Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijczycy sprzedają w serwisie eBay cenne zabytkowe naczynia żaroodporne CorningWare za tysiące

Louise Allingham i Belinda Cleary dla Daily Mail Australia

00:03 10 marca 2023, aktualizacja 00:23 10 marca 2023

  • Naczynia CorningWare są sprzedawane na eBayu za 15 000 USD
  • Naczynia wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów
  • Boomers wystawiają nostalgiczne przedmioty w swoich domach

Australijczycy są zachęcani do napadania na ich szafki kuchenne, ponieważ zabytkowe marki ceramiki przynoszą tysiące w punktach odsprzedaży.

Naczynia CorningWare były modne w latach 70., ale wyszły z mody, ponieważ są „delikatne” i „przestarzałe”.

Jednak w ostatnich latach marka stała się bardzo poszukiwana przez kolekcjonerów i domowych kucharzy ze względu na wysokiej jakości szkło, trwałość i nostalgiczną wartość.

Rodzaj ceramiki, z której wykonano trwały zestaw przyborów kuchennych, został odkryty w latach pięćdziesiątych XX wieku i był nawet używany w broni wojskowej w Stanach Zjednoczonych.

Białe naczynia żaroodporne z przezroczystą pokrywką są dostępne w wielu stylach i wzorach, a najbardziej niepopularne w tamtych czasach kosztowały 15 000 USD w serwisie eBay.

Zabytkowe naczynia ceramiczne CorningWare, które kiedyś uważano za „stare” i „antyczne”, teraz osiągają niesamowite ceny w Internecie.
W ostatnich latach naczynia kuchenne stały się bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów i domowych kucharzy ze względu na wysokiej jakości szkło, trwałość i nostalgiczną wartość.

Wyszukiwarka CorningWare w serwisie eBay ujawni dziesiątki ofert naczyń kuchennych w cenach od 20 do 15 000 USD.

Jeden ze sprzedawców powiedział Seven News, że zarobili małą fortunę, sprzedając swojej matce stare części CorningWare.

„Moja mama kolekcjonowała CorningWare i było dość popularne w tamtych czasach, ale od lat gromadzi kurz w naszym domu” – powiedziała.

Sprzedałem kilka sztuk – oczywiście z błogosławieństwem mamy – i do tej pory zarobiłem około 9000 dolarów. W tej chwili mam inny na liście i mam nadzieję, że dostanę za niego około 2500 $.

Powiedziała, że ​​nigdy nie sądziła, że ​​kawałki mogą być tak cenne i myślała, że ​​talerze były „tylko sztyletem”, kiedy była młodsza.

Wyszukiwarka CorningWare w serwisie eBay ujawni dziesiątki ofert naczyń kuchennych w cenach od 20 do 15 000 USD.

„Sprawia, że ​​jesteśmy teraz bardziej niż kiedykolwiek marzyłam” – powiedziała.

Rzadka kolekcja marki Spice of Life, zawierająca wzór z zielenią i zielenią oraz napisem „L’Echalote La Marjolaine”, co oznacza „szalotkę i majeranek”, jest sprzedawana na eBayu za 15 000 USD.

Podczas gdy zestaw Wildflower, który był w sprzedaży od siedmiu lat, oraz zestaw Floral Bouquet, w którym występowały cztery osoby, kosztowały aż 10 000 $.

Zwykła niebieska gama jest najmniej wartościowa, ale naczynie żaroodporne w dobrym stanie może kosztować ponad 1200 USD.

Ekspert od szkła, Dean Six, powiedział, że przyczyną wysokich cen była nostalgia.

„Kolekcjonowanie jest często tym, co pamiętasz, dlatego jest tak wielką rzeczą teraz, gdy pokolenie wyżu demograficznego odkupuje to, z czym dorastało. Boomerzy dekorują te elementy w swoich domach” – powiedział.

Za wzrost cen wydaje się być odpowiedzialna nostalgia – pokolenie wyżu demograficznego chętnie eksponuje w swoich domach przedmioty z dzieciństwa
Kolekcja Spice of Life marki, która ma wzór z zielenią i zielenią oraz napisem „L’Echalote La Marjolaine” z przodu, jest sprzedawana na eBayu za 15 000 USD.

Jeden CorningWare, według wzoru, który nie był produkowany masowo, został niedawno sprzedany w serwisie eBay za 7 000 USD (9,8 000 AU). To był produkt z lat 70., który poszedł nie tak.

Wzrost popytu na naczynia do kolekcjonowania wywołał wśród Australijczyków internetowe dyskusje, z których jedna dotyczyła sprzedaży wyrobów CorningWare w sklepie za setki dolarów.

„Właśnie dowiedziałam się, że większość nowoczesnych CorningWare to dość zwykłe szkło, a oryginał był materiałem odpornym na super ciepło, ale kiedy Corning został przejęty przez nowych właścicieli, poszli tanio” – napisała jedna kobieta w poście na Reddicie.

Oryginalny materiał CorningWare był produktem ubocznym badań armii amerykańskiej nad ochroną pocisków balistycznych po ponownym wejściu w ziemską atmosferę. Mocna rzecz, napisał inny.

Stanley Donald Stuckey, chemik zajmujący się szkłem, jest okrzyknięty „zmienianiem naczyń kuchennych na zawsze” po tym, jak przypadkowo stworzył supermocne szkło, z którego powstają oryginalne naczynia CorningWare podczas nieudanego eksperymentu w latach pięćdziesiątych.

Materiał ten był używany jako czopki w pociskach kierowanych w armii USA, zanim został przekształcony w „niezniszczalną” linię naczyń kuchennych, które były odporne na ekstremalne temperatury i były odporne na odpryski i pęknięcia.

READ  Jak budować miasta sprzyjające włączeniu społecznemu i przyjazne klimatowi