofać z turnieju w Sydney”.