Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ivan Gershkovich: Rodzice dziennikarza zatrzymanego w Rosji mówią, że nadal mają nadzieję, że zostanie on zwolniony

Ivan Gershkovich: Rodzice dziennikarza zatrzymanego w Rosji mówią, że nadal mają nadzieję, że zostanie on zwolniony

Rodzice zatrzymanego dziennikarza Ivana Gershkovicia mówią, że uwolnienie chińsko-australijskiej dziennikarki Qing Lei daje im nadzieję, gdy ich syn zbliża się do spędzenia 250 dni w areszcie w Rosji.

32-letni reporter „Wall Street Journal” został aresztowany w marcu 2023 r., a później oskarżony o szpiegostwo, co czyni go pierwszym amerykańskim dziennikarzem oskarżonym o szpiegostwo od czasów zimnej wojny.

„Jesteśmy odporni, nie mamy innego wyboru” – powiedziała matka Evana, Ella Millman.

„Musimy walczyć o Iwana”.

Ojciec Ivana, Michaił, powiedział, że skupiali się tylko na synu, ale odetchnęli z ulgą, że pani Li została zwolniona po ponad dwóch latach spędzonych w chińskim więzieniu.

„Nadzieja jest czymś, co musimy mieć” – powiedział Gershkovitch.

Wypowiedział się także przeciwko rosnącemu ryzyku, na jakie narażają się reporterzy, po prostu wykonując swoją pracę i wykorzystywani jako pionki polityczne.

„Normalizacja przetrzymywania i wykorzystywania dziennikarzy w tej grze jest absolutnie przerażająca” – powiedział Gershkovitch.

„Nie tylko dla dziennikarstwa, ale dla demokracji i świata”.

Zastępca redaktora Wall Street Journal, Paul Beckett, pracuje teraz na pełny etat nad znalezieniem sposobów na sprowadzenie Evana do domu.

„Jako kolega Evan jest postrzegany jako jedna z młodych gwiazd reporterów „Wall Street Journal” i nie możemy się doczekać jego powrotu” – powiedział Beckett.

„To nie jest coś, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej. Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją” – powiedział.

„Nie ma sensu, aby to zakończyło się inaczej niż skazaniem.

„4 grudnia minie 250 dni.

„Prowadzą dochodzenie w sprawie zarzutów szpiegostwa. To naprawdę fałszywe. Nie ma zbyt wiele do zbadania”.

Radca prawny Dow Jones, Jay Conti, powiedział, że komunikacja z rządem australijskim w sprawie aresztowania Ivana była bardzo ograniczona, ale jakakolwiek pomoc byłaby bardzo mile widziana.

READ  Pojedynczy los z Kalifornii wygrał jackpot w wysokości 3,14 miliarda dolarów po tym, jak pula nagród wzrosła w ciągu trzech miesięcy

„Myślę, że demokracje na całym świecie będą musiały wstać i porozmawiać o znaczeniu wolnej prasy” – dodał Beckett.

Przeczytaj powiązane tematy:Joe Bidena