Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bitcoin, Ethereum i BNB Cena: 200 miliardów dolarów zniszczyło rynek kryptowalut

Setki miliardów dolarów w kryptowalutach zniknęło w wyniku ogromnego krachu na rynku, przed którym eksperci ostrzegali przed „efektem domina”.

Setki miliardów dolarów w kryptowalutach zostało zniszczonych w ogólnorynkowym krachu, który spowodował, że cena Bitcoina spadła poniżej 60 000 USD.

Inne główne kryptowaluty, w tym Ethereum, BNB Binance, Solana, Cardano i XRP Ripple, również spadły – tracąc aż 10 procent swojej wartości.

Całkowity rynek kryptowalut spadł w ciągu nocy o ponad 200 miliardów dolarów do około 2,6 biliona dolarów, po chwilowym zdobyciu 3 biliona dolarów podczas rekordowego poziomu z zeszłego tygodnia — gdy bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów wynoszący 69 000 dolarów.

Nie jest jeszcze jasne, co spowodowało dramatyczny spadek, ale jest kilka czynników, które wydają się skłaniać inwestorów do dwukrotnego zastanowienia się.

Obejmuje to nowe ataki na wydobycie bitcoinów w Chinach, odrzucenie ETF przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz wyprzedaż gotówki przez inwestorów długoterminowych.

Wiadomo jednak, że kryptowaluta jest niezwykle niestabilna, a analitycy twierdzą, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy ostatni spadek oznacza początek gwałtownego odwrócenia trendu na rynku, czy też jest to tylko korekta na drodze do wszechczasowych maksimów.

Jeden z analityków, który rozmawiał z Bloombergiem, ostrzegł przed pojawieniem się nowych minimów, w których może wystąpić „efekt domina”.

Waleed Godmani, analityk w Rynek XTB.

„Wysoka zmienność, jaką ma rynek, może wywołać potencjalny efekt domina, jeśli pojawi się więcej negatywnych wiadomości i sprowadzi ceny do nowych minimów”.

Inni eksperci uważają, że w nadchodzących tygodniach rynek prawdopodobnie osiągnie rekordowe maksima – opisując niedawny spadek jako „korektę”.

„Wyprzedaże bitcoinów przywróciły go do poziomów ostatnio obserwowanych 10 dni temu, ledwo się cofając, ale raczej korektę wielomiesięcznego wzrostu” – powiedział Nicholas Cooley, analityk w firmie walutowej DailyFX. niezależny.

READ  Europa Środkowo-Wschodnia zwraca się ku Tajwanowi, gdzie relacje z Chinami są chłodne

„Jedynym obszarem do niepokoju jest to, że ruch w dół spowodował, że bitcoin spadł z kanału wzrostowego na kilka tygodni, zmieniając perspektywę techniczną z pozytywnej na neutralną.

„Ciekawy obszar wsparcia około 59 500 USD – jeśli to się utrzyma, możemy zobaczyć, jak Bitcoin odbuduje swoje ostatnie straty i zaczniemy drukować nowy rekord wszechczasów w nadchodzących tygodniach”.

Dziś na giełdzie oczekuje się, że akcje australijskie otworzą się w górę, wspierane przez wzrosty w Nowym Jorku, ponieważ dane o sprzedaży detalicznej wskazywały na możliwość silnego sezonu zakupów świątecznych pomimo rosnącej inflacji.

Kontrakty terminowe na ASX wzrosły o 38 punktów, czyli 0,5 procent, do 7447 w pobliżu godziny 5 rano AEST.

Gdzie indziej na rynkach międzynarodowych w nocy europejskie akcje zamknęły się głównie w górę, podczas gdy indeksy w USA wzrosły, a dolar umocnił się dzięki lepszym niż oczekiwano danym detalicznym i optymistycznym komentarzom Rezerwy Federalnej USA.