Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ash Party zostaje Czempionką Ludu, składając wzruszający hołd swoim przodkom | Tenis

zaSh Barty był już prawie poza głównym dziedzińcem, trzymając na ramieniu miskę Wenus Rosewater, gdy szła w kierunku tunelu, korytarza chłopców i dziewcząt stojących na straży, a wiwatujący tłum za ostatnim oklaskami dołka Wimbledon Zwycięzca, który zdobył świadomość.

Obserwowanie drobnych szczegółów w tak dużym miejscu, przy tak wielkiej okazji, nie jest łatwe, ale kilka rzędów z tyłu, za tłumem fotografów, stała kobieta ubrana w T-shirt z motywem aborygeńskiej flagi. Barty wskazał na tę kobietę, Mel Jones, byłą krykiecistkę i obecnie współprzewodniczącą Pierwszego Komitetu Doradczego Organizacji Narodów Zjednoczonych w CA, i uśmiechnął się. Pilnowała najważniejszych dla niej szczegółów, jej przodków z Ngarigo i 500 różnych Aborygenów, którzy tworzą to, co nazywamy Australią.

Należą do nich Yvonne Gulagung Kawley, kobieta Weraguri, która wygrała ten turniej po raz pierwszy od dokładnie 50 lat i była również ostatnią Australijką, która wygrała tutaj w 1980 roku. oraz Kathy Freeman, kobieta Koko Yalangi, która w 2000 roku została pierwszą rdzenną kobietą wygrać złoty medal olimpijski. oboje mają Publicznie wyrazili swoją dumę ze sportowca którzy, podobnie jak oni, w jakiś sposób zajęli się problemem nierówności rasowej, która wciąż istnieje w tym kraju.

W Stanach Zjednoczonych, po zwycięstwie drużyny koszykówki nad Argentyną, mówiła o tym australijska flaga olimpijska Patti Mills.

Po prostu niesamowite, niesamowite” – powiedział Mills. Czterdzieści jeden lat od ostatniej Australijki, która wygrała Wimbledon, a była to Yvonne Gulagong Cowley, i 50 lat od jej pierwszego tytułu na Wimbledonie, a potem Ashe zrobiła to w sukience inspirowanej jej idolką Yvonne podczas Tygodnia Naidok.

„To wszystko przyprawia o gęsią skórkę, gdy mówisz o tak niesamowitej inspiracji wszystkim w Australii, zwłaszcza aborygeńskim Australijczykom. Nawet trochę się zakrztusiłem, myśląc o tym.”

To era Ash Party, zarówno na boisku, jak i poza nim. Karolina Pliskova była po prostu najnowsza W długiej serii niepokonanych przeciwników w zwycięstwach utrzymuje swój numer jeden na świecie od czerwca 2019 roku, kiedy wygrała swój pierwszy duży turniej we French Open.

Było inaczej, nie tylko dlatego, że jest Wimbledonem i jest teraz bardziej pewna siebie. Była, jak powiedziała, „cudem”, nawet będąc w stanie zagrać z powodu pogarszającej się kontuzji uda, która zakończyła jej występ w Roland Garros zaledwie pięć tygodni temu.

Stan jej ciała sprawił, że nie musiała nawet rywalizować. Stan świata utrudniał to logistycznie. W rzeczywistości pandemia oznaczała nieobecność większości jej rodziny i przyjaciół, a fundusz jej kibiców zajmował tylko najmniejsze kółko w jej stałym składzie, w tym trener Craig Tyzer i partner Gary Kesick. Na trybunach nie było też wielu innych znajomych twarzy – Z wyjątkiem Toma Cruise’a Co, niepokojąco, wyglądało na zamrożone w czasie około 20 lat temu – a małe plamki zieleni i złota były nieproporcjonalne do lat przed Covid-19.

Ale może to były wszystkie rzeczy, które nie powinny czynić tego cudowniejszym do osiągnięcia. To sprawiło, że jej zwycięzca ostrych zakrętów w przeciwległym polu serwowym śpiewał głośniej, jej spójny powrót do zdrowia po nieudanej obsadzie mistrzostw w drugim secie był bardziej zamożny, a jej rzadki pokaz emocji, gdy w końcu to zrobiła, tym bardziej.

Nie udało się napisać tej fabuły, jednak bohaterka, na swój sposób, bezbłędnie odegrała swoją rolę. To znaczy, że w ogóle nie działała. Była taka sama, jak zawsze. Kiedy Jones został rozpoznany i wstąpił do All England Club, Barty wymienił uprzejmości z księciem i księżną Cambridge, przyjął gratulacje od Billie Jean King i Martiny Navratilovej, po czym dołączył do jej drużyny i śmiał się w przejściu.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o wiadomościach sportowych?

pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play Store na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

W jej domu na Gold Coast jej rodzina huczała w salonie. Wielu fanów tenisa – i to nie tylko Australijczyków – robi to samo, trzymając się kawałka dobrej rzeczy pośród wszystkich nieszczęść ostatnich 18 miesięcy. Świat potrzebował chwili odpoczynku i regeneracji, a Barty był środkiem wzmacniającym.

READ  Rynek artykułów sportowych w Polsce - informatyka przemysłowa