Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijscy astronomowie odkryli „przerażający” obiekt kosmiczny, który wysyła sygnały radiowe, wywołując teorie, że może to być szczególny rodzaj martwej gwiazdy.

Zachodnia australia Astrofizyk Natasha Hurley Walker badała przez nią sygnały radiowe Ogromne obszary wszechświata Pod koniec 2020 roku odkryłem tajemniczy obiekt oddalony o 4000 lat świetlnych.

Uwalniał potężny podmuch energii co około 20 minut, a następnie znikał kilka godzin później.

Obejrzyj powyższy film, aby zobaczyć, jak astronauci wykonują ogromny spacer w kosmosie

w patchu obserwuj niebo! nieprzerwanie przez ponad 24 godziny, Naukowcy Zwróć uwagę na coś znanego jako transjent radiowy, który odnosi się do obiektu, który okresowo emituje krótkie błyski sygnałów radiowych, tak jakby był włączany i wyłączany w przestrzeni.

„To było przerażające dla astronoma, ponieważ nic znanego na niebie tego nie robi” – powiedziała w oświadczeniu astronom Natasha Hurley Walker z Międzynarodowego Centrum Badań Radioastronomicznych w Australii (ICRAR).

Naukowcy, którzy nigdy wcześniej tego nie widzieli, szczegółowo opisali wyniki badania opublikowanego w środę w czasopiśmie charakter temperamentu.

Nowe spojrzenie na Drogę Mleczną z Murchison Widefield Array, z najniższymi częstotliwościami na czerwono, średnimi częstotliwościami na zielono i najwyższymi częstotliwościami na niebiesko. Ikona gwiazdki pokazuje pozycję przejściowego rozmytego powtórzenia. kredyt: Natasha Hurley Walker / ICRAR / Curtin / Glim/dostarczony

Podobne zdarzenia widziano już wcześniej, ale zwykle są to bardzo szybkie zdarzenia, które rozpoczynają się i kończą w ciągu kilku sekund, milisekund lub dłuższych impulsów trwających kilka dni.

Dr Hurley Walker powiedział, że przejściowe radia nie zostały wcześniej wykryte i pojawiają się i znikają w ciągu kilku godzin.

Potrzebne są dalsze badania, aby znaleźć przyczynę wybuchów energii, ale astronomowie uważają, że może to być tak zwane magnetycznyktóra jest specjalnym rodzajem „martwej” gwiazdy o ultra silnym polu magnetycznym.

Częstotliwość sygnału radiowego w kosmosie może prowadzić do wniosku, że jest to transmisja pozaziemska, ale Hurley Walker powiedział, że obserwacje obejmowały szeroki zakres częstotliwości, co sugeruje, że pochodzi on z naturalnego, a nie sztucznego sygnału.

Prawy symbol chevron

„To tylko co 18,18 minut, jak godzinę” – astronom ICRAR Natasha Hurley Walker

Poszukiwania rozpoczęły się w 2020 roku, kiedy Hurley-Walker zebrał zespół do mapowania fal radiowych we wszechświecie przy użyciu danych zebranych w 2018 roku przez Murchison Widefield Array, radioteleskop w Australii Zachodniej.

Tyrone O’Doherty, ówczesny student na Uniwersytecie Curtin, znalazł obiekt, szukając różnic w obserwacjach Drogi Mlecznej od marca do maja 2018 r.

Pan O’Doherty powiedział, że nie spodziewał się tak niezwykłego odkrycia.

„To naprawdę nierealne, znaleźć coś takiego” – powiedział w poniedziałek na briefingu prasowym.

Na zachodnioaustralijskim odludziu teleskop Murchison Widefield Array Telescope obserwuje coś, czego nigdy wcześniej nie widziano.
Na zachodnioaustralijskim odludziu teleskop Murchison Widefield Array Telescope obserwuje coś, czego nigdy wcześniej nie widziano. kredyt: dostarczony

Aby potwierdzić odkrycie, dr Hurley Walker zbadał obszerne archiwa teleskopu datowane na 2013 rok, aby sprawdzić, czy wychwycił on jakąkolwiek inną aktywność obiektu.

Okazało się, że włączył się na początku 2018 roku, emitując 71 błysków sygnałów radiowych od stycznia do marca tego roku, zanim ponownie się wyłączył.

