Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

BOKS – Joshua i Wilder zmierzą się z różnymi przeciwnikami na saudyjskim mega show 23 grudnia

BOKS – Joshua i Wilder zmierzą się z różnymi przeciwnikami na saudyjskim mega show 23 grudnia

LONDYN – Byli mistrzowie świata wagi ciężkiej Deontay Wilder i Anthony Joshua zmierzą się z różnymi przeciwnikami z tej samej ustawy podczas mega gali w Arabii Saudyjskiej 23 grudnia – podali w środę promotorzy.

Brytyjczyk Joshua, były mistrz World Boxing Association, Międzynarodowej Federacji Bokserskiej i Światowej Organizacji Bokserskiej, zmierzy się ze Szwedem Otto Wallenem, zaś Amerykanin Wilder, były mistrz World Boxing Council zmierzy się na gali z Nowozelandczykiem Josephem Parkerem. Sali Królestwa w Riyadzie.

Parker jest także byłym mistrzem WBO.

Joshua i Wilder mogą walczyć w przyszłym roku, jeśli obaj wygrają w Riyadzie.

Gala, która odbędzie się 23 grudnia, obejmie dwie walki o tytuł mistrza świata, w których Dmitry Bivol, mistrz WBA w wadze półciężkiej, zmierzy się z Brytyjczykiem Lyndonem Arthurem, a Jay Obitaya, mistrz WBC w wadze cruiser. Brytyjczyk Ellis Zorro.

Brytyjski zawodnik wagi ciężkiej Daniel Dubois, który w sierpniu przegrał w Polsce z mistrzem WBA, IBF i WBO Oleksandrem Usykiem, powróci na ring, by zmierzyć się z niepokonanym Amerykaninem Jarrellem Millerem.

Ukraiński Usyk miał zmierzyć się z mistrzem World Boxing Council Tysonem Furym o niekwestionowany tytuł w Riyadzie 23 grudnia, ale zostało to przełożone, aby dać Brytyjczykowi więcej czasu po zaciętej walce o tytuł z Francisem Ngannou.

Data tej walki zostanie ogłoszona w czwartek i prawdopodobnie będzie to luty.

W zeszłym miesiącu Joshua powiedział reporterom, że walka pomiędzy nim a Wilderem może odbyć się na karcie walk Usyk vs. Fury.

Eddie Hearn z Matchroom Boxing powiedział, że dzięki władzom Arabii Saudyjskiej gala w Riyadzie, prowadzona przez Franka Warrena z