Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski śmieciarz chwyta mnóstwo darmowych artykułów spożywczych

Wykwalifikowana klientka ujawniła, że ​​przez cały rok wydawała tylko 300 dolarów na zakupy spożywcze po tym, jak zaczęła nurkować w śmietniku po darmowe jedzenie.

Sophie, która kiedyś kochała Sydney, ale teraz jest w Danii, dokumentuje swoje nurkowanie w śmietniku na swojej stronie na Instagramie, na której znajdują się ławki ze świeżymi owocami i warzywami, konserwy mięsne, puszki z napojami i prawie wszystko, co możesz zrobić. Za każdym razem, gdy chcesz kupić od lokalnych Woolies – wszystko bez wydawania ani grosza.

News.com powiedział mi: „Sam zacząłem nurkować na śmieciach w Sydney w październiku 2020 roku… Moja siostra wysłała mi ten film o nurkowaniu w śmietniku w Danii, a ja powiedziałem: „Och, zastanawiam się, czy mógłbyś wyrzucić śmieci w Sydney?”. au podcast mam dla ciebie wiadomość.

„Byłem tak zdumiony wszystkimi rzeczami, które mogłem znaleźć w śmietniku i to mnie zaszokowało”.

Sophie należy do rosnącej, choć cichej społeczności ludzi, którzy regularnie odwiedzają przemysłowe pojemniki supermarketów i sklepów spożywczych, aby znaleźć jedzenie.

Mieszkając w Australii, Sophie przez rok zanurzała się w śmieciach, co oznacza, że ​​wydała tylko 300 dolarów na artykuły pierwszej potrzeby, mieszkając tutaj z mnóstwem gratisów.

Ale chociaż Sophie regularnie wrzuca do kosza, to nie dlatego, że „zmusza” ją ze względów finansowych, ale dlatego, że „chce”.

Zaczynam robić wiele badań na temat środowiska i obserwuję, jak bardzo wpływa na to cała ta żywność” – wyjaśniła.

Zwłaszcza w Australii… To tak, jakby każdego roku wyrzucano miliardy dolarów. To duży problem”.

Chociaż koncepcja nurkowania w śmietniku może brzmieć niebezpiecznie, a nawet irytująco, ogromna ilość jadalnej i często drogiej żywności, która jest wyrzucana z powodu użycia dat oznacza, że ​​w przemysłowych pojemnikach znajduje się nadwyżka „darmowej” żywności.

Dlatego Sophie zaczęła dokumentować swoje upadki na śmietniku na Instagramie – aby szerzyć świadomość problemu marnowania żywności w Australii i zachęcać innych do przyłączenia się.

READ  Omicron uderza w godziny pracy, ponieważ bezrobocie pozostaje na stałym poziomie w styczniu

Supermarkety marnują miliardy jadalnej żywności

Według Banku Żywności Australii co roku traci się lub marnuje 7,6 miliona ton żywności, a 70 procent nadal nadaje się do spożycia.

Chociaż istnieją organizacje charytatywne i organizacje non-profit zajmujące się redystrybucją przeterminowanych lub uszkodzonych, ale jadalnych przedmiotów, daty użytkowania i wady produkcyjne są nadal jednymi z największych przyczyn marnotrawstwa.

„Pamiętam, że pewnego dnia znalazłem 12 Chili Chips, ponieważ jedna (butelka) pękła w tym opakowaniu – więc wyrzucili całość, zamiast wyjąć zepsutą i sprzedać tylko resztę” – powiedziała Sophie.

„Pewnego dnia wróciłem do domu z 11 kg gumy. Obliczyłem, że gdyby jedna osoba miała jeden kawałek gumy dziennie, wystarczyłoby to na około 10 lat.”

Ile zaoszczędzisz?

Oto dokładnie to, co Sophie złapała, aby przygotować się na przyjęcie domowe w październiku zeszłego roku:

* Ceny są obliczane na podstawie aktualnych opublikowanych cen, z których uzyskano produkty. W przypadku, gdy nie można było uzyskać pewnych produktów, używano odpowiednika Woolworths.

8 x pomidory: 1,31 USD (każdy) 10,48 USD

4 x awokado: 1,60 USD (każdy) 6,40 USD

1 x kiełki australijskiego groszku: 3,20 USD

3 x żółta papryka: 3,73 USD (każda) 11,19 USD

3 kiście białych winogron bez pestek: 15,11 USD za sztukę 45,33 zł

1 x umyty biały ziemniak (2kg): 5 dolarów

2 x Mix sałat dla niemowląt Community Co (300g): 5,00 USD (każdy) 10 dolców

1 x Organiczna Zupa Petango (600g): 6,50 dolarów amerykańskich

3 x tradycyjny chleb czosnkowy La Famiglia (400g): 4,50 USD (każdy) 13,50 USD

3 x Salami San Marino Sopressa Light (100g): 7 USD (każdy) 21 zł

6 x Świeży Latynoski Szpinak i Ricotta (625 g): 9 USD (każdy) 54 zł

2 x Primo Duos Mild Twiggy Bites i ser Cheddar (50 g): 4 USD (każdy) 8 dolarów

6 x Baby Jogurt Balls Truskawka: 1,20 USD (za sztukę) 7,20 dolarów

1 x Wypieki Croissant 3 lub 4 opakowania: 2,50$

1 x 8-pak Woolworths Mini Banan Muffin: 3,75 USD

1 x oryginalna 6 paczek angielskich Muffin Top Tip: 5,30 USD

READ  Matteo Salvini: „Nie chcę myśleć o zastąpieniu 10 milionów włoskich imigrantów 10 milionami” | Matteo Salvini

