Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijczycy ostrzegli, że przed latem El Niño temperatura w Brazylii osiągnie 58,5 stopnia Celsjusza

Australijczycy ostrzegli, że przed latem El Niño temperatura w Brazylii osiągnie 58,5 stopnia Celsjusza

„Wydaje się”, że w tym tygodniu temperatura w Rio de Janeiro osiągnęła 58,5 stopnia Celsjusza, ponieważ Brazylię nawiedziła fala upałów, a lato jeszcze nie nastało.

We wtorek czasu lokalnego termometry w mieście wykazały 39 stopni Celsjusza, ale temperatura „odczuwalna” – pomiar tego, jak gorąco lub zimno odczuwamy na skórze, w zależności od wilgotności, temperatury i prędkości wiatru – była znacznie wyższa.

„Najwyższe uczucie ciepła od początku zapisów” zanotowano w 2014 r., przewyższając najwyższą temperaturę odnotowaną w lutym ubiegłego roku, która wyniosła 58 stopni Celsjusza – podaje system Rio Alerta.

Według miejskiego centrum zarządzania kryzysowego klimatycznego termometry w São Paulo we wtorek czasu lokalnego wskazywały średnio 37,3 stopnia Celsjusza.

Brazylijski Narodowy Instytut Meteorologiczny (znany pod portugalskim akronimem INMET) podał, że w stanie Mato Grosso do Sul w głębi kraju w zeszłym tygodniu zanotowano 43 stopnie Celsjusza, co jest rzeczywistym rekordem temperatury podczas tej fali upałów.

Ekstremalne temperatury w Brazylii mają się utrzymać co najmniej do piątku.

Angus Kidman, ekspert ds. podróży w porównywarce Finder, powiedział news.com.au Australijscy podróżnicy planujący wyjazd do Brazylii, którzy nie mieli jeszcze ubezpieczenia podróżnego, prawdopodobnie będą mieli problemy z odzyskaniem pieniędzy, jeśli nie będą już chcieli jechać. Z powodu ekstremalnego upału.

„Stara rada dla turystów odwiedzających Brazylię brzmi: należy zachować ostrożność ze względu na wysoki wskaźnik przestępczości, ale obecnie pewną rolę odgrywają także ekstremalne warunki pogodowe” – powiedział.

„Zarezerwowałeś wkrótce wycieczkę i chcesz ją odwołać ze względu na upał? Jeśli nie wykupiłeś jeszcze ubezpieczenia na swoją podróż, Twoje możliwości zwrotu mogą być ograniczone.

„Gdy władze ogłoszą ekstremalne zdarzenie pogodowe, ubezpieczyciele mogą ograniczyć lub usunąć ochronę z nowych polis ubezpieczeniowych, ponieważ nie jest to już nieprzewidziana okoliczność”.

READ  Rodziny ofiar katastrofy lotniczej wywołują złość na samoloty Airbusa i Air France

Powiedział, że Australijczycy muszą wykupić ubezpieczenie podróżne natychmiast po zarezerwowaniu lotu i zakwaterowania, aby „zmaksymalizować korzyści” wynikające z ubezpieczenia.

„Jeśli musisz anulować lub zmienić termin, natychmiast skontaktuj się ze swoją firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do ubezpieczenia” – poradził.

Podobnie jak Australię, Amerykę Południową dotyka zjawisko klimatyczne El Niño, które ma miejsce trzy lata po La Niña.

El Niño w Brazylii od dawna powodowało susze na północy i ulewne deszcze na południu, wyjaśniła The Associated Press Danielle Ferreira, klimatolog w INMET.

Powiedziała, że ​​skutki tegorocznego wydarzenia klimatycznego były szczególnie dramatyczne.

W ostatnich miesiącach historyczna susza opróżniła rzeki w Amazonii, a na południu kraju spadły ulewne deszcze, którym towarzyszyły huragany.

Ponadto pożary spowodowane głównie działalnością człowieka w Pantanalu, największym obszarze podmokłym na świecie, zaostrzyły się w listopadzie z powodu wyjątkowej suszy.

