Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Barbara Walters, pionierka telewizyjnych wiadomości, umiera w wieku 93 lat

Zmarła Barbara Walters, odważna prowadząca wywiady, prezenterka i prowadząca program, która jako pierwsza kobieta została gwiazdą wiadomości telewizyjnych w trakcie swojej niezwykłej pod względem długości i różnorodności kariery. Miała 93 lata.

O śmierci Waltersa poinformowała stacja ABC o godz Zjednoczone państwo Na antenie w piątek wieczorem, a także przez jego publicystę.

„Barbara Walters odeszła spokojnie w swoim domu w otoczeniu najbliższych. Żyła bez żalu. Była pionierką nie tylko dla dziennikarek, ale dla wszystkich kobiet” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka prasowa Cindy Berger.

Śmierć Waltersa została ogłoszona przez ABC w USA na żywo w piątek wieczorem. (AP)

W ciągu prawie czterech dekad pracy w ABC, a wcześniej w NBC, wywiady przeprowadzone przez Walters z sędziami, członkami rodziny królewskiej i artystami estradowymi uporządkowały jej życie jako celebrytki, jednocześnie umieszczając ją na czele trendu w dziennikarstwie telewizyjnym, który ma stali się gwiazdami reporterów telewizyjnych. I wprowadził programy informacyjne do wyścigu o wyższe oceny.

Walters trafiła na pierwsze strony gazet w 1976 roku jako pierwsza prezenterka wiadomości w sieci, z bezprecedensową roczną pensją w wysokości 1 miliona dolarów, co spotkało się z krytyką (podczas gdy straciła w Anger, jej dodatkowe obowiązki wykraczały poza wiadomości).

Jej przywództwo było legendarne, ponieważ konkurowała – nie tylko z konkurencyjnymi sieciami, ale także z kolegami z własnej sieci – o każde większe „wydarzenie” w świecie zatłoczonym przez coraz większą liczbę ankieterów, w tym dziennikarek, które kroczyły jej ścieżką.

„Nigdy się tego nie spodziewałem!” Mierząc swój sukces, Walters powiedział w 2004 roku.

„Zawsze myślałem, że będę scenarzystą dla telewizji. Nigdy nie myślałem, że stanę przed kamerą”.

Ale była naturalna przed kamerą, zwłaszcza gdy odpowiadała na pytania notabli.

„Nie boję się, kiedy udzielam wywiadu, nie ma strachu!” Walters powiedział Associated Press w 2008.

Walters przeżyła jej jedyna córka, Jacqueline Danforth.

READ  Recenzja MSI Katana GF66