Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joe Biden ponownie nominuje Erica Garcettiego na ambasadora w Indiach, a Gigi Son do FCC; Biały Dom stara się ożywić wcześniej zatrzymany materiał

Prezydent Joe Bidena Ponownie nominowany Erica Garcettiego Jako ambasador USA w Indiach, po nominacji byłego burmistrza Los Angeles nie pojawił się na posiedzeniu Senatu w ubiegłym roku.

Garcetti był jednym z szeregu kandydatów, którzy mieli otrzymać apele w nowym Kongresie.

Więcej terminu

Biden również został ponownie nominowany Słońce Jiji Aby służyć jako piąty komisarz w FCC. Jej nominacja osłabła po tym, jak Senacka Komisja ds. Handlu utknęła w martwym punkcie. Republikanie sprzeciwili się jej wyborowi, pośród sprzeciwu ze strony komentatorów, takich jak Tucker Carlson i redakcja Wall Street Journal, podczas gdy lobbyści branżowi pracowali nad udaremnieniem jej nominacji.

Różnica we wszystkich nominacjach Bidena polegałaby na rozszerzonej większości Demokratów 51-49, zakładając, że Kirsten Sinema z Arizony współpracuje z Demokratami po zmianie przynależności do niezależnej partii. Różnica jednego głosu w stosunku do podziału 50-50 w ostatnim Kongresie może ułatwić kandydatom przejście przez komisje i wejście na parkiet.

Garcetti został nominowany przez Senacką Komisję Spraw Zagranicznych w zeszłym roku. Ale to było opóźnione przez cały rok, ponieważ senator Chuck Grassley (R-Iowa) opublikował raport Senatu, że Garcetti „najprawdopodobniej wiedział lub powinien był wiedzieć” o rzekomym molestowaniu seksualnym ze strony jego byłego głównego doradcy, Ricka Jacobsa, pomimo burmistrza Los Angeles zaprzeczyło, że był świadomy takiego zachowania. Raport został wywołany zarzutami wysuniętymi przez byłą dyrektor ds. Komunikacji Garcetti, Naomi Seligman, która była wcześniej reprezentowana przez Whistleblower Aid.

Libby Law, dyrektor generalny Whistleblower Aid, powiedział w oświadczeniu, że zmiana nazwiska Garcettiego była „poważną niedźwiedzią przysługą dla ofiar i osób, które przeżyły molestowanie seksualne w miejscu pracy, które udokumentowały, jak jako burmistrz Los Angeles” umożliwił ciągłe nadużycia ze strony swojego najlepszego doradcy a potem skłamał w tej sprawie pod przysięgą podczas bierzmowania w Senacie”.

READ  6 trendów w zdobieniu paznokci, które możesz wypróbować tej zimy

Garcetti upierał się, że nie był świadomy zarzutów wobec Jacobsa, który również zaprzeczył zarzutom o molestowanie. W AP sekretarz prasowy Białego Domu, Karen Jean-Pierre, powiedziała dziennikarzom, że „postrzegają to jako bardzo ważną nominację” i że „mamy nadzieję, że cały Senat natychmiast to potwierdzi”.

FCC utknęło w martwym punkcie 2: 2, ponieważ nominacja Sohna była w toku. To uniemożliwiło FCC podjęcie działań w niektórych potencjalnie kontrowersyjnych kwestiach, takich jak neutralność sieci.

Przewodnicząca FCC, Jessica Rosenworcel, powiedziała w oświadczeniu: „Gigi jest kompetentną kandydatką z długim stażem zaangażowania w kwestie rozpatrywane przez FCC i gratuluję jej nominacji na komisarza agencji. Nie mogę się doczekać dnia, w którym będziemy mieli pełną grupę pięciu komisarzy”.

Według Associated Press Biden ponownie nominował 85 ze 175 osób, które nie były nominowane na ostatnim Kongresie.

Najlepszy termin

Zapisz się do Biuletyn o terminie. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej Facebooki ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.