Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bainimarama i Kilio zostaną dzisiaj skazani

Bainimarama i Kilio zostaną dzisiaj skazani

Sędzia Seni Boamaw skazał dziś byłego premiera Voreke Bainimaramę i zawiesił komisarza policji Sitipheni Keliho po uznaniu ich za winnych, odpowiednio, próby wypaczenia wymiaru sprawiedliwości i jednego zarzutu nadużycia stanowiska.

Próba wypaczenia wymiaru sprawiedliwości podjęta przez Bainimaramę podlega karze maksymalnej kary wynoszącej 5 lat, natomiast zarzut Keleho o nadużycie stanowiska – maksymalnie 10 lat.

Zgodnie z zarzutami Bainimarama gdzieś w lipcu 2020 r., gdzie premier nakazał komisarzowi policji zaprzestanie śledztwa w związku ze skargą policji, dopuścił się nadużycia władzy swego urzędu, co stanowi samowolny akt naruszający prawa Uniwersytetu Południowego Pacific, który jest stroną skarżącą.

Jeśli chodzi o zarzuty Keleho, z zarzutów wynika, że ​​Keleho w dniu 15 lipca 2020 r., gdzie Komisarz Policji nakazał Dyrektorowi Wydziału Dochodzeń Kryminalnych Serubili Niko i inspektorowi Reshmi Dasowi umorzenie śledztwa w związku ze skargą policyjną złożoną przez USP, w związku z nadużyciem praw człowieka. Autorytet jego stanowiska, który jest arbitralnym aktem naruszającym prawa Uniwersytetu Południowego Pacyfiku.

Obrońca pod przewodnictwem Devanesha Sharmy zwrócił się o karę niepolegającą na pozbawieniu wolności oraz o możliwość wyroków w zawieszeniu zarówno dla Bainimaramy, jak i Kilio, natomiast radca stanowy Losalini Tabuakoro zwrócił się o umieszczenie Bainimaramy i Kilio w więzieniu na okres od jednego do trzech lat do sześciu lat pozbawienia wolności. 10 lat z rzędu.

W zeszłym tygodniu przemawiając w sądzie sędzia Sini Boamau oświadczyła, że ​​sprzeciwia się wszelkim sugestiom, że liczba głosów jakiejkolwiek osoby w urnie lub na sali sądowej ma znaczenie, ponieważ tak nie jest.

Mówi, że nie próbuje bagatelizować żadnego z osiągnięć Bainimaramy i Qiliho, ponieważ jest to po prostu interesujący fakt, ale nie mający związku z tą sprawą.

Sędzia twierdzi, że weźmie pod uwagę lata służby polowej odbyte przez tę dwójkę.

Bądź z nami, aby otrzymywać aktualizacje.

READ  Fakt: włoskie wybory prezydenckie owiane tajemnicą parlamentarną