Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Blepharoplastyka: Dlaczego Blepharoplastyka staje się coraz bardziej popularna w Australii?

Blepharoplastyka: Dlaczego Blepharoplastyka staje się coraz bardziej popularna w Australii?

Chociaż nie pamiętam dokładnie, kiedy zacząłem zauważać, że moje powieki zaczęły opadać, nigdy nie zapomnę momentu, w którym zanurkowałem i zadzwoniłem do chirurga plastycznego.

Przeglądałam Instagram w sobotni poranek, kiedy w moim kanale pojawiło się urocze zdjęcie Julii Morris.

W tej chwili 54-letnia komiczka wyglądała promiennie i elastycznie, pisząc, że niedawno przeszła blefaroplastykę – lub, jak to trafnie opisała Julia: „usunięcie wołowiny”.

Różnica na jej twarzy była zauważalna.

Wiedziałem wtedy, że chcę wykonać tę samą procedurę. Zawsze nosiłam kapelusze, ale w ciągu ostatnich kilku lat zauważyłam, że dość mocno opadają.

Jako kobietę po trzydziestce, która lubi makijaż, niepokoiło mnie to z kilku powodów.

Po pierwsze poczułem, że wyglądam znacznie starzej. Ale to również utrudniało nakładanie i cieszenie się cieniami do powiek, eyelinerem i tuszem do rzęs.

Eyeliner był prawie nie-nie, ponieważ zostawiałam kształt półksiężyca na górnej powiece, gdzie dotykał dolnej linii rzęs. Jedynym sposobem, w jaki mogłem to obejść, był zestaw szybkoschnącego płynu, który musiałem puścić przed ponownym otwarciem oczu. Daleko od ideału.

Co więcej, właśnie przeszliśmy przez dwa lata przestojów i moja pewność siebie nie była najlepsza – więc po obejrzeniu wyników Julii zostałem sprzedany.

Dr Michael Zakaria, wiodący chirurg plastyczny w Double Bay w Sydney, powiedział news.com.au’s pamiętnik piękności Blepharoplastyka – termin medyczny na lifting powiek – jest obecnie bardzo popularny.

„Procedury kosmetyczne wydają się teraz bardziej akceptowalne, a media społecznościowe odgrywają w tym dużą rolę” – powiedział.

„Widzę młodszych pacjentów poddawanych temu zabiegowi z powodu asymetrii itd., ale także starszych pacjentów, którzy z wiekiem mają więcej skóry.

Otwarcie oczu unosi całą twarz i sprawia, że ​​wygląd jest bardziej świeży i młodzieńczy bez nadawania nagłego wyglądu.

„Czasami trzeba również unieść brwi, aby usunąć nadmiar skóry i każdy musi być oceniany indywidualnie”.

READ  Oto jak wygrać ten szalony, spersonalizowany komputer Starfield

Podczas mojej konsultacji dr Zakaria wyjaśnił, że wykona operację – która trwa około godziny – gdy nie śpię, używając jedynie znieczulenia miejscowego, aby znieczulić obszar, a nie go podłożyć.

„Wszystkie operacje niosą ze sobą ryzyko i komplikacje, ale plastyka powiek jest zwykle bardzo niewielka i ryzyko dla samego oka jest bardzo małe” – powiedział.

Plastyka powiek górnej zwykle polega na usunięciu nadmiaru skóry wzdłuż normalnego załamania powieki i ewentualnie niektórych mięśni i tłuszczu pod spodem, a następnie zszyciu skóry. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym w środowisku biurowym.

„Powieka dolna jest zwykle bardziej złożona i często wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym”.

W moim przypadku miałam zrobione tylko górne powieki, więc przystąpiliśmy do znieczulenia miejscowego, choć przyznaję, że było to trochę uciążliwe.

Jest coś dziwnego (i trochę przerażającego) w pomyśle obcinania powieki, gdy nie śpisz.

Ale o dziwo nie było tak źle, jak myślałem.

Najgorsze było wstrzyknięcie znieczulenia, które było trochę denerwujące, ale szybko stałem się zdrętwiały.

