Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijska firma OneVenture skrytykowała swoje stanowisko w sprawie Międzynarodowego Dnia Kobiet

Australijska firma OneVenture skrytykowała swoje stanowisko w sprawie Międzynarodowego Dnia Kobiet

Australijska firma venture capital została opisana jako „głucha” po udostępnieniu postu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w którym w szczególności nie było kobiet.

W środę przypadał Międzynarodowy Dzień Kobiet (IWD) i podczas gdy każda inna firma świętowała osiągnięcia i wkład swoich pracownic, firma OneVentures z siedzibą w Sydney postanowiła przyjąć inne podejście.

W usuniętym już poście na LinkedIn firma życzyła swoim obserwującym „szczęść”, udostępniając zdjęcie dziewięciu „sojuszników” w firmie – wszystkich pracowników płci męskiej.

W poście firma napisała, że ​​„to szczęście, że każdy dzień tutaj w OneVentures przypomina #IWD”.

Udostępniając niektóre statystyki, firma wskazała, że ​​jej partnerzy oraz zespół finansowy i operacyjny składali się z kobiet i mężczyzn w stosunku 50/50, aw zespole inwestycyjnym kobiety stanowiły 55 proc.

„Mieliśmy szczęście, że koleżeństwo płci było kluczową częścią naszej organizacji od momentu jej powstania – OneVentures zostało założone przez dr Michelle Dekker, Anne-Marie Burkel i dr Paula Kelly’ego, którzy byli niesamowitymi sprzymierzeńcami w tej podróży”, czyta post.

OneVentures powiedział, że ma „zespół sojuszników, którzy podnoszą i wspierają kobiety w naszej firmie”.

Dlatego w tym tygodniu zamierzamy zidentyfikować niektóre z liderek w naszym zespole i podzielić się ich historiami o #crackingthecode.

„Ale dzisiaj chcieliśmy podziękować wszystkim sojusznikom w naszej firmie, ponieważ nadal dążymy do sprawiedliwości i koleżeństwa”.

Post spotkał się z natychmiastową reakcją, a jedna osoba nazwała go „skrajnie głuchym”.

„Nie mogę zdecydować, co jest gorsze, czy zdajesz sobie sprawę, czy nie, że miniaturka Twojej firmy ma dziewięciu mężczyzn i zero kobiet” – napisał inny.

W odpowiedzi OneVentures powiedział, że „przeprasza”, że nie podobał mu się ten post, ale chciał także „poznać chłopaków” w firmie.

„Przepraszamy, że ten post ci się nie spodobał, ale ponieważ przez resztę tygodnia będziemy klasyfikować kobiety, chcieliśmy stworzyć trochę równowagi i poznać także mężczyzn z naszego zespołu. W końcu dążymy do sprawiedliwości ”.

READ  Bardziej przenoszony szczep Delta trafia do Wielkiej Brytanii

Zrzuty ekranu postu i odpowiedzi zostały udostępnione na Twitterze przez dziennikarza Marka DiStefano, który naśmiewał się z firmy, pisząc: „Międzynarodowy Dzień Kobiet: dzień celebrujący mężczyzn, aby zapewnić trochę równowagi”.

Inna osoba powiedziała: „Szkoda, myślałem, że to edycja zdjęcia, taka zadziorna”.

Jeden dodał: „Po prostu niekończące się upokorzenie”.

OneVenture ostatecznie usunął post wśród rosnącej krytyki, zastępując go oświadczeniem z przeprosinami.

Błąd z OneVentures. Firma stwierdziła, że ​​z komentarzy zamieszczonych dziś rano w naszym poście z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wynika, że ​​post obraził niektórych naszych obserwujących.

Twierdziła, że ​​wizerunek dziewięciu mężczyzn miał „podkreślić heteroseksualne koleżeństwo, z którego jesteśmy tak dumni” oraz rolę, jaką koledzy odgrywają we wspieraniu i podnoszeniu na duchu „niesamowitych” kobiet w firmie.

„Z perspektywy czasu zdjęcie, które wybraliśmy, było błędem i widzimy, jak niewrażliwe mogło wyglądać” – czytamy w poście.

„Za to bez zastrzeżeń przepraszamy i dziękujemy za opinie i komentarze za zwrócenie nam na to uwagi”.

Współzałożyciel OneVentures, dr Decker, wydał oświadczenie po reakcji.

„Odbyliśmy wiele dyskusji w OneVentures w ciągu ostatnich 12 do 18 godzin i był to czas głębokiej refleksji. Całkowicie rozumiemy reakcję na nasz wczorajszy post” – powiedziała.

„Popełniliśmy błąd i kategorycznie żałuję naszej błędnej oceny. Post z pewnością nie reprezentuje tego, kim jesteśmy i w co wierzy nasz zespół.

„Międzynarodowy Dzień Kobiet to przede wszystkim dzień uznania znaczących barier, jakie napotykają kobiety w społeczeństwie i biznesie oraz wzajemnego wspierania się w ich pokonywaniu.

„W OneVentures te tematy są głęboko zakorzenione w naszych podstawowych wartościach i wśród całego naszego zespołu. Jako jeden z pierwszych założycieli firmy venture capital i przedsiębiorca technologiczny, który doświadczył tych barier na własnej skórze, pomaganie innym w ich przezwyciężaniu jest Bardzo ważne dla mnie.”

Jednak byli tacy, którzy nie sądzili, że przeprosiny naprawdę trafiły w sedno, a niektórzy komentatorzy twierdzili, że firma „całkowicie nie trafiła w sedno”.

READ  Czy potrafisz to rozwiązać? Premier Rosji stawia inżynierską zagadkę | matematyka

„To nie zdjęcie było problemem, ale fakt, że uchwyciłeś jeden dzień związany ze skupieniem głosów i doświadczeń kobiet i wykorzystałeś go jako okazję do podziękowania mężczyznom za wsparcie dla kobiet. Ton pełen głuchoty i nieprzystosowania” – napisał jeden z nich.

„Zamierzasz za to przeprosić? Nie ma znaczenia, ile hashtagów, modnych słów i statystyk używasz, całkowicie mijasz się z celem”.

Inny twierdził, że post był „śmieszny” i odzwierciedlał „całkowity brak zrozumienia historii i krytycznego znaczenia tego dnia”.

Inni sprzeciwiali się sformułowaniu przeprosin, twierdząc, że etapem „tego postu obraził niektórych naszych obserwujących” było „wycofanie się z odpowiedzialności”.

„Cóż za cudowna biedaczka. Dziś nie o mężczyznach. Inny powiedział: „Nie powinieneś był o tym wspominać w pierwszym poście iz pewnością nie powinien był być wspomniany w„ mea culpa ”.

Inny po prostu powiedział: „Jak mogę nie przeprosić 101”.