Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Białoruś przewodzi niemieckiemu eksportowi do Rosji, gdy globalna wojna reaguje na import

Białoruś przewodzi niemieckiemu eksportowi do Rosji, gdy globalna wojna reaguje na import

Wartość rosyjskiego importu z Białorusi przekroczyła wartość towarów z Niemiec, serwis informacyjny Bloomberg wspomniany Środa.

Dane największego partnera handlowego Moskwy pokazują, że rosyjski import spadł w związku z globalną reakcją na inwazję Kremla na Ukrainę.

Dane pokazują 40% spadek importu do Rosji w kwietniu w porównaniu z tym samym miesiącem w 2021 r., uzupełniając wcześniejszą analizę, która wykazała, że ​​rosyjski import spadł. do najniższego poziomu od dwóch dekad.

W marcu białoruski eksport do Rosji wyniósł 1,3 mld USD, w porównaniu z 1,1 mld USD w Niemczech.

Tendencja ta utrzymała się w kwietniu, kiedy sprzedaż na Białorusi wzrosła do 1,5 miliarda dolarów, podczas gdy niemiecki import spadł do nieco ponad 800 milionów dolarów w odpowiedzi na sankcje UE wobec rosyjskich firm.

Spadek importu zaobserwowano również gdzie indziej. Chiny, które do tej pory odmawiały przystąpienia do międzynarodowych sankcji przeciwko Rosji, ograniczyły swój eksport do 3,8 mld USD w marcu i 3,7 mld USD w kwietniu, chociaż Roczny wzrost W dotychczasowym wolumenie obrotów w 2022 r.

Spadek importu przyczynił się do wzrostu nadwyżki handlowej Rosji z 20 miliardów dolarów w styczniu do 45 miliardów dolarów w kwietniu, według międzynarodowych grup handlowych.

„Załamanie importu wypełnia rachunek bieżący, ale odzwierciedla bolesną korektę, której przejście przez gospodarkę zajmie trochę czasu”, powiedział Scott Johnson, ekonomista z Bloomberg.

„Dopóki łańcuchy dostaw nie zostaną zrekonfigurowane, producenci będą mieli do czynienia z wąskimi gardłami, a poziom życia prawdopodobnie ulegnie dalszemu pogorszeniu”.

Rosja kompilowała dane dotyczące importu i eksportu w następstwie nałożenia sankcji i następującej po nich globalnej migracji biznesu.

READ  Ukraina i Polska prowadzą rozmowy w sprawie zakończenia impasu embarga na zboże