Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Biden wstrząsnął marzeniami Chin na Wall Street

W kwietniu, pod przewodnictwem nowego dyrektora generalnego Gene’a Frasera, firma wykluczyła działalność konsumencką w Hongkongu z decyzji o wyjściu z bankowości detalicznej na 13 rynkach w Azji i Europie. Zamiast tego pożyczkodawca skoncentruje swoje wysiłki na czterech regionalnych centrach majątkowych, w tym jednym w Hongkongu.

„Nieuzasadniona propaganda strachu”

Rzecznik okręgu powiedział w oświadczeniu, że rada Bidena była „całkowicie śmieszna i bezpodstawna, by promować strach”. „Głównymi ofiarami tych ostatnich skutków ubocznych będą niestety amerykańskie firmy i obywatele, którzy uczynili z Hongkongu swój dom”.

BlackRock z Larry’ego Finka, największego na świecie menedżera finansowego, powiedział, że napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie wpłyną na ich działalność w Hongkongu.przypisane mu:Bloomberg

Ponieważ Chiny budują Szanghaj jako kolejne centrum finansowe, pojawiają się nowe oznaki zaangażowania w Hongkongu. Podczas niedawnych spotkań z bankierami chińscy urzędnicy przedstawili plany zwolnienia firm wchodzących na giełdę w Hongkongu od pierwszego uzyskania zgody krajowego regulatora cyberbezpieczeństwa, powiedzieli w tym tygodniu ludzie zaznajomieni z tą sprawą. To dałoby Hongkongowi przewagę nad Nowym Jorkiem w pozyskiwaniu interesów z chińskimi firmami.

Dla banków miasto jest nie tylko miejscem postoju dla Chin, ale także wartościowym rynkiem. Placówki w Hongkongu zapewniły wzrost firmom offshore, ponieważ niektóre formy dochodów z ich krajów zostały wstrząśnięte pandemią. Na przykład, Morgan Stanley odnotował wzrost aktywów w swoim oddziale w Hongkongu o 70 procent w ciągu ostatniego roku, co czyni go najszybciej rozwijającym się pożyczkodawcą wśród licencjonowanych banków na wyspie, według firmy doradczej KPMG.

Ładowanie

Banki spędziły lata na zarządzaniu ryzykiem biznesowym w Hongkongu i przeniosły niektóre firmy do alternatywnych lokalizacji, takich jak Singapur. Ale nie będą się spieszyć z wycofaniem się z miasta, które kiedyś przeciwstawiało się mrocznym oczekiwaniom, tylko po to, by wykazać się odpornością.

świadomy ryzyka

Dyrektorzy, od Larry’ego Finka z BlackRock do Briana Moynihana z Bank of America, powiedzieli, że eskalacja napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami pozostawiła ich w spokoju i nie wpłynie na ich działalność w Hongkongu.

READ  YouTuber Nikki Philippe skrytykował za miłosierne zabicie psa, który ugryzł jego syna

Wiele firm się okopywało. AmCham, czyli Amerykańska Izba Handlowa w Hongkongu – do której należą Citigroup i JPMorgan Chase & Co. – powiedział. oraz Goldman Sachs jako członkowie – właśnie kupił nowe biura w centrum Hongkongu i planuje pracować z opinią publiczną. odpowiedzialny za niedawne zamieszki.

„Amerykańska Izba Handlowa w Kairze doskonale zdaje sobie sprawę z coraz bardziej złożonego środowiska geopolitycznego i związanego z nim ryzyka” – podała grupa w oświadczeniu. „Jesteśmy tutaj, aby wspierać naszych członków w przezwyciężaniu tych wyzwań i zagrożeń, jednocześnie wykorzystując możliwości prowadzenia działalności w tym regionie”.

Bloomberg

Biuletyn podsumowujący rynek jest podsumowaniem dzisiejszego handlu. Zdobądź to każdego popołudnia w tygodniu.