Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Biden wyjaśnia, że ​​Stany Zjednoczone zapewnią Indiom bardzo potrzebne składniki szczepionek przeciwko koronawirusowi i środki medyczne

Prezydent Joe Biden ogłosił, że Stany Zjednoczone dostarczą Indiom bardzo potrzebne składniki szczepionek i środki medyczne.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Stany Zjednoczone spotkały się z ostrą krytyką za odmowę zniesienia zakazu eksportu surowców, który według indyjskiego Instytutu Serum jest niezbędny do zwiększenia produkcji szczepionek.

Prezydent Joe Biden powiedział na Twitterze: „Tak jak Indie wysłały pomoc do Stanów Zjednoczonych w czasie, gdy nasze szpitale były napięte na początku pandemii, jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc Indiom w potrzebie”.

Plik Biały Dom wydał oświadczenie Powiedział: „Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Jake Sullivan rozmawiał dziś przez telefon z doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego Ajitem Duvallem, wyrażając głębokie współczucie mieszkańcom Indii po niedawnym wzroście liczby przypadków COVID-19”.

Pan Sullivan potwierdził solidarność Ameryki z Indiami, dwoma krajami o największej liczbie przypadków COVID-19 na świecie.

W tym celu Stany Zjednoczone przez całą dobę pracują nad rozmieszczeniem dostępnych zasobów i dostaw. Stany Zjednoczone zidentyfikowały źródła konkretnych, pilnie potrzebnych surowców do indyjskiej produkcji szczepionki Coffeeshield, która zostanie natychmiast udostępniona Indiom ”.

Szokujące historie pacjentów umierających poza szpitalem

Niepokojące historie o umierających poza szpitalnych pacjentach w Indiach zachęciły społeczność międzynarodową do obietnic wsparcia.

Stany Zjednoczone oświadczyły, że „natychmiast” zapewnią dostawy materiałów do produkcji szczepionek, a także leków, testów, wentylatorów i sprzętu ochronnego, dostępnych dla Indii.

Kraje europejskie, w tym Wielka Brytania, Francja i Niemcy, również zadeklarowały pomoc.

Wróg Pakistanu zaoferował sprzęt medyczny i zapasy po tym, jak premier Imran Khan napisał na Twitterze modlitwę o „szybkie wyzdrowienie”.

Inne kraje nałożyły ograniczenia w podróżowaniu. Tajlandia w niedzielę stała się ostatnim krajem, który zakazał wjazdu obcokrajowcom opuszczającym Indie.

Minister spraw zagranicznych Bangladeszu Abdulmumin powiedział AFP Sunday, że sąsiedni Bangladesz, który ma 4000-kilometrową granicę z Indiami, wstrzyma przeprawy lądowe na dwa tygodnie od poniedziałku.

READ  Odkrycie masowego globalnego włamania telefonicznego wymierzonego w dziennikarzy i polityków

Świat rozwijający się pozostaje w tyle

Amerykanom ciężko było w trakcie pandemii koronawirusa – ale są oznaki optymizmu na świecie, który najbardziej ucierpiał.

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia i polityków mówi niemal ceremonialnym tonem, ponieważ liczba przypadków ponownie spada, a uwalnianie szczepionek jest kontynuowane w szybkim tempie.

Około 42 procent Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a co czwarta osoba jest w pełni zaszczepiona.

Główny szpital w Miami powiedział, że zacznie kończyć szczepienia z powodu nadmiernej podaży i słabego popytu, ponieważ licealiści w Michigan nie mogą się doczekać.

Jednak w krajach rozwiniętych pojawia się zupełnie inna historia – gdzie ceremonialny ton dla niektórych Amerykanów nie słabnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone zakazują eksportu surowców do produkcji szczepionek.

Na przykład w Indiach rozwija się koszmar z nową rekordową liczbą codziennych przypadków Każdego dnia narasta ponad 300 tysięcy obrażeń, a obywatele giną na ulicach Krajowy system opieki zdrowotnej jest zepchnięty na skraj przepaści.

Chociaż liczba przypadków zmniejszyła się lub ustabilizowała w wielu krajach rozwiniętych po udanym wprowadzeniu szczepionki w ostatnich tygodniach, tendencja w krajach rozwijających się nie jest pozytywna.

Według Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie liczba nowych przypadków niemal podwoiła się co tydzień od lutego. Tendencja ta jest widoczna w niektórych krajach rozwijających się, które mają jak dotąd najwyższe wskaźniki infekcji.

Tajlandia, która od dawna uniknęła najgorszego wirusa, zmaga się z rosnącą liczbą przypadków, podczas gdy Brazylia doświadczyła swojego najbardziej śmiercionośnego miesiąca, w kwietniu odnotowano prawie 68000 zgonów, chociaż nadal jest to prawie tydzień.

