Australia pokonuje Wielką Brytanię i awansuje do finału Billie Jean King Cup |  Tenis ziemny

Australia pokonuje Wielką Brytanię i awansuje do finału Billie Jean King Cup | Tenis ziemny

W decydującym meczu półfinałowym Billie Jean King Cup grupa została zredukowana do najwyższej klasy deblistów, a Alicia Barnett i Olivia Nichols stanęły przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej karierze. Jednak w żadnym momencie nie zdradzili nawet przebłysku negatywnej energii. Zaciekle planowali, ciężko walczyli i prawie przeciągnęli się poza linię.

W końcu to nie wystarczyło. Pomimo ich najlepszych wysiłków, niespodziewanie ekscytująca kariera Billie Jean King w Wielkiej Brytanii zakończyła się w półfinale, gdy Australia pokonała ich 2:1 na Emirates Arena w Glasgow i awansowała do finału po raz drugi w trzech edycjach.

W spotkaniu otwierającym Heather Watson nie była w stanie odtworzyć swojej poprzedniej formy, ponieważ spadła 6-4, 7-6 (3) do inspirującego Storm Sandersa. Harriet Dart wkrótce podążyła za nią i po raz kolejny podniosła się pod presją, gdy w Wielkiej Brytanii zajęła pierwsze miejsce, pokonując Agla Tomljanovic 7-6 (3), 6-2, aby utrzymać je w walce. Duety zmierzyły się z Barnettem i Nicholsem przeciwko Storm Sanders i Samowi Stosurowi, Australijczycy ledwo przetrwali zwycięstwo 7-6 (1), 6-7 (5), 10-6

Po pięciu długich dniach gry w finałach Billie Jean King King Cup w Glasgow, po raz pierwszy w tym tygodniu, każdy zakątek boiska tętnił napięciem i oczekiwaniem, gdy gospodarze walczyli o miejsce w finale.

Na papierze nie mogliby prosić o lepszą pierwszą zniżkę. Sanders zajmuje 237 miejsce w rankingu singli i w tym roku zgromadził rekord trasy 0-8. Ale zawody drużynowe często inspirują graczy ponad ich zwykłe granice, tak jak robili to z Australijczykami przez cały tydzień. Sanders pokonała Watson w dwóch ciasnych setach, poprawiając swój rekord w grze pojedynczej do 3-0.

Alicia Barnett jest pocieszana przez kapitan Ann Keothavong po swojej półfinałowej porażce. Zdjęcia: Jane Barlow/Penn

Dwa dni po swoim najlepszym zwycięstwie w karierze nad Hiszpanką Paulą Padusą, Dart weszła na boisko doskonale wiedząc, że porażka zakończy jej drużynę. Po raz kolejny znakomicie poradziła sobie z presją. Dart postawiła na swoim, konsekwentnie wcześnie biorąc piłkę, zdeterminowana, aby kontrolować linię bazową i ukraść czas przeciwnikowi. Nawet po oddaniu przewagi 5-2 w pierwszym secie Dart nadal wierzyła w swój atak i grała świetną grę, aby utrzymać swoją drużynę przy życiu.

READ  Ash Party zostaje Czempionką Ludu, składając wzruszający hołd swoim przodkom | Tenis

„[This competition] powiedział Dart, którego matka, Susanna, podróżowała tam iz powrotem z Londynu, aby zobaczyć córkę w akcji.

„Uwielbiam grać przed domową publicznością i czuję, że karmię się moimi kolegami z drużyny i wszystkimi tutaj. To po prostu sprawia, że ​​chcę wykonywać naprawdę dobrą robotę. „

Barnett i Nichols, którzy odegrali już kluczową rolę w sukcesie Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, bez obaw przyglądali się dwóm wspaniałym deblowym graczom — dziesiątym w formie na świecie, Sandersowi i byłemu numerowi jeden.

Grali bardzo dobrze, generowali duże szanse i dalej walczyli po rozczarowaniach. Po utrzymywaniu set pointa na poziomie 6-5 w pierwszym secie przed przegraną dogrywki o jeden, w drugim secie odzyskali równowagę, aby zdobyć dwa dodatkowe punkty za zagrywkę. Mimo, że ich przegapili, przebili się przez dogrywkę w drugim secie, a Nichols oddał dobry mimowolny strzał, aby zdobyć seta.

Po przegranej 3-6 w decydującym dogrywce, brytyjski duet szukał ostatniego dobicia, wracając do wyniku 6-6. Ale Australijczycy, uzbrojeni w większą siłę ognia i nerwy, zawsze mieli odpowiedź w ważnych momentach.

Harriet Dart rzuca się na strzał podczas zwycięstwa nad Australijką Agłą Tomljanovic.
Harriet Dart, która po raz kolejny znakomicie poradziła sobie z presją, rzuciła się do strzału podczas zwycięstwa nad Agla Tomljanovic. Zdjęcie: Ed Sykes/Action Images/Reuters

Mimo że tydzień zakończył się dużą stratą, był to koniec cennej wyprawy, w której Wielka Brytania skorzystała ze szczęśliwej dzikiej karty, którą otrzymali jako gospodarze imprezy, podkreślając możliwości krajowych tenisistek poza Emmą Radocano. Sezon 2022 zakończyli bardzo pozytywnie, zwłaszcza Dart, Barnett i Nichols, mając nadzieję, że w 2023 będzie ich więcej.

„Zdecydowanie dało mi to dużo pewności siebie w nadchodzącym roku” – powiedział Dart. „Możliwość świetnej gry kilka dni temu, a następnie powtórzenia tego, pokazuje mi również, że to nie przypadek. To praca w toku. Blokuj dalej, a dobre rzeczy mogą się zdarzyć.”

READ  Nick Kyrgios pokonuje upadek, a Francuz Hugo Humbert awansuje na Wimbledonie