Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia wypadła z hodowli G7 po tym, jak Fumio Kishida potwierdził powołanie Anthony’ego Albanese do Japonii

Australia wypadła z hodowli G7 po tym, jak Fumio Kishida potwierdził powołanie Anthony’ego Albanese do Japonii

Wiktoriański premier Daniel Andrews ponownie oklaskiwał minister zasobów Madeleine King po tym, jak powiedziała, że ​​kraj powinien znieść zakaz dotyczący niektórych pól gazowych.

Rośnie presja na rządy Wiktorii i Nowej Południowej Walii, aby zwiększyć źródła gazu na rynku energetycznym Wschodniego Wybrzeża po tym, jak King stwierdził, że zmniejszająca się produkcja w Cieśninie Bassa była główną przyczyną zbliżającego się niedoboru.

Wiktoriański premier Daniel Andrews odpowiedział na sugestie minister zasobów federalnych Madeleine King, że kraj powinien cofnąć niektóre moratoria na polu gazowym. ap

„Cóż, z całym szacunkiem dla sekretarza Kinga, skierowałem to do głównego naukowca, który bardzo jasno stwierdza, że ​​nie ma znanych ani potencjalnych dzikich rezerwatów, które można by wydobyć konwencjonalnymi metodami” – powiedział Andrews.

Więc jeśli chcesz, żebyśmy zniszczyli to miejsce, uh, nie, to się nie zdarza. To się nie zdarza. I nie moglibyśmy wyrazić się jaśniej.

Eksportujemy 70 procent naszego gazu. I nie do mnie należy udzielanie rad sekretarz King, ale jeśli mogę, tak grzecznie, jak to możliwe, zasugerować jej, że krajowe rezerwy gazu będą tym, czego potrzebujemy, aby nasze gazy były przeznaczone dla naszej firmy, naszych rodzin i reszty część, której nie potrzebujemy – sprzedaj ją światu i uzyskaj najlepszą możliwą cenę.

Ale nie powinniśmy konkurować z resztą świata o coś, co pochodzi z naszej ziemi i dna morskiego. I myślę, że minister krajowy byłby naprawdę w dobrej sytuacji, aby to zrobić. Zrobiłbym to tutaj, gdybym mógł, ale istnieje coś takiego jak konstytucja i nie mogę tego zrobić.

„Sekretarka Qing będzie, więc może chcesz się tym zająć”.

Wcześniej w środę King powiedział, że federalna Partia Pracy współpracuje z rządem wiktoriańskim nad potencjalnymi rozszerzeniami w istniejących lokalizacjach w basenie Otway.

READ  Porozumienie szwedzkie stanowi kulminację powyborczej zmiany Erdogana na Zachodzie

„Wprowadzili tymczasowe zakazy na różnych polach gazowych, ale to naprawdę zależy od rządu wiktoriańskiego” – powiedziała ABC Radio.

„To naprawdę zależy od rządu wiktoriańskiego, aby zdecydować, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo energetyczne krajowej produkcji i konsumentów. Szanuję wysiłki rządu wiktoriańskiego, który był naprawdę świetny we wprowadzaniu morskiej energii wiatrowej, lądowej energii wiatrowej i energii słonecznej.

„Ale wiesz, oni mają wyraźne wyzwanie, podobnie jak Nowa Południowa Walia. To znaczy, Victoria, wczoraj działała na ponad 70 procentach węgla brunatnego w swoim systemie wytwarzania energii. Tak więc przed Victorią długa podróż przejść z branży energetycznej. Od węgla brunatnego głównie do odnawialnych źródeł energii. Pracują na tej ścieżce. I naprawdę to szanuję.