Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Blanca wygrywa pierwsze miejsce w Polsce na Eurowizji z piosenką „Solo”.

Blanca wygrywa pierwsze miejsce w Polsce na Eurowizji z piosenką „Solo”.

W niedzielę 26 lutego Polska wybrała swoje zgłoszenie na 67. Konkurs Piosenki Eurowizji.Piosenkarka Blanca ma zaszczyt udać się do Liverpoolu z piosenką „Solo”.

Niedzielny wieczór gościł polski nadawca TVP Do wielkiej serii Europa! Wybieramy hit w Eurozję! – dwugodzinne show z muzyką na żywo i rozrywką, którego misją było znalezienie Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji 2023.

Program zwycięża, a Polska ma swoją piosenkę – Blanca będzie reprezentować kraj w Liverpoolu z chwytliwymi melodiami pojedynczy.

Wieczorne głosowanie odbyło się w drodze głosowania publicznego i złożonego z ekspertów jury, z których każdy miał swój wkład w 50% wyników. Ostatecznie Blanca wygrywa jednogłośną decyzją, uzyskując najwyższą notę ​​zarówno publiczności, jak i jury.

Pół Polka, pół Bułgarka, Blanca już jako nastolatka wiedziała, że ​​chce połączyć swoje życie z muzyką. Uwielbia wykonywać wiele skomplikowanych tańców na scenie, ale można ją również spotkać stojącą za deckami, jako utalentowaną DJ-kę. piosenka pojedynczy Opowiada o miłości, która okazuje się być czymś innym, niż się na początku wydawało.

Polska weźmie udział w drugiej połowie drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2023.

Wszystkich 10 utworów, które rywalizowały w niedzielne wieczory, można posłuchać Do wielkiej serii Europa! Wybieramy hit w Eurozję! Tutaj.

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji

Polska przystąpiła do Konkursu Piosenki Eurowizji w 1994 roku. Polska zajęła drugie miejsce w pierwszym roku, co nadal jest zdecydowanie najlepszym miejscem dla kraju, drugie miejsce zajęła Edita Górniak.

Kraj dotarł do pierwszej dziesiątki po raz drugi w 2003 roku, a Ich Troje zajął siódme miejsce. Następnie Polska nie zakwalifikowała się z półfinału w 6 z 7 lat między 2005 a 2011 rokiem, przed wycofaniem się z konkursu w 2012 i 2013 roku i powrotem w 2014 roku.

Konkurs Piosenki Eurowizji pozostaje popularnym wydarzeniem w Polsce, aw 2016 roku kraj ten zwyciężył w Konkursie Młodych Muzyków Eurowizji. W 2017 roku Polska po raz drugi z rzędu wygrała Eurowizję dla Młodych Tancerzy. W 2018 i 2019 roku kraj wygrał także Konkurs Piosenki Eurowizji Junior.

READ  Rzadka 25% zniżki na „gwarantowaną” szczotkę do suszarki.

W 2022 roku Ochmann swoją piosenką wyprowadził Polskę na 12. miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji rzeka.

Weź udział w oficjalnym Konkursie Piosenki Eurowizji wiadomościZapisz się do Oficjalny podcastŚledź nas na naszych kanałach społecznościowych – youtubeI InstagramI TIK TokI Świergot I Facebook – Dowiedz się jako pierwszy, jak zdobyć bilety na Konkurs Piosenki Eurowizji w 2023 roku.