Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Babar Azzam pokonuje Virata Kohli w kategorii Najlepszy Zawodnik Świata w Indiach i Pakistanie

Międzynarodowa Rada Krykieta ogłosiła w środę, że kapitan reprezentacji Pakistanu, Babar Azzam, zdetronizował indyjskiego mistrza Virata Kohli po ponad trzech latach bycia pierwszym uderzeniem na świecie w klasyfikacji międzynarodowej przez jeden dzień.

26-latek został czwartym pakistańskim hokeistą, który zajął pierwsze miejsce na ODI i pierwszy od czasu Muhammada Yusufa w 2003 roku.

Oglądaj każdy mecz turnieju IPL w 2021 roku na żywo i na żądanie w Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

„Kapitan Pakistanu Azzam zakończył długoterminową kadencję Kohliego na szczycie międzynarodowych rankingów męskich piłkarzy w Międzynarodowej Federacji Krykieta” – powiedział Międzynarodowy Trybunał Karny w oświadczeniu z jego siedziby w Dubaju.

Azzam trafił 103, 32 i 94 w trzech meczach w RPA, a Pakistan wygrał 2: 1 w zeszłym tygodniu.

Kończąc panowanie Kohliego, które trwało ponad trzy lata, Azzam podążył za swoimi rodakami Zahirem Abbasem (1983-84), Javedem Myandadem (1988-89) i Muhammadem Yusufem (2003) jako bijący człowiek numer jeden w ODI.

ICC dodał, że najlepszy ośrodek Azzama w testach był piąty i obecnie zajmuje szóste miejsce, podczas gdy w T20I był wcześniej na pierwszym miejscu, a obecnie zajmuje trzecie miejsce.

„To kolejny kamień milowy w mojej karierze” – powiedział Azzam, cytując Pakistan Cricket Council.

Zobowiązał się do cięższej pracy i osiągnięcia spójności z klubem, aby móc „utrzymać porządek przez dłuższy czas”.

„Będę się cieszył tą chwilą, ponieważ nadeszła ona po tym, jak po raz pierwszy zostałem kapitanem białej piłki, i jest to również efektem występu, który pomógł Pakistanowi stać się pierwszą azjatycką drużyną, która wygrała dwie serie ODI w RPA. „

Od czasu swojego debiutu w ODI w 2015 roku Azam poczynił szybkie postępy, zdobywając trzysta punktów w kolejnych konkursach ODI przeciwko Indiom Zachodnim w 2016 roku.

Był to najszybszy do 13 wieków ODI, który zrobił przeciwko RPA na początku tego miesiąca.

READ  David Warner broni sekretarza MCG pod ostrzałem po „niesprawiedliwej” krytyce furtki przed testem Boxing Day vs RPA

Azzam do tej pory zdobył 3808 punktów w 80 punktach ODI, z 13 setkami.

Dzięki jego płodnej punktacji Pakistan mianował go kapitanem wszystkich trzech formatów – przesłuchań 2019 i krykieta Białej Piłki w zeszłym roku.