Na krześle lekarz omówił mi każdy mały chip, który robił, i chociaż czułem, że coś się dzieje, zdecydowanie nie bolało.

Kiedy po raz pierwszy otworzyłem oczy, moje powieki były naprawdę ciężkie i czułem się naprawdę dziwnie, ale mój wzrok był całkowicie w porządku.

Jednak moja twarz wyglądała na nieco spuchniętą, a ślady nacięć na powiekach były bardzo szorstkie.

Mój lekarz poradził, że „początkowy powrót do zdrowia z obrzękiem i siniakami zajmuje 1-2 tygodnie”.

Szwy są zwykle usuwane w ciągu 5-7 dni, a większość pacjentów może wrócić do pracy po tygodniu. Zagojenie rany zajmuje kilka tygodni, a po 3-6 miesiącach blizny są ledwo zauważalne”.

Zaraz potem bolały mnie powieki, ale trwało to tylko 24 godziny. Następnego dnia stwierdziłem, że ból całkowicie zniknął.

READ  Baldur's Gate 3 ustanawia nowy rekord liczby graczy dzięki zgromadzeniom społeczności w historii Steam

Trzeciego dnia rekonwalescencji wędrowałem w okularach przeciwsłonecznych, chociaż oczywiście nie wolno było ćwiczyć, dopóki miałem szwy.

Prysznic również był trochę trudny, ponieważ musiałem zachować suche nacięcia.

Najgorsze było swędzenie pęknięć przez kilka dni od około 4 dnia z powodu świerzbu, który jest normalną częścią procesu gojenia.

Ale po zdjęciu szwów tydzień po zabiegu skórka odpadła, a denerwujące uczucie zniknęło.

Po zdjęciu szwów zaczęłam widzieć efekty pracy dr Zakarii – i chłopcze, mimo że moje nacięcia wciąż były bardzo czerwone – zmiana była imponująca.

Moja twarz wydawała się jaśniejsza, jakbym przespała najlepsze osiem godzin w moim życiu. Wiele z moich powiek jest teraz również widocznych, ponieważ nie są już ukryte za opadnięciem.

Nic dziwnego, że tak wiele osób zdecydowało, że operacja – która w Australii kosztuje średnio od 4000 do 6000 dolarów – jest „warta każdego centa”.

„Ta procedura była prawdopodobnie najpopularniejszą operacją plastyczną wykonaną w zeszłym roku, ponieważ często można ją wykonać w znieczuleniu miejscowym w pokoju, powrót do zdrowia jest szybki, a wyniki są doskonałe” – powiedział dr Zakaria.

„Zdecydowanie zyskała ostatnio na popularności, ponieważ coraz więcej osób interesuje się zabiegami kosmetycznymi”.

Minął prawie rok odkąd miałem nóż i nie żałowałem. Szczerze mówiąc, to taka mała korekta, która tak bardzo zmieniła mój wygląd i poziom pewności siebie.

Moje blizny zagoiły się naprawdę dobrze i chociaż wiem, że tam są, nikt inny ich nie widzi. Są praktycznie niewidoczne.

Najlepsze jest to, że mogę teraz nakładać makijaż zupełnie inaczej, a bawienie się różnymi cieniami i kredkami do oczu było świetną zabawą, wiedząc, że moje „mięso pod oczami” nie będzie mi przeszkadzać.

Żałuję tylko, że chciałbym zrobić to wcześniej.

READ  Rozpoczęły się Dni Wielkiej Wyprzedaży w PS Store, w tym ponad 1800 gier na PS5 i PS4

Ta kolumna nie zawiera treści reklamowych. Każda recenzja jest niezależna, uczciwa i wolna od reklam. Jeśli masz pytanie dotyczące produktu kosmetycznego lub przedmiotu, który chciałbyś przetestować w The Beauty Diary, odwiedź naszą stronę oficjalna grupa na Facebooku Gdzie możesz dołączyć do podobnie myślących osób uzależnionych od piękna. Możesz mnie też złapać Instagram lub Tweetnij do mnie Nie zapomnij o hashtagu #TheBeautyDiary.