Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Benedict Cumberbatch może zostać zmuszony do zapłaty odszkodowania z powodu przodków właścicieli niewolników

Benedict Cumberbatch może zostać zmuszony do zapłaty odszkodowania z powodu przodków właścicieli niewolników

Aktor Benedict Cumberbatch stoi w obliczu roszczenia odszkodowawczego przeciwko swoim przodkom będącym właścicielami niewolników.

Jego rodzina prowadziła plantację z 250 niewolnikami na Barbados, która teraz domaga się odszkodowania.

Siódmy pradziadek gwiazdy Doktora Strange’a, Abraham, kupił ziemię w 1728 roku – i dorobił się na niej fortuny przez następne 100 lat.

Ale David Denney, który prowadzi walkę o odszkodowania, powiedział: „Wszyscy potomkowie białych właścicieli plantacji, którzy czerpali zyski z handlu niewolnikami, powinni zostać zobowiązani do zapłaty odszkodowania, w tym rodzina Cumberbatch.

„Pieniądze powinny zostać wykorzystane na przekształcenie lokalnej kliniki w szpital, wsparcie lokalnych szkół oraz poprawę infrastruktury i mieszkań”.

Transmituj więcej wiadomości rozrywkowych na żywo i na żądanie dzięki Flash. Ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Jesteś nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta jest dostępna tylko przez ograniczony czas>

Mówi się, że przodkowie Cumberbatcha otrzymali odszkodowanie w wysokości 11 000 dolarów, czyli równowartość dzisiejszych 6,4 miliona dolarów, kiedy niewolnictwo zostało zniesione w latach trzydziestych XIX wieku.

Wcześniej przyznał, że jego matka zachęcała go, aby nie używał swojego prawdziwego nazwiska jako aktora z powodu obaw o więzy rodzinne.

Zagraj w ranczera Cumberbatcha 12 lat niewolnikiem.

Mówi się, że 46-latek grał Williama Pitta Młodszego w Amazing Grace, filmie o zakończeniu handlu niewolnikami w Wielkiej Brytanii.

Sugerowano, że spełnił tę rolę, przepraszając za historię swojej rodziny.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez słońce Reprodukowane za zgodą

READ  88-letni Polak przechyla najstarszą surfingową koronę świata