Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Babar Azzam pokonuje Virata Kohli w kategorii Najlepszy Zawodnik Świata w Indiach i Pakistanie

Międzynarodowa Rada Krykieta ogłosiła w środę, że kapitan reprezentacji Pakistanu, Babar Azzam, zdetronizował indyjskiego mistrza Virata Kohli po ponad trzech latach bycia pierwszym uderzeniem na świecie w klasyfikacji międzynarodowej przez jeden dzień.

26-latek został czwartym pakistańskim hokeistą, który zajął pierwsze miejsce na ODI i pierwszy od czasu Muhammada Yusufa w 2003 roku.

Oglądaj każdy mecz turnieju IPL w 2021 roku na żywo i na żądanie w Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo>

„Kapitan Pakistanu Azzam zakończył długoterminową kadencję Kohliego na szczycie międzynarodowych rankingów męskich piłkarzy w Międzynarodowej Federacji Krykieta” – powiedział Międzynarodowy Trybunał Karny w oświadczeniu z jego siedziby w Dubaju.

Azzam trafił 103, 32 i 94 w trzech meczach w RPA, a Pakistan wygrał 2: 1 w zeszłym tygodniu.

Kończąc panowanie Kohliego, które trwało ponad trzy lata, Azzam podążył za swoimi rodakami Zahirem Abbasem (1983-84), Javedem Myandadem (1988-89) i Muhammadem Yusufem (2003) jako bijący człowiek numer jeden w ODI.

ICC dodał, że najlepszy ośrodek Azzama w testach był piąty i obecnie zajmuje szóste miejsce, podczas gdy w T20I był wcześniej na pierwszym miejscu, a obecnie zajmuje trzecie miejsce.

„To kolejny kamień milowy w mojej karierze” – powiedział Azzam, cytując Pakistan Cricket Council.

Zobowiązał się do cięższej pracy i osiągnięcia spójności z klubem, aby móc „utrzymać porządek przez dłuższy czas”.

„Będę się cieszył tą chwilą, ponieważ nadeszła ona po tym, jak po raz pierwszy zostałem kapitanem białej piłki, i jest to również efektem występu, który pomógł Pakistanowi stać się pierwszą azjatycką drużyną, która wygrała dwie serie ODI w RPA. „

Od czasu swojego debiutu w ODI w 2015 roku Azam poczynił szybkie postępy, zdobywając trzysta punktów w kolejnych konkursach ODI przeciwko Indiom Zachodnim w 2016 roku.

Był to najszybszy do 13 wieków ODI, który zrobił przeciwko RPA na początku tego miesiąca.

READ  Peter Sterling w bolesnej pozycji uścisku dłoni z Penrith Panthers i Parramatta Ailes

Azzam do tej pory zdobył 3808 punktów w 80 punktach ODI, z 13 setkami.

Dzięki jego płodnej punktacji Pakistan mianował go kapitanem wszystkich trzech formatów – przesłuchań 2019 i krykieta Białej Piłki w zeszłym roku.