Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski obserwator wojskowy został ranny w wyniku eksplozji na granicy z Izraelem i Libanem

Australijski obserwator wojskowy został ranny w wyniku eksplozji na granicy z Izraelem i Libanem

Obserwatorzy wojskowi ONZ w południowym Libanie, w tym Australijczyk, zostali ranni w wyniku eksplozji.

Do zdarzenia doszło w miasteczku Rmeish w pobliżu „niebieskiej linii” – granicy izraelsko-libańskiej.

Obserwatorzy wojskowi ONZ są nieuzbrojeni, a grupa Australijczyków, Chilijczyków i Norwegów w towarzystwie asystenta języka libańskiego uczestniczyła w pieszym patrolu wzdłuż granicy.

Australijczyk był leczony w bazie wojskowej z powodu niezagrażających życiu obrażeń od wybuchu, a teraz został wypuszczony z bazy w celu powrotu do zdrowia.

Rzecznik Tymczasowych Sił ONZ w Libanie, Andrea Tenenti, powiedział, że ranni zostali ewakuowani, a ich stan jest stabilny.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że żołnierzom sił pokojowych należy zawsze zagwarantować bezpieczeństwo.

Guterres powiedział, że od 8 października na tym obszarze Błękitnej Linii doszło do codziennej wymiany ognia pomiędzy niepaństwowymi grupami zbrojnymi stacjonującymi w Libanie a Siłami Obronnymi Izraela.

Libańska państwowa Narodowa Agencja Informacyjna podała, że ​​„wrogi (izraelski) dron dokonał nalotu na obszar Rmeish w południowym Libanie, gdzie obserwatorzy ONZ zostali ranni” – podała Agence France-Presse.

Armia izraelska przekazała AFP w oświadczeniu: „Nie uderzyliśmy w ten obszar”.

AFP podaje, że w Libanie w wyniku transgranicznego pożaru trwającego od października zginęło co najmniej 347 osób, w większości bojownicy Hezbollahu, ale także co najmniej 68 cywilów.

Agence France-Presse doniosła: „Eskalacja śmiertelnych starć w ostatnich dniach wzbudziła obawy przed totalnym konfliktem między Izraelem a Hezbollahem, który ostatni raz prowadził wojnę w 2006 roku”.

Biuro minister spraw zagranicznych Penny Wong skierowało tę kwestię do Australijskich Sił Obronnych.

Rzecznik ADF powiedział, że członek ADF został ranny podczas operacji Paladin w Libanie w ramach wkładu Australii na rzecz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Nadzoru Rozejmu.

Grupa przeprowadzała rutynowy patrol w celu monitorowania aktywności w pobliżu granicy izraelsko-libańskiej.

Rzecznik powiedział: „Członek odniósł obrażenia niezagrażające życiu. Został przeniesiony do ośrodka zdrowia w pobliskiej bazie wojskowej w celu leczenia, a obecnie został wypuszczony w celu powrotu do zdrowia.”

READ  Horror jako kobieta przebita przez płaszczkę

„Obrona podejmuje odpowiednie kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobro członka”.