Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Według doniesień Australijczyk został ranny wśród trzech obserwatorów ONZ podczas patrolowania granicy libańskiej

Według doniesień Australijczyk został ranny wśród trzech obserwatorów ONZ podczas patrolowania granicy libańskiej

Australijczyk znalazł się wśród trzech obserwatorów ONZ, a tłumacz został ranny podczas patrolowania południowej granicy Libanu z Izraelem – podają libańskie media.

Misja pokojowa Organizacji Narodów Zjednoczonych znana jako UNIFIL, a także nieuzbrojeni obserwatorzy techniczni znani jako Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Nadzoru Rozejmu, stacjonują w południowym Libanie w celu monitorowania działań wojennych wzdłuż linii demarkacyjnej między Libanem a Izraelem, zwanej Niebieską Linią.

Libańska grupa zbrojna Hezbollah prowadzi wymianę ognia z armią izraelską przez Błękitną Linię od października, równolegle z wojną w Gazie.

Libańskie media, cytując funkcjonariuszy bezpieczeństwa, podały, że w sobotę izraelski atak drona wycelował w obserwatorów w południowej wiosce Wadi Qatmoun w pobliżu przygranicznego miasta Rmeish.

Armia izraelska zaprzeczyła uderzeniu w pojazd ONZ w tym rejonie.

Armia izraelska oświadczyła w oświadczeniu: „Wbrew doniesieniom armia izraelska nie zbombardowała dziś rano pojazdu UNIFIL w rejonie Rmeish”.

Burmistrz Rmeish Milad Alam powiedział agencji Reuters, że słyszał eksplozję.

„Następnie [we] Widziałem przejeżdżający pojazd UNIFIL. Zagraniczni obserwatorzy zostali przewiezieni helikopterem i samochodem do szpitali w Tyrze i Bejrucie”.

Libański premier Najib Mikati potępił to, co określił jako „atakowanie” pracowników Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Kanał telewizyjny Al-Manar prowadzony przez Hezbollah podał, że w wyniku ataku drona rannych zostało trzech pracowników z Australii, Chile i Norwegii, a także libański tłumacz.

ABC skontaktowało się z Departamentem Spraw Zagranicznych i Handlu.

Andrea Tinetti, rzecznik misji pokojowej ONZ w południowym Libanie, powiedziała, że ​​całą czwórkę ewakuowano w celu uzyskania opieki medycznej.

Dodał, że „badają przyczynę eksplozji”.

„Ponawiamy nasz apel do wszystkich stron, aby zaprzestały obecnej gwałtownej wymiany ognia, zanim więcej osób ucierpi niepotrzebnie”.

W piątek Izrael przeprowadził najbardziej śmiercionośny atak od miesięcy na gubernatorstwo Aleppo w północnej Syrii i oświadczył, że zabił wyższego rangą dowódcę Hezbollahu w Libanie.

AFP/Reuters