1 x Coles Bagels Plain 4 Pack (360g): 2,50$

2 x chleb burgonowy i nasiona: 5,20 USD (za sztukę) 10,40 USD

1 x chleb krojony z chleba Abbott’s Bakery Farmhouse (750 g): 4 dolary

3 x Niedźwiedź imbirowy Bundaberg (375 ml): 2,90 USD (każdy) 8,70 USD

3 x butelka Coca-Cola Classic Soft Drink (385 ml): 3,75 USD (każda) 11,25 USD

1 x dziennie sok pomarańczowy bez miąższu (2 litry): 5,30 USD

Całkowita wartość: $248

Jak zanurzyć się w śmietniku: zasady i bezpieczeństwo

Sophie powiedziała, że ​​w ciągu prawie dwóch lat nurkowania w śmietniku nauczyła się, jak ważne jest utrzymywanie dobrych praktyk w zakresie zdrowia i higieny.

Istnieją inne zasady i praktyki, których przestrzega społeczność płetwonurków.

Wyjaśnienie znanego śmieciarza „Big B” mam dla ciebie wiadomość Potencjalni nurkowie muszą przestrzegać Kodeksu:

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanurzenie się w śmietniku to coś więcej niż wskoczenie do sztucznej skrzyni i znalezienie na jej krawędzi nagrody. Najprawdopodobniej będziesz ciąć otwarte worki na śmieci i przesiewać je do samych śmieci.

„Bądź przygotowany na posiadanie narzędzi i rękawic potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa – zawsze bądź bezpieczny – i używaj narzędzi, które ułatwią ci pracę” – powiedział Big B.

Aby mieć pewność, że to, co jesz, nie wywoła choroby, na ogół nie przechowuj produktów, których opakowanie jest uszkodzone lub uszkodzone.

Jeśli chodzi o mięso i produkty mleczne, zawsze sprawdzaj zapach i uważaj na wszelkie potencjalne problemy z zanieczyszczeniem. W przypadku świeżych owoców i warzyw, jeśli dobrze wyglądają i pachną, a my je dobrze, powinno być dobrze.

Aby mieć pewność, że świeże jedzenie wyłowione ze śmieci jest tak świeże, jak to możliwe, powiedziała Sophie, upewnij się, że przechodzisz przez kosze wieczorem, zaraz po tym, jak sklepy wyrzucą swoje produkty. Jednak w Danii świeże produkty z poprzedniego dnia są wyrzucane rano.

2. Pierwszy, pierwszy serwis

Nie jest niespodzianką, że upewnienie się, że szanujesz swoich nurków, będzie promować tylko bezpieczniejsze nurkowanie.

READ  Australijski rynek mieszkaniowy, boom na rynku nieruchomości ujawnia nadchodzącą katastrofę

„Jeśli natkniesz się na kogoś już w śmietniku, niech tak będzie” – powiedział Big B.

„Jeśli zostaniesz poproszony o przejście dalej, po prostu idź do przodu i nie sprawiaj żadnych problemów”.

3. Zostaw pudełka bardziej uporządkowane niż w momencie, gdy dotarły

Nikt nie lubi gnojka – tym bardziej, gdy twoje pudła wyglądają jak oposy, których masz.

Ale Big B powiedział również, że higiena nurkowania na śmieci jest czymś więcej niż gestem szacunku – pomaga również zapobiegać celowemu sabotowaniu jadalnych produktów przez sklepy.

„Jeśli chcesz bez problemu wchodzić do tych kuwet lub (bez sklepów) zamykając kosze lub uszkadzając inne towary, powinieneś zostawić je czystsze niż je znalazłeś” – powiedział.

Gdy pojemniki zostaną zamknięte przez sklepy lub przeniesione na własność prywatną, skakanie do kosza jest nielegalne. Zapewnienie, że sklepy pozostawiają swoje pudełka w zasięgu publicznym, pozwala nurkom na bezpieczne i legalne kontynuowanie praktyki.

Sophie zauważyła, jak przed wyjazdem z Australii lokalny sklep spożywczy zaczął „ciąć paczkę” i „rozbijać owoce”, zanim wyrzucił je do kosza.

4. Nie bądź chciwy

Kiedy już przyzwyczaisz się do nurkowania w śmietniku, kuszące może być zaopatrzenie się w kilogramy jedzenia podczas jednej podróży.

Ale przy tak wielu produktach znalezionych w pobliżu lub w momencie wygaśnięcia, wycofanie większej ilości żywności, niż możesz spożyć lub podzielić, może wyrządzić więcej szkód i stanowić więcej zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa niż tylko pozostawienie jej w tyle.

„Jeśli wiesz, że możesz się nimi podzielić, podziel się nimi. W przeciwnym razie zmieniasz geografię śmieci tylko wtedy, gdy ich nie używasz lub nic z nimi nie robisz.”

„Dzielę prawie 95 procent tego, co znajduję – mój stos darowizn jest większy niż mój stos „zachowaj to dla siebie”.