Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijczyk umiera, gdy liczba ofiar śmiertelnych rośnie w kraju

„Teraz jedyne, co mi zostało, to biała matka, która została porzucona przez swój rząd w Indiach [sic] Nie ma sposobu, aby wrócić do swoich dzieci. Wszyscy chcemy, aby nasze serca płakały, ale ratujemy je, gdy znów jesteśmy razem. ”

Rodziny w całych Indiach chowają swoich bliskich.Przypisuj mu:AP

Nie odpowiedziała na prośby o komentarz w sobotę.

Wydarzenia te wywołały w sobotę mieszane reakcje przywódców społeczności indyjskiej w Australii.

Dr Jagvinder Singh Virk, szef Sojuszu Strategicznego Indie Australia, powiedział, że obawia się większej liczby zgonów przed wznowieniem lotów osieroconych Australijczyków w Indiach 15 maja.

Kobieta wysłała list o śmierci ojca w Indiach do premiera Scotta Morrisona.

Kobieta wysłała list o śmierci ojca w Indiach do premiera Scotta Morrisona.Przypisuj mu:Kate Geraghty

Powiedział: „Dlaczego czekają na piętnastego? Nie rozumiem”. „To sytuacja podobna do wojny”.

Ale prezes Sydney Club India, Shobha Kumar, powiedział, że skoro zmarły był stałym mieszkańcem, a nie obywatelem Australii, to konsulat powinien chronić jego interesy.

„Stali mieszkańcy nie są odpowiedzialni za naszego premiera Scotta Morrisona ani rządu Australii” – powiedziała.

Sekretarz stanu Maryse Payne potwierdziła śmierć mężczyzny podczas wywiadu radiowego w piątek, ale powiedziała, że ​​nie chce spekulować, jak zmarł mężczyzna i otrzyma więcej porad.

„Pozwólcie, że przekażę moje współczucie i współczucie rządowi rodzinie tej osoby i wielu rodzinom, które znamy, borykają się z niezwykłym wyzwaniem, ponieważ wskaźniki infekcji wzrosły w Indiach o ponad 400 000 infekcji dziennie” – powiedział senator Payne 2GB.

„Jest wiele rodzin, które borykają się z tym wyzwaniem”.

Australijski Wysoki Komisarz ds. Indii Barry O’Farrell powiedział w piątek senackiemu śledztwu w sprawie COVID-19, że DFAT zapewnia rodzinie pomoc konsularną.

„Ministerstwo uznaje i zapewnia pomoc konsularną zgodnie ze swoim statutem dla rodziny stałego mieszkańca Australii, który według doniesień zmarł w Indiach, i ostrzega, że ​​ze względu na nasze zobowiązania dotyczące prywatności nie będziemy robić żadnych dalszych komentarzy” – powiedział.

READ  Canal Grande w Wenecji: rozwiązanie tajemnicy zielonych wód

Ładowanie

Indie odnotowują ponad 400 000 przypadków dziennie, a ostatnio osiągnęły nowe szczyty, uzyskując 414 188 pozytywnych wyników testów w piątek.

W Indiach z powodu COVID-19 zmarło ponad 230 000 osób, a powszechne są doniesienia o niedoborach tlenu i przeludnieniu w szpitalach.

W wyniku narastającego kryzysu rząd Australii zakazał lotów z Indii i ogłosił, że każdy, kto spróbuje naruszyć nowe przepisy, będzie groził grzywną w wysokości do 66 600 USD lub pięcioletnim więzieniem.

Ponad 9 000 Australijczyków w Indiach zostało zarejestrowanych jako chcących wrócić do domu, z których 650 uznano za zagrożonych.

Pobierz nasz biuletyn dotyczący aktualizacji koronawirusa