Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski Snubed tworzy historię tenisa

Australijski Snubed tworzy historię tenisa

Rozstawiona z czołówką Australii dała władzom tenisa serwis, gdy odmówiono jej dzikiej karty do Australian Open i pozostawiono ją z większą ilością jajek na twarzy.

Tenis: Zwycięzca Australian Open Jannik Sinner został w Rzymie powitany jak bohater.

Teraz najwyżej notowana zawodniczka w kraju dała więcej do myślenia po tym, jak zapisała się do historii tenisa, stając się najstarszą kobietą, która w wieku 34 lat po raz pierwszy znalazła się w pierwszej setce świata.

Zwycięstwo w trzech setach podczas Thai Open w Hua Hin nie tylko zapewniło Rodionowej miejsce w ćwierćfinale turnieju WTA po raz pierwszy od 2017 roku, ale wystarczyło jej także, aby dostać się do pierwszej setki pierwszy raz. .

Rodionova jest jedyną Australijką w pierwszej setce, a za nią plasuje się Kim Birrell (124).

Australijka Arina Rodionova znalazła się obecnie w gronie 100 najlepszych zawodniczek świata. Zdjęcie: Patrick Hamilton/AFP

Storm Hunter, który zdobył dziką kartę w Melbourne Park, wszedł głębiej w turniej, docierając do trzeciej rundy.

Rodionova, zajmująca 101. miejsce, tymczasowo przesunie się na 96. miejsce, gdy zostaną opublikowane nowe rankingi po jej występie w Tajlandii, a jeśli wygra turniej, może znaleźć się w pobliżu czołowej 70.

To ogromny awans w przypadku urodzonego w Rosji Melburnianina, który na początku 2023 roku zajmował zaledwie 302. miejsce.

„Jedyne, czego dziś żałuję, to to, że dałam Tennis Australia coś do świętowania” – powiedziała wyzywająco Rodionova po porażce w pierwszej rundzie kwalifikacji w Melbourne.

„Myślę, że są bardzo zadowoleni z mojego dzisiejszego wyniku i to mnie denerwuje”.

Występ w Tajlandii będzie pierwszym występem Rodionowej od czasu jej nieobecności w kwalifikacjach w Melbourne, a w ćwierćfinale zmierzy się z Chinką Lin Zhou.