Jak zauważyła ona i jej koledzy we własnych obserwacjach, impulsy pojawiały się w regularnych odstępach czasu.

„To tylko co 18,18 minut, jak godzinę” – powiedziała.

Astronomowie ustalili, że obiekt jest prawdopodobnie wolno obracającym się magnetarem, który w jakiś sposób przekształca energię pola magnetycznego w światło, które można wykryć za pomocą radioteleskopów.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, ustaw .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.

Jednak ustalenie szczegółów będzie wymagało obserwacji obiektu, gdy jest on ponownie aktywny, lub znalezienia podobnych obiektów w innych miejscach Drogi Mlecznej, powiedział dr Hurley Walker.

To „ekscytujące” odkrycie, które pokazuje, jak wiele wiedzy pozostało na temat przejścia radiowego, powiedział Kiyoshi Masui, adiunkt fizyki w Massachusetts Institute of Technology.

„Wszystkie te rzeczy czekają na odkrycie” – powiedział.

Martwe gwiazdy i szybkie rozbłyski radiowe

Chociaż nie był zaangażowany w te badania, praca profesora Masui koncentruje się na tym, co znane jest jako szybkie wybuchy radiowektóre są tajemniczymi pojedynczymi impulsami fal radiowych z innych galaktyk Astronomowie zawsze byli zdziwieni.

Szybkie impulsy radiowe wydają się pojawiać losowo, uwalniając intensywne wybuchy energii, zanim znikną.

Profesor Masui powiedział, że możliwe jest, że te dwa zjawiska są ze sobą powiązane. Uważa się, że magnesy są potencjalnym źródłem szybkich impulsów radiowych, ale połączenia nie zawsze były jasne.

Magnetar to rodzaj martwej gwiazdy lub gwiazdy neutronowej, która spaliła całe swoje paliwo i zapadła się w bardzo gęsty, obracający się obiekt o silnym polu magnetycznym.

Prawy symbol chevron

„To było trochę przerażające dla astronoma, ponieważ nic nie wiadomo na niebie, aby to zrobić” – astronom ICRAR Natasha Hurley Walker

Profesor Masui powiedział, że magnetary zwykle znajdują się tylko w regionach, w których rodzą się nowe gwiazdy, ale szybkie rozbłyski radiowe wykrywano daleko od gwiezdnych żłobków, czasami w regionach, w których obecne są tylko stare gwiazdy.

W swoich badaniach dr Hurley Walker i jej koledzy odkryli, że nowo odkryty obiekt wydaje się obracać znacznie wolniej niż inne magnetary, co może wskazywać, że minął kolejny wiek magnetyczny, który zwykle trwa zaledwie kilka tysięcy lat.

„Jeśli ten obiekt jest w rzeczywistości magnetarem, może to oznaczać, że przynajmniej niektóre rodzaje magnesów mogą żyć znacznie dłużej, niż sądziliśmy” – powiedział profesor Masui.

„To może rozwiązać problem ciernia w magnetycznej hipotezie szybkich błysków radiowych”.

Natasha Hurley-Walker planuje kontynuować obserwacje Drogi Mlecznej za pomocą radioteleskopów i innych obserwatoriów rentgenowskich w nadziei na znalezienie podobnych do niej i skatalogowanie wydarzeń.
Natasha Hurley-Walker planuje kontynuować obserwacje Drogi Mlecznej za pomocą radioteleskopów i innych obserwatoriów rentgenowskich w nadziei na znalezienie podobnych do niej i skatalogowanie wydarzeń. kredyt: dostarczony

Jednak dr Hurley Walker powiedział, że może to być również zupełnie nowy rodzaj obiektu kosmicznego, który powoduje błyski energii.

Chociaż obiekt wydaje się w tej chwili nieaktywny, planuje kontynuować obserwacje Drogi Mlecznej za pomocą radioteleskopów i innych obserwatoriów rentgenowskich w nadziei znalezienia innych podobnych obiektów.

Stworzenie indeksu podobnych wydarzeń może pomóc naukowcom zrozumieć, jak się pojawiają.

„Ponieważ nie spodziewaliśmy się, że taki rodzaj transmisji radiowej będzie możliwy, fakt, że istnieje, mówi nam, że musi nastąpić jakiś ekstremalny proces fizyczny” – powiedziała.

READ  Wysocy lekarze COVID (część 1 z 2) - tarcia nauki