Biorąc pod uwagę rozbieżności między krajami rozwiniętymi i innymi, kraje afrykańskie, takie jak Namibia i Kenia, twierdzą, że istnieje teraz „szczepionka przeciwko apartheidowi”.

Była prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf wyraziła swoją frustrację, Mówiąc, że świat powinien traktować „szczepionki jako dobro globalne, aby móc uratować ludzkość”.

READ  Bandyta z Christchurch apeluje o wyroki skazujące i dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego | Strzelanie w Christchurch

„Nie mogą traktować tego jako apartheidu” – powiedziała. „Nie mogą powiedzieć, że jesteś biedny, nie będziesz szczepiony, tylko bogaci będą go mieli”.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała również o „szokującej i rosnącej dysproporcji” w uwalnianiu szczepionek na całym świecie.

„To moralnie, moralnie i naukowo oburzające” – powiedziała Maria Van Kerkhove, epidemiolog WHO ds. Nierówności szczepionek na świecie.

„Mamy wszystko, co można rozpalić, by wszędzie rozpalić ogień. Siedzimy na beczce prochu”.

Ta złość zaczęła się wyrażać w niektórych krajach, których liczba rośnie.

Pomimo rozwijającej się katastrofy w Indiach, Stany Zjednoczone odmówiły zniesienia zakazu eksportu surowców, który według indyjskiego Instytutu Serum wymaga zwiększenia produkcji szczepionek.

W zeszłym tygodniu rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, odpowiadając na pytania dotyczące zakazu eksportu, powiedział: „Stany Zjednoczone są przede wszystkim zaangażowane w ambitne, skuteczne, a jednocześnie udane wysiłki na rzecz zaszczepienia narodu amerykańskiego”.

„Oczywiście nie leży w naszym interesie tylko zaszczepienie Amerykanów” – powiedział. „Szczepienie Amerykanów leży w interesie reszty świata”.

Jego uwagi nie wypadły dobrze w Indiach, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 346 786 nowych przypadków.

„Gromadząc zapasy szczepionek i zapobiegając eksportowi podstawowych surowców potrzebnych do produkcji szczepionek, Stany Zjednoczone podważają strategiczne partnerstwo między Indiami a Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Melind Deora, polityk z Bombaju, jednego z najbardziej dotkniętych miast. na Twitterze.

Organizacje humanitarne, takie jak Human Rights Watch, powiedziały, że widzą nadchodzącą anomalię.

„Świat musi pilnie rozszerzyć zakres produkcji szczepionek, aby osiągnąć powszechny i ​​sprawiedliwy dostęp do szczepionki” – powiedziała w oświadczeniu.

Do końca lutego dawki szczepionek dotarły do ​​ponad 100 krajów, ale ponad połowa z nich trafiła tylko do dwóch krajów, a 80% do 10 krajów.

Podczas gdy liczba podanych dawek szczepionek na całym świecie podwoiła się w ciągu niecałego miesiąca, około połowa dawek podanych do tej pory pochodzi z krajów o wysokim dochodzie.

READ  Pierwsza na świecie sztuczna inseminacja nosorożca białego może uratować podgatunek zwierząt, a przy życiu pozostały tylko dwa osobniki

29 krajów o najniższych dochodach otrzymało 0,1 proc.

„Krótko mówiąc, świat jest w tej samej sytuacji, przed którą ostrzegało Human Rights Watch i wiele innych osób” – stwierdziła organizacja w oświadczeniu.

„Nie należy lekceważyć niszczycielskiego wpływu niesprawiedliwej dystrybucji – gdzie bezpieczna i skuteczna szczepionka dla dużej części światowej populacji, w tym najbardziej zagrożonych w poszczególnych krajach, nie ma dostępu do bezpiecznej i skutecznej szczepionki na czas.

„Potrzebna jest uniwersalna i sprawiedliwa szczepionka, aby ratować życie, zapobiegać narażeniu ludzi na poważne choroby i potencjalnie negatywne długoterminowe skutki zdrowotne, zapewnić dzieciom powrót do szkoły i umożliwić odbudowę gospodarek, a rodzinom wykorzystanie ich mocnych stron”.

Szamot szczepionkowy był świadkiem brzydkich sprzeczek politycznych wybuchających w innych regionach świata, a Chiny i Rosję oskarżono o „dyplomację szczepionkową” polegającą na oferowaniu domowych ciosów strategicznym sojusznikom.

Wielka Brytania i Unia Europejska zostały zamknięte w niewłaściwym sporze po Brexicie dotyczącym otrzymywania szczepionek, ponieważ związek był krytykowany za zły początek wprowadzenia szczepionek.

Centrum Soufan, niezależny organ badawczy zajmujący się globalnymi wyzwaniami bezpieczeństwa, określiło eskalację sytuacji jako „nowy wyścig zbrojeń”.

„Wprowadzenie tych szczepionek w ramiona miliardów ludzi jest obecnie najpilniejszym wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej” – powiedziała w oświadczeniu.

– Z Agence France-Presse