Barcelona cierpi na słabość Memphis Depay, kontuzję Frenkie de Jong

Barceloński duet Frenkie de Jong i Memphis Depay opuścili obóz Holandii po kontuzji w czwartkowym zwycięstwie Ligi Narodów nad Polską.

Barcelona para Memphis Depay A Frenkie de Jong Oba zostały odesłane do domu z Holandia Zespół po kontuzjach w zwycięstwie Oranje Ligi Narodów nad Polską.

Louis van Gal Depay i De Jong zostali wybrani podczas pierwszej XI wyjazdu do Warszawy w grupie 4 ligi A, gdzie strzelili bramki Cody Jackbo A Stephen Bergwijn Holandia wygrała 2:0.

Jednak Van Gaal doznał w środku tygodnia nie mniej niż trzech nowych problemów z kontuzjami, jako pomocnik TUNE COMPINERS Pięć minut później doznał wstrząsu mózgu.

Następnie De Jong został wycofany w pierwszej połowie, a siedem minut po drugiej połowie Depay został zastąpiony Vincent Janssen.

Holenderski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że De Jong i Depay nie zagrają w poniedziałek w ostatnim meczu Ligi Narodów przeciwko Belgii.

© Reuters

„Theon Kompminers opuścił zgrupowanie dziś po południu po powrocie z Warszawy. Pomocnik niestety zderzył się z przeciwnikiem w fazie otwarcia, bezpośrednio w fazie otwarcia i w rezultacie doznał wstrząsu mózgu” – czytamy w oświadczeniu.

„Obóz treningowy dobiegł także końca dla Memphis, który musiał zostać zastąpiony na początku drugiej połowy z powodu kontuzji łydki. Frenkie de Jong, który nie wrócił na boisko po przerwie w meczu z Polską, też jest. wraca do domu. Ma też problemy z udem.

Brian Proby A Ryan Gravenburg Zostali powołani do pierwszej drużyny pod nieobecność Depaya i de Jonga, ponieważ ludzie Van Gaala starają się zapewnić sobie miejsce w finałach Ligi Narodów.

Orange ma 13 punktów w pięciu meczach, aby wejść na szczyt tabeli – trzy punkty za drugą w tabeli Belgią – co oznacza, że ​​remis wystarczyłby podopiecznym Van Gaala do awansu do finału.

READ  Darcy Moore mianowany kapitanem Collingwood Magpies

W tej chwili nie jest jasne, w jakim stopniu doznali kontuzji De Jong i Depay, ale duet pojawił się jako wątpliwości co do powrotu Barcelony po raz pierwszy przeciwko Majorce w La Liga 1 października.

Trener Barcelony Xavi 13 sierpnia 2022 r© Reuters

La Blaugrana pozostała stosunkowo wolna od kontuzji we wczesnych etapach sezonu, a ani Depay, ani De Jong nie byli do tej pory regularnymi starterami w sezonie 2022-23.

Ten ostatni rozpoczął tylko cztery z ośmiu meczów swojej drużyny we wszystkich rozgrywkach, podczas gdy Depay brał udział tylko w trzech, ale swój pierwszy mecz zaliczył z Elche 17 września.

28 lat lekPowierzyłem mu drugą bramkę Barcelony w wygranym 3:0 meczu i cieszył się, że wykorzystał swoją szansę obiema rękami, mówiąc prasie: „Jestem szczęśliwy, że strzeliłem gola.

„Kiedy mam możliwości, staram się wnosić wkład do zespołu. Wiem, co mogę dać, i pokazuję to na treningu. Cieszę się, że mam dziś okazję. Nie gram dużo w tym sezonie, ale będę kontynuował działaj w ten sam sposób.

– Potrzebuję więcej meczów, aby dać zespołowi z siebie wszystko. Wiem, że mam takie możliwości. Cieszę się, że mogę teraz iść do reprezentacji, a potem wracam z chęcią zdobywania trofeów w tym klubie.

Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli La Liga i może na krótko przebić się w tabeli, pokonując Majorkę 1 października, zanim Real Madryt gości obecnego lidera Osasunę 24 godziny później.

ID: 495280: 1false2false3false: QQ:: Z pulpitu db: LenBod: collect6099: