Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Atomowy okręt podwodny Royal Navy zatapia okręt wojenny w „strefie zagrożenia”

Atomowy okręt podwodny Royal Navy zatapia okręt wojenny w „strefie zagrożenia”

Atomowy okręt podwodny Royal Navy tonący na głębokość miażdżącą został uratowany chwilę przed katastrofą.

Głębokościomierz na liczącym kilkadziesiąt lat statku Vanguard, przewożącym 140 członków załogi i rakiety zagłady Trident II, uległ awarii na Oceanie Atlantyckim.

Taka katastrofa spowodowałaby również koszmarną misję ratunkową mającą na celu odzyskanie ściśle tajnego statku i jego reaktora jądrowego, zanim Rosjanie przybyliby na miejsce zdarzenia. słońce Raporty.

Okręt podwodny przygotowywał się do patrolu, gdy jego wskaźniki głębokości przestały działać, co doprowadziło dowódców do przekonania, że ​​w czasie nurkowania znajdował się na poziomie.

Statek wchodził do „strefy zagrożenia”, gdy inżynierowie na tyłach 490-metrowego statku klasy Vanguard wykryli drugi miernik i wszczęli alarm.

Źródło powiedziało The Sun: „Zadaniem inżynierów nie jest kontrolowanie głębokości łodzi podwodnej, ale zobaczyli, jak głęboka jest łódź podwodna, i zdali sobie sprawę, że coś jest nie tak.

„Technicznie rzecz biorąc, łódź podwodna nadal znajdowała się na głębokości, na której wiedzieliśmy, że może działać, ale gdyby musiało zejść na tak głębokość, cała załoga zostałaby wysłana na stanowiska pracy.

„To się nie wydarzyło. Okrętu podwodnego nie powinno tam być, a mimo to nurkował. Jeśli tak się stanie, nie warto o tym myśleć”.

Ze względów bezpieczeństwa „The Sun” nie podaje nazwy łodzi podwodnej ani głębokości, na których się ona znajduje.

Źródło morskie podało, że sytuacja, w której doszło do wypadku, pokazała, że ​​systemy bezpieczeństwa działają.

„Jeśli jeden system zawiedzie, można wrócić do drugiego” – dodali.

Top Brass wszczął pilne dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa, ale znawcy twierdzili, że dramat nie przeszkodził brytyjskiemu nuklearnemu odstraszaniu.

Co najmniej jeden okręt podwodny Królewskiej Marynarki Wojennej wyposażony w rakiety nuklearne patroluje nieprzerwanie od 1969 r., aby zareagować w przypadku ataku w dniu zagłady.

READ  Jimmy Lai wśród trzech działaczy demokratycznych w Hongkongu skazanych na proteście na placu Tiananmen | Hongkong

Wielka Brytania ma cztery okręty podwodne klasy Vanguard, ale tylko dwa z nich są obecnie w służbie.

Jeden przechodzi gruntowny remont, a drugi przechodzi próby morskie po naprawach, które przekroczyły budżet o 300 milionów funtów (574 miliony dolarów).

Marynarka wojenna powiedziała: „Nie komentujemy operacji. Nasze okręty podwodne w dalszym ciągu są rozmieszczone na całym świecie, aby chronić interesy narodowe.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na słońce Zostało powielone za zgodą