Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ogromny strumień grozi połknięciem wiejskiego domu w Puebla w Meksyku

Ogromny krater, który każdego dnia rozszerza się o dziesiątki metrów, zaalarmował mieszkańców wiejskiego obszaru środkowego Meksyku, grożąc połknięciem domu.

Kiedy w sobotę rodzina Sancheza usłyszała głośną eksplozję, początkowo myśleli, że to piorun.

Ale wkrótce odkryli, że ziemia zawaliła się kilka metrów od ich domu na polu w Santa Maria Zacatepec w stanie Puebla.

W niedzielę wypełniony wodą otwór miał około 30 metrów szerokości.

Jak poinformowały władze, gwałtownie urósł do 60 metrów w poniedziałek i prawie 80 metrów we wtorek, i niebezpiecznie zbliżył się do domu rodziny Sanchezów, którzy obawiają się, że pozostaną bezdomni.

„Nie mamy nic. Nie jesteśmy stąd. Nie mamy krewnych. Jesteśmy sami” – powiedział mediom Heriberto Sanchez z południowo-wschodniego stanu Veracruz.

Naukowcy i władze badają hipotezy, w tym błąd geologiczny lub różnice w zawartości wody w glebie jako możliwe przyczyny.

W miarę jak strumień rósł, duże obszary lądu stale oddzielały się od półki skalnej, przerażający obserwatorów zbliżających się do kordonu bezpieczeństwa utworzonego przez władze.

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widziano dwóch mężczyzn zbliżających się do dziury na krótko przed tym, jak nagle się poszerzyła, zmuszając ich do ucieczki w bezpieczne miejsce.

„Będzie rosło, dopóki natura nie zdecyduje, kiedy woda przestanie wywierać nacisk” – powiedział gubernator Puebla Miguel Barbosa.

„Ważne jest teraz bezpieczeństwo publiczne” – powiedział, dodając, że władze wypłaci odszkodowania poszkodowanym.

READ  Australijskie badanie szczepionki przeciw Covid pokazuje, że ograniczenia społeczne i finansowe zmniejszą częstotliwość | Wiadomości z Australii