Australia wygrywa sztafetę 4×1500 m na wodach otwartych z przewagą 0,2 sekundy nad Włochami na Mistrzostwach Świata w pływaniu

Australia zdobyła w czwartek złoto po emocjonującym sfilmowanym finiszu sztafety na wodach otwartych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu w Doha w Katarze.

Australijski kwartet w składzie Moesha Johnson, Chelsea Gubica, Nick Sloman i Kyle Lee odniósł zwycięstwo w sztafecie 4×1500 m na wodach otwartych, pokonując w finale Włochy.

Włoch Domenico Asrenza prowadził Lee w drodze do ostatniego etapu, ale Australijczyk odrobił straty i tuż przed Włochem udało mu się położyć palec na żółtym touchpadzie.

Wyścigi na wodach otwartych to maratony w świecie pływania, ale w jakiś sposób zawsze kończą się finałem, a Lee poruszał ręką z szybkością błyskawicy, sięgając po touchpad.

Australijczycy nerwowo czekali na ocenę fotofinału, ale zwyciężyli w wyścigu z czasem 1:03,28,0.

Drugie miejsce zajęły Włochy z czasem 1:03,28,0, a pół minuty później Węgry uzupełniły podium.

Jest to zwieńczenie doskonałej kampanii australijskiego kontyngentu pływaków i nurków na wodach otwartych przed częścią basenową Mistrzostw Świata w Pływaniu.

Gopika zdobyła srebrny medal w biegu na pięć kilometrów, po tym jak holenderska mistrzyni olimpijska Sharon van Rouwendaal pokonała ją i zwyciężyła w biegu na pięć i dziesięć kilometrów. Pływacy długodystansowi wznowią walkę na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Tymczasem australijscy nurkowie zdobyli czwarty medal Mistrzostw Świata. Dynamiczny duet Annabelle Smith i Madison Kenny zdobyły srebro w finale skoku synchronicznego na 3 m w Doha, kończąc tuż za dominującym chińskim duetem.

Dla 31-letniej Smith był to trzeci medal mistrzostw świata, 13 lat po tym, jak jako nastolatka zdobyła swój pierwszy medal na tej samej imprezie w Szanghaju w 2011 roku z Charlene Stratton.

Australijka w nurkowaniu zdobyła cztery medale, na czele ze złotem Alishy Koloway i srebrem Li Xixina w skoku z trampoliny na odległość jednego metra.

Większość australijskiej drużyny pływackiej udającej się do Paryża opuściła zawody w Doha, aby skupić się na igrzyskach olimpijskich.

READ  Jednostka ds. Uczciwości AFL prowadzi śledztwo w sprawie obraźliwego rasistowskiego komentarza wysłanego do Zacha Williamsa z Carlton