Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przewodniczący komisji mówi, że śledztwo w sprawie Lucy Letby powinien prowadzić sędzia

Przewodniczący komisji mówi, że śledztwo w sprawie Lucy Letby powinien prowadzić sędzia

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

Lucy Letby ma zostać skazana w poniedziałek za zabójstwo siedmiorga dzieci i usiłowanie zabójstwa sześciu innych osób

Przewodniczący komisji ds. zdrowia powiedział BBC, że sędzia powinien poprowadzić śledztwo w sprawie okoliczności ataków Lucy Letby na dzieci.

W tej chwili dochodzenie w sprawie przestępstw nie będzie miało mocy zmuszania świadków do składania zeznań.

Konserwatywny poseł Steve Breen powiedział, że niektórzy „mogą nie być chętni” do współpracy.

Tymczasem główny biegły medyczny prokuratury w tej sprawie powiedział, że dyrektorzy szpitali, którzy nie podjęli działań, powinni zostać zbadani przez policję.

Letby został uznany za winnego zabicia siedmiorga dzieci i usiłowania zabójstwa sześciu innych osób w szpitalu hrabiny Chester w latach 2015-2016, po 10-miesięcznym procesie.

Pielęgniarka została uznana za niewinną dwóch usiłowań zabójstwa, a ława przysięgłych nie była w stanie wydać werdyktu w sprawie sześciu innych osób. Zostanie przesłuchana w poniedziałek.

Rząd powiedział, że celem oddzielnego nielegalnego śledztwa było wyciągnięcie wniosków.

Jednak niektórzy wyrazili obawy co do skuteczności badania sprawy.

Niektórzy wzywali do przeprowadzenia dochodzenia prawnego z uprawnieniami do zmuszania świadków do składania zeznań. Postępowanie prawne często prowadzi sędzia wyznaczony przez ministra.

Nielegalne zapytania mogą zostać przekształcone w zapytania prawne, jeśli zostanie udowodnione, że budzą one niepokój opinii publicznej.

„Myślę, że dochodzenie prawne, prowadzone przez sędziego, jest tutaj gotowe” – powiedział Brain w programie BBC Radio 4.

„To, co chcę zobaczyć… nie jest procesem, który trwa latami, dochodzeniem, które może zniknąć w króliczej norze”.

Dodał, że „właściwe, prowadzone przez sędziego” śledztwo było jedynym sposobem na zapewnienie zaufania publicznego.

„Ze względu na trwające względy prawne nie byłoby właściwe, aby fundusz wygłaszał w tej chwili dalsze komentarze” – napisano.

Skontaktowano się z policją Cheshire w celu uzyskania komentarza.

Pan Breen jest ostatnim, który kwestionuje uprawnienia dostępne dla dochodzenia w jego obecnej formie.

Slater and Gordon, firma prawnicza reprezentująca dwie rodziny dzieci zaatakowanych przez Litby, powiedzieli, że nielegalne dochodzenie było „niewystarczająco dobre” i że szpital, NHS i szersza profesja medyczna muszą wyciągnąć wnioski.

Samantha Dixon, posłanka z Chester, powiedziała BBC, że dochodzenie musi opierać się na „dobrej wierze obecnych świadków”.

Ale dr Caroline Johnson, konserwatywna posłanka i konsultant pediatra, powiedziała, że ​​należy szybko wyciągnąć wnioski, a rząd może zdecydować o zamówieniu dochodzenia prawnego w późniejszym terminie, jeśli potrzebne będą dodatkowe uprawnienia.

Dr Bill Kirkop, który prowadził przeglądy nieprzestrzegania przepisów w innych oddziałach położniczych, powiedział, że z jego doświadczenia wynika, że ​​nieprzestrzeganie przepisów nie było problemem i że ludzie byli „chętni i chętni do współpracy”.

Badacz bezpieczeństwa pacjentów powiedział BBC, że zidentyfikował wspólne cechy sprawy Liteby i jej recenzji – w tym menedżerów oskarżonych o „ochronę reputacji” przed wysłuchaniem obaw personelu.

Po orzeczeniu hrabina Chester’s NHS Hospital Trust powiedziała, że ​​„głęboko jej przykro”, że zbrodnie miały miejsce w jej szpitalu i od tego czasu dokonały „ważnych zmian” w jej usługach.

Były dyrektor generalny szpitala Tony Chambers i były dyrektor medyczny Ian Harvey, który kierował w czasie, gdy Litby pracował w szpitalu, powiedzieli, że będą w pełni współpracować w dochodzeniu.

Chambers powiedział również The Observer, że podjął „szybkie działania”, w tym przeniesienie Letby’ego z oddziału noworodków, kiedy po raz pierwszy przekazano mu obawy w czerwcu 2016 r.

Emerytowany konsultant pediatra, dr Dewey Evans, który przedstawił ekspertyzy podczas procesu, powiedział, że wierzy, że sprawa uzasadnia śledztwo w sprawie zabójstwa korporacyjnego, w komentarzach przekazanych najpierw Observerowi.

Powiedział BBC, że planuje napisać do policji w Cheshire, aby poprosić ich o zbadanie szefów za to, że nie działali zgodnie z obawami lekarzy.

„Zamierzam napisać…[to say I] Uważamy, że musimy zbadać kierownictwo wyższego szczebla tego szpitala, aby dowiedzieć się, co moim zdaniem jest rażącym zaniedbaniem obowiązków i powtarzającym się brakiem skutecznej współpracy z doświadczonymi wyższymi specjalistami medycznymi”.

„NHS to wspólna organizacja z dyrektorem naczelnym – mają obowiązek dbać o pacjentów i personel. Zawiedli pacjentów i personel, a kierownictwo szpitala powinno odpowiadać przed organem dyscyplinarnym w taki sam sposób jak lekarze”.