Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Biden kończy 81 lat, gdy wyborcy wyrazili zaniepokojenie wiekiem

Biden kończy 81 lat, gdy wyborcy wyrazili zaniepokojenie wiekiem

Jego urodziny ponownie pozwalają skupić uwagę na fakcie, że Demokrata jest najstarszym prezydentem w historii Ameryki i że jeśli w przyszłym roku wygra drugą kadencję, w chwili odejścia będzie miał 86 lat.

Podczas gdy jego doradcy regularnie atakują tych, którzy kwestionują, czy jest za stary na naczelnego wodza, Biden lubi podkreślać, że wiek przynosi mądrość, lub po prostu podchodzi do sprawy beztrosko.

„Trudno mieć 60 lat” – powiedział ze śmiechem prezydent podczas corocznego ułaskawienia indyka w Białym Domu w poniedziałek, tego samego dnia, co jego urodziny.

„To 76. rocznica tego wydarzenia i chcę, żebyście wiedzieli, że nie było mnie na pierwszym wydarzeniu” – zażartował.

Jednak moment, w którym pomylił amerykańskie piosenkarki Taylor Swift i Britney Spears, prawdopodobnie wzmocni wrażenia wśród wyborców zaniepokojonych serią ostatnich wyjazdów i błędów.

Rozprzestrzenił się materiał wideo, na którym Biden traci równowagę na schodach Air Force One i teraz korzysta z krótszych schodów, a podczas konferencji prasowych czasami udzielał niejasnych odpowiedzi.

Co gorsza dla Bidena, wyborcy nie mają jeszcze takich samych obaw co do jego potencjalnego rywala wyborczego Donalda Trumpa, mimo że Trump ma 77 lat i wiadomo, że popełniał podobne błędy.

Na przykład Trump we wrześniowym przemówieniu ostrzegł, że Stany Zjednoczone są u progu „drugiej wojny światowej”, a niedawno powiedział, że przywódcą Turcji jest węgierski premier Viktor Orban.

– „Jasne” –

David Carroll, który studiuje administrację i politykę na Uniwersytecie Maryland, powiedział, że Biden „nie popełnia wielu błędów”, ale stara się zmienić postrzeganie swojego wieku – a także innych kwestii, takich jak gospodarka.

„To jasne, ale ludzie tak właśnie myślą” – powiedział Carroll AFP.

Biały Dom lekceważył sondaże, ponieważ Demokraci odnieśli w ostatnich latach szereg sukcesów wyborczych. Wskazują także na fakt, że Biden pokonał Trumpa w 2020 r., mimo że Biden miał wtedy 77 lat.

READ  Sprawy Everest Covid rzucają ostre światło na decyzję Nepalu o otwarciu Mt. Nepal

Jednak liczby nie dają tej partii ponurego odczytu. Niedawny sondaż ABC/Washington Post wykazał, że 74% osób stwierdziło, że Biden będzie za stary, aby sprawować drugą kadencję, w porównaniu z 50% w przypadku Trumpa.

Sondaż przeprowadzony przez Yahoo i YouGov wykazał, że 54 procent Amerykanów uważa, że ​​Biden nie ma już „kompetencji do pełnienia obowiązków prezydenta”, w porównaniu z 41 procentami przed wyborami w 2020 roku.

Niektórzy analitycy uważają, że wiek Bidena nie powinien mieć znaczenia.

powiedział S. Jay Olshansky, badacz długowieczności na Uniwersytecie Illinois w Chicago, powiedział, że ogólnie rzecz biorąc, kwestia ta została niesprawiedliwie „uzbrojona” w amerykańską politykę.

„Starzenie się nie jest już takie, jak dawniej” – Olshansky powiedział AFP.

„Istnieją bardzo duże grupy populacji, które dożywają ósmej dekady życia, i które są w stanie zostać prezydentem lub robić, co im się podoba”.

– „Superstulatkowie” –

Olshansky powiedział, że Biden – i Trump, jeśli o to chodzi – prawdopodobnie będą „superstulatkami” – termin ukuty przez badaczy w celu opisania małej grupy ludzi, którzy zachowują pełnię zdolności do późnych lat życia.

Jego badania wykazały również, że w przypadku amerykańskich prezydentów „czas biologiczny wydaje się biec wolniej” niż w przypadku innych ludzi, którym wydaje się, że najlepiej radzą sobie pod presją pracy.

Jednak kampania Bidena uciekała się do podkreślania błędów Trumpa.

Jednak wiek Demokraty z pewnością zostanie bliżej zbadany podczas wyczerpującej kampanii wyborczej.

Republikanie skierowali ogień na osobę, która w przypadku najgorszego dzieliłaby tylko jedno uderzenie serca od prezydentury: wiceprezydent Kamalę Harris.

Harris przetarła szlaki jako pierwsza czarnoskóra kobieta i osoba pochodzenia południowoazjatyckiego, która pełniła funkcję wiceprezydenta, ale jej wskaźniki poparcia są równie złe jak jej szefa i wynoszą mniej niż 40 procent.

READ  Księżna Meghan i książę Harry dołączają do Australijczyków grających w koszykówkę na wózkach inwalidzkich na widowni Invictus Games

wsad/sz