Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Biden udaje się na Hawaje, aby zobaczyć zniszczenia i spotkać się z ocalałymi

Biden udaje się na Hawaje, aby zobaczyć zniszczenia i spotkać się z ocalałymi

Nie było bezpośrednich szczegółów na temat dokładnej trasy oczekującej na Biden i pierwszą damę Jill Biden, ani tożsamości tych, których spotkają, gdy przybędą prawie dwa tygodnie po gwałtownych, smaganych wiatrem pożarach, które zabiły co najmniej 114 osób – i prawdopodobnie o wiele więcej.

Będzie mógł zobaczyć to, co ja widziałem, kiedy pojechałem na Maui w zeszłym tygodniu, i naprawdę doświadczyć całkowitej i całkowitej dewastacji, jakiej było świadkiem miasto” – powiedziała Deanne Criswell, administrator FEMA.

„Ale będzie mógł także rozmawiać z ludźmi, słuchać ich historii i dawać poczucie nadziei i pewności, że rząd federalny będzie z nimi” – powiedział Creswell w niedzielę w programie ABC „This Week”.

„Wiem, jak głęboka strata może wpłynąć na rodzinę i społeczność, i wiem, że nic nie zastąpi utraty życia” – powiedział Biden w niedzielnym oświadczeniu. „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc Maui dojść do siebie i odbudować się po ta tragedia”.

Biden wydał oświadczenie o poważnej katastrofie 10 sierpnia, dwa dni po niszczycielskich pożarach, aby przyspieszyć federalne finansowanie i pomoc dla regionu.

Ale niektórzy krytycy, w tym zniechęceni ocaleni na Hawajach i niektórzy republikanie, którzy mają nadzieję zmierzyć się z Bidenem w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, twierdzą, że pomoc federalna była niewystarczająca i źle zorganizowana.

Były prezydent Donald Trump powiedział, że „szkoda”, że jego następca nie zareagował szybciej, chociaż rzecznicy Białego Domu powiedzieli, że Biden opóźnił swoją podróż, aby nie odwracać uwagi urzędników i ratowników na miejscu od działań naprawczych.

– Boleśnie powolny –

Broniąc odpowiedzi rządu podczas niedzielnego talk show, Creswell powiedział, że obecność Bidena w poniedziałek powinna podkreślić jego zaangażowanie w zapewnienie odbudowy Hawajów.

Powiedziała, że ​​​​ponad 1000 służb federalnych jest teraz na Hawajach i dodała, że ​​żaden z nich nie poleci na południowy zachód Stanów Zjednoczonych, który przygotowuje się na nadejście huraganu Hillary.

READ  Pałac Buckingham mówi, że 95-letnia królowa skręciła plecy i nie weźmie udziału w pomniku

Mieszkańcy Maui twierdzą, że proces odzyskiwania utraconych bliskich – i identyfikowania ciał – był boleśnie powolny.

Gubernator Hawajów Josh Green powiedział w niedzielę, że wciąż brakuje ponad 1000 osób, a liczba ta może obejmować wiele dzieci.

Green powiedział w programie CBS „Face the Nation”, że podczas gdy zespoły poszukiwawcze obejmowały 85 procent obszaru poszukiwań, pozostałe 15 procent może zająć tygodnie. Ekstremalne ciepło pożaru oznaczało, że „pożyteczne” odzyskanie niektórych szczątków może być niemożliwe.

Creswell przyznał, że proces ten może być frustrująco powolny, ale powiedział, że rząd federalny wysłał ekspertów z FBI, Departamentu Obrony oraz Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, aby pomogli w powolnym i żmudnym procesie identyfikacji.

Wizyty prezydenckie w głównych obszarach dotkniętych klęską, choć uważane za niemal obowiązkowe politycznie, mogą również wiązać się z ryzykiem.

Kiedy prezydent George W. Bush udał się do Luizjany w 2005 roku, aby być świadkiem historycznych zniszczeń spowodowanych przez huragan Katrina, krytycy wyrwali zdjęcia, na których wyglądał przez okno samolotu Air Force One przelatującego nad Nowym Orleanem, mówiąc, że jego wizyta na wyciągnięcie ręki była pozbawiona empatii.

A kiedy ówczesny prezydent Donald Trump przypadkowo rzucił rolki ręczników papierowych w tłum ludzi w spustoszonym huraganem Puerto Rico w 2017 roku, krytycy nazwali ten gest aroganckim i nieczułym.

BBK / MD / nie