Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Białoruski sportowiec „bezpieczny”, ale zrezygnował z gier po nocnym starciu

Skłoniło to Stany Zjednoczone, Unię Europejską, Wielką Brytanię i Kanadę do nałożenia sankcji uniemożliwiających wyższym urzędnikom państwowym wjazd na ich granice.

„Martwię się o moje bezpieczeństwo i uważam, że sytuacja na Białorusi nie jest obecnie dla mnie bezpieczna”.

Kristina Tsimanskaya do Zerlako.io

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zajął twarde stanowisko wobec Łukaszenki od sierpniowych wyborów. Odmówił uznania prawowitości swojej prezydentury, pozbawił Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego środków finansowych i odmówił Białorusi prawa do organizacji międzynarodowych imprez sportowych.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie uznaje Wiktora Łukaszenki za szefa Państwowej Korporacji Naftowej Białorusi. Victor zyskał przydomek, gdy jego ojciec, były oficer Armii Radzieckiej, porzucił go na początku tego roku. Osobiste zainteresowanie Łukaszenki i inwestycje polityczne w sport oznaczają, że każdy białoruski urzędnik wysłany do Tokio w celu eskortowania sportowców prawdopodobnie będzie współpracownikiem reżimu.

Feud między Tsimanoską a jej drużyną rozpoczął się w sobotę, kiedy to na Instagramie opublikowała wiadomość, która została usunięta, twierdząc, że prezydent reprezentacji Jurij Moiseevich nakazał jej wycofanie się z 200m, imprezy, w której zakwalifikowała się do biegu, aby nadrobić zaległości. numery w sztafecie 4x400m.

Tsimanoskaya, która dzień wcześniej biegała w biegu na 100 metrów, podobno nazwała prośbę oburzającą i oskarżyła hierarchię drużyny o niekompetencję.

Odpowiedzią Białorusi było zaangażowanie się w usankcjonowane przez państwo oświetlenie gazowe, a białoruska Narodowa Korporacja Naftowa stwierdziła, że ​​wycofała Cimanuską z konkursu ze względu na jej „stan emocjonalny i psychologiczny”.

Kiedy w poniedziałek przebiegła 200 metrów, nazwisko Tsimanouskaya zostało usunięte z jej arkusza startowego, co nagle zakończyło jej udział w tych meczach.

W którym Wywiad z Zerlako.ioTo nie była prawda, powiedziała Tsimanskaya i została wydalona z drużyny za karę. Opisała, jak w niedzielę Moisevic przyszedł do jej pokoju z innym przedstawicielem drużyny i powiedział jej, że ma dwie godziny na spakowanie swoich bagaży i dojazd na lotnisko.

READ  Chińscy informatorzy twierdzą, że Covid-19 w Wuhan

Podobno została poinformowana przez psychiatrę zespołowego, jak najlepiej przyjąć winę za sytuację, kiedy wróciła do Mińska i została przesłuchana przez ministra sportu Siergieja Kowalczuka.

Kowalczuk to zawodowy żołnierz, który pracował w ochronie osobistej prezydenta. Kiedy w marcu został powołany na stanowisko sportowe, Łukaszenko powiedział lokalnym mediom, że chce widzieć więcej dyscypliny w krajowym systemie sportowym.

„Do tej pory mamy więcej problemów w sporcie niż zwycięstwa i sukcesy” – powiedział.

“Pomyśl, zobacz, z kim pracujesz i zbuduj system. Ale najważniejsze jest to, że brakuje mu dyscypliny. Sztab szkoleniowy pracuje obrzydliwie, z wyjątkiem niektórych. “

W tym samym miesiącu, w którym został mianowany Kowalczuk, Zarząd MKOl wyraził zaniepokojenie, że MKOl „nie odpowiednio chronił białoruskich sportowców przed dyskryminacją polityczną w ramach Narodowego Komitetu Olimpijskiego, federacji członkowskich lub ruchu sportowego”.

Tsimanoskaya zgodził się udać na lotnisko Haneda z przedstawicielami zespołu, ale kiedy już tam dotarł, zwrócił się do Tokijskiej Policji Metropolitalnej. Podczas napiętej nocnej postoju opublikowała nagranie z siebie z wnętrza komisariatu policji.

Wiek i Sydney Poranny Herold Skontaktowałem się z Tokijską Policją Metropolitalną i lokalnym biurem Rady Praw Człowieka ONZ w celu uzyskania komentarza.

Sprawa Tsimanoskiej dotyczyła wygnanej liderki białoruskiej opozycji Swietłany Tichanowskiej, która w zeszłym tygodniu udała się do Waszyngtonu, aby spotkać się z prezydentem USA Joe Bidenem i najwyższymi urzędnikami ds. bezpieczeństwa narodowego i Departamentu Stanu.

„Stany Zjednoczone wspierają ludność Białorusi w ich dążeniu do demokracji i powszechnych praw człowieka” – powiedział prezydent Biden w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Adams powiedział, że MKOl będzie nadal wspierał Tsimanoskaya, ale zauważył, że „nie jest naszą sprawą pomagać jej w planach na przyszłość, które może mieć”.

Nigdy nie przegap medalu ani wspaniałej sportowej chwili dzięki naszej aktualizacji olimpijskiej wysyłanej codziennie e-mailem. Zapisz się do naszego newslettera sportowego tutaj.