Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aurora Australis błyszczy nad Wyspą Kangurów

Aurora Australis błyszczy nad Wyspą Kangurów

Zdjęcia: C. Szabula.

Wyspa Kangaroo cieszyła się oszałamiającym pokazem świetlnym, a zorza polarna wypełniała nocne niebo odcieniami czerwieni, różu i fioletu.

Fotograf wykonał wspaniałe zdjęcia specjalnego wydarzenia w Remarkable Rocks na zachodnim krańcu wyspy.

Zorza polarna, znana również jako Zorza Południowa, jest rzadkim widokiem w Australii Południowej, ale czasami można ją zobaczyć podczas równonocy wiosennej – więc mieszkańcy i turyści z Wyspy Kangurów mają szczęście.

Zorza południowa jest znacznie rzadsza niż jej odpowiednik z półkuli północnej, zorza polarna, ponieważ można ją zobaczyć tylko w bardzo odległych obszarach świata.

Gwałtowne burze słoneczne są czynnikiem sprawczym tego zimnego zjawiska, które popycha wiatr słoneczny w stronę Ziemi. Kiedy wiatry docierają do ziemskiego pola magnetycznego, wywołują reakcje z gazami, takimi jak tlen i azot, tworząc fotony lub małe eksplozje światła. Te eksplozje światła mogą stworzyć tysiące jasnych kolorów na niebie, tworząc zorzę południową.

Większość ludzi myśli o Antarktydzie, gdy myślą o zorzy polarnej, ale większość statków wycieczkowych nie zapuszcza się wystarczająco daleko na południe, aby je dostrzec.

Chcesz ścigać zorzę polarną i zobaczyć ją na własne oczy? Są dwa miejsca w Australii, gdzie możesz mieć szczęście zobaczyć pokaz świateł natury:

Tasmania

Stolica Tasmanii, Hobart, to idealne miejsce, aby zobaczyć zorzę polarną.Grupa wysp i półwyspów na wschód od stolicy posiada również ciche zatoki skierowane na południe, idealne do obserwacji zorzy polarnej. Inne popularne miejsca to Bruny Island, Satellite Island, Betsy Island i South Arm, a także Park Narodowy Cradle Mountain-Lake St Clair i Mount Nelson. Z taką listą Tasmania jest niewątpliwie najlepszym miejscem do zobaczenia zorzy polarnej w Australii.

Południowe wybrzeże Australii

Fotografowie uchwycili tutaj zorzę polarną z wybrzeży Gippsland, Bass Coast, Phillip Island, półwyspu Mornington i półwyspu Bellarine. Wszystkie te miejsca łączy jedno: czysty widok na ocean, który jest kluczem do zobaczenia kolorowych świateł tańczących po niebie.

READ  Łazik Curiosity przeprowadza inwentaryzację głównych elementów życia na Marsie

Kluczem do zobaczenia zorzy polarnej jest ciemne niebo i atmosfera wolna od zanieczyszczeń.Potrzebujesz jak największej liczby godzin ciemności, czystego nieba i bezksiężycowej nocy, aby zima była idealnym czasem, aby zobaczyć to niebiańskie wydarzenie.

Wskazówki dotyczące fotografowania zorzy południowej aparatem:

  • Znajdź miejsce o minimalnym zanieczyszczeniu światłem.
  • Spakuj odpowiedni sprzęt, taki jak statyw, obiektyw z szeroką przysłoną, która pozwoli na dotarcie dużej ilości światła do matrycy, oraz aparat, który dobrze radzi sobie z robieniem zdjęć przy słabym oświetleniu. Jeśli masz nowszy telefon komórkowy, wypróbuj ten sposób – mogą one również uchwycić pokaz świetlny.
  • Upewnij się, że aparat jest ustawiony na tryb ręczny, czułość ISO 1600–6400, czas otwarcia migawki 5–15 sekund i obiektyw ustawiony na najniższą przysłonę f/najszerszy.

Kliknij Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zorzy polarnej.