Wyjątkowo wysokie temperatury, o około 5 stopni Celsjusza wyższe od średniej sezonowej, nękają Brazylijczyków zwłaszcza od końca ubiegłego tygodnia i potrwają do piątku – oszacował instytut w wydanym w poniedziałek biuletynie.

Gary Cohen, dyrektor zarządzający firmy turystycznej Intrepid Travel w Ameryce Łacińskiej, powiedział portalowi news.com.au, że nie ma oficjalnego ostrzeżenia dotyczącego podróży, a wycieczki po Brazylii nadal są kontynuowane, ale wprowadzono pewne zmiany, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.

Dodał: „Jak w przypadku wszystkich naszych lotów, bezpieczeństwo naszych pasażerów jest naszym najwyższym priorytetem”.

„Wszystkie odloty obecnie odbywają się zgodnie z planem, chociaż mogą nastąpić pewne zmiany obejmujące zajęcia wcześnie lub późno w ciągu dnia, aby uniknąć najgorętszego okresu.

„Nasi liderzy przeprowadzą szczegółowe instruktaże dotyczące bezpieczeństwa na temat nawodnienia i odpoczynku, a niektóre zajęcia, takie jak trekking i spacery, mogą zostać zmienione na mniej wyczerpujące w zależności od warunków dnia”.

Cohen powiedział, że podróżni muszą upewnić się, że zabierają ze sobą dużo wody.

READ  Tuvalu stara się zachować swój stan, jeśli zostanie całkowicie zanurzony, gdy poziom morza wzrośnie | policjant 26

„Zalecamy również noszenie nakrycia głowy, upewnienie się, że masz pod ręką krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym i unikanie wychodzenia w najgorętszych porach dnia. Jeśli już wyjdziesz, pamiętaj, aby nawadniać się i dużo odpoczywać.

Dyrektor generalny Intrepid Travel, James Thornton, powiedział w sierpniu portalowi news.com.au, że organizatorzy wycieczek muszą dokonać przeglądu sposobu, w jaki podróżują do różnych regionów świata.

Thornton powiedział, że od stycznia ubiegłego roku do kwietnia tego roku 76 wycieczek Intrepid zostało w jakiś sposób zakłóconych ze względu na wpływ klimatu.

Obejmowało to niewielką zmianę tras lotów w związku z masowymi ewakuacjami na dużą skalę. Do zakłóceń zaliczają się pożary w Stanach Zjednoczonych, długa pora monsunowa w Azji Południowo-Wschodniej i huragan Ian na Kubie.

Europejskie letnie wycieczki Intrepid są modyfikowane tak, aby radzić sobie z panującymi tam ekstremalnymi upałami, włączając w to wyjścia wczesnym rankiem i wieczorem, unikając jednocześnie wychodzenia w godzinach szczytu w środku dnia.

Thornton przewidział, że w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat Australijczycy będą wybierać podróż do Europy na wakacje szkolne na Wielkanoc i we wrześniu, zamiast w popularnych miesiącach lipcu i sierpniu.

Dyrektor generalny Big Red Group, David Anderson, powiedział w listopadzie portalowi news.com.au, że El Niño będzie miało wpływ na sposób, w jaki turyści będą chcieli doświadczyć Australii tego lata.

„Jeśli spojrzeć na sezon letni 2019–2020, który jest ostatnim naprawdę ciepłym i suchym latem, charakteryzuje się on masowym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu przez Australijczyków” – powiedział news.com.au.

„[Big Red Group saw] Średnio o 47 procent więcej rezerwacji w tym roku w porównaniu do normalnego roku.

Grupa Big Red obejmuje serwisy rezerwacji atrakcji RedBalloon, Adrenaline i Experience Oz.

Oczekuje, że w tym roku atrakcje na świeżym powietrzu i w wodzie, takie jak pływanie kajakiem, narty wodne i pływanie z delfinami, znów staną się popularne, a dane pokazały, że Australijczycy chcieli pozostać blisko domu.

READ  Katastrofa pokazu lotniczego w Dallas: zderzają się w powietrzu dwa samoloty z czasów II wojny światowej | wideo

– Z Agence France-Presse