Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Liczby COVID-19 w Indiach; Ostrzeżenie o bardziej niebezpiecznych wariantach

Politycy indyjscy wydali ostre ostrzeżenie dla reszty świata, mówiąc, że eskalacja warunków w kraju tworzy idealną pożywkę dla najbardziej śmiercionośnych nowych wariantów COVID.

„W Indiach żyje jedna na sześć osób na naszej planecie. Polityk Rahul Gandhi powiedział, że pandemia pokazała, że ​​nasze rozmiary, różnorodność genetyczna i złożoność sprawiają, że Indie są podatnym gruntem dla szybkiej mutacji wirusa, przekształcając się w bardziej zaraźliwą i niebezpieczną Formularz.

„Dopuszczenie do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa w naszym kraju będzie katastrofalne nie tylko dla naszych ludzi, ale także dla reszty świata”.

Pan Gandhi i inni ważni politycy zaapelowali do swojego premiera o wprowadzenie kraju w stan zamknięcia, ponieważ druga fala COVID-19 na subkontynencie niszczy naród.

Nędzne obrazy masowej kremacji i systemu opieki zdrowotnej na skraju przepaści rozgniewały urzędników sprzeciwiających się premierowi Narendrze Modi i wezwały do ​​natychmiastowego działania, gdy światowe rekordy spadają z dnia na dzień. Modi ogłosił ogólnokrajową blokadę jako „ostatnią deskę ratunku”, obawiając się tragicznych skutków gospodarczych spowodowanych zamknięciem milionów przedsiębiorstw w kraju liczącym 1,39 miliarda ludzi.

Ale przy 414 433 nowych infekcjach i 3920 zgonach zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin, kryzys narodowy wykraczał daleko poza punkt zwrotny dla opozycji w kraju.

Pan Gandhi kategorycznie oświadczył, że „popełniono zbrodnię przeciwko Indiom” w tweecie skierowanym do spolaryzowanego premiera, obwiniając brak strategii za bezprecedensową katastrofę, która ogarnęła kraj.

Dla trafnie nazwanego Gandhiego po prostu nie ma „innego sposobu”, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się szalejących ludzi i uratować kraj rozwijający się.

„Chcę tylko wyjaśnić, że zamknięcie jest obecnie jedyną opcją ze względu na całkowity brak strategii rządu Izraela” – powiedział. „Zamiast tego pozwalają aktywnie pomóc wirusowi dotrzeć do tego etapu, na którym nie ma innego sposobu, aby go zatrzymać”.

READ  Jak Chiny wykorzystują metalowe bariery do zwalczania wirusa Corona

Tytuł Gandhiego pojawia się tydzień później Bharatiya Janata Party (BJP) Modiego została sfilmowana podczas wieców politycznych Na oczach tysięcy zatłoczonych gapiów wybuchła burza gwałtownych reakcji.

„Nigdy wcześniej nie widziałem tak ogromnych tłumów”, powiedział Modi w stanie Bengal Zachodni 17 kwietnia. Nawet gdy Indie odnotowały światowy rekord 230 000 nowych przypadków koronawirusa w ciągu 24 godzin.

Najnowsze dane w Indiach były szokujące, a aż połowa nowych przypadków koronawirusa na świecie odnotowano w ciągu ostatniego tygodnia. Zdaniem dr Yogesha Jaina Ganyariego z Ludowej Grupy Wsparcia Zdrowia kryzys przerodził się w dyskusję.

„Ale my nie mieszkamy w laboratorium” – powiedział Ganyari po drugiej stronie Al Poczta. Ci, którzy patrzą na blokady jak na mechanizmy kontroli chorób, są bez serca. Musisz myśleć o ludziach ”.

Jednak nawet jeśli Indie wejdą dziś w całkowitą blokadę ogólnokrajową, będą również musiały wzmocnić wsparcie dla borykającego się z trudnościami systemu opieki zdrowotnej, aby opanować drugą falę.

Blokada już pomoże powstrzymać rozprzestrzenianie się, ale perspektywa trzeciej fali uderzenia w zatłoczony kraj po powrocie do normalnego życia wciąż jest w głowach krajowych pracowników służby zdrowia.

„Rząd krajowy powinien odgrywać rolę wspierającą, przede wszystkim dostarczając tlen krajom (i) zajmującym się zarządzaniem tlenem”, politolog i badacz Manisha Priam powiedział przez ABC. „Proszę, ratujcie życie, narodowy rząd Indii, proszę, ratujcie życie. One są wasze”.

Obecny w tym kraju „podwójny mutant”, znany jako B.1.617, został wykryty w 17 krajach poza Indiami. Przedstawiciele WHO ostrzegają przed wysoce zaraźliwym szczepem – który został wykryty w ponad 50 procentach pozytywnych testów w najbardziej dotkniętym chorobą regionie Maharashtra – Stanowi zagrożenie dla krajów sąsiednich.


Światowa Organizacja Zdrowia miała problemy z odpowiedzią na Indie, ponieważ przyspieszyła zatwierdzanie szczepionek w celu zwiększenia globalnego zasięgu szczepień. Po wysłaniu tysięcy dodatkowych pracowników do kraju, który obecnie najbardziej ucierpiał, Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła w piątek pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19 z Chin.

READ  Indeks Zrównoważonych Miast: Australia jest w tyle, Skandynawia na czele listy

„Liczba urazów i liczba zgonów na świecie rośnie” – powiedział na konferencji prasowej szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Światowa Organizacja Zdrowia podała już listę zastosowań w nagłych wypadkach szczepionek produkowanych przez Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson and Johnson i AstraZeneca, które są produkowane w oddzielnych miejscach w Indiach i Korei Południowej.

Otwiera również drzwi dla ciosów wstępu do globalnego programu wymiany szczepionek Covax, którego celem jest zapewnienie równego dostępu na całym świecie, a zwłaszcza w biednych krajach.

Szczepionka Sinopharm jest już stosowana w 42 regionach na całym świecie, zajmując czwarte miejsce po AstraZeneca (166), Pfizer-BioNTech (94) i Moderna (46) według danych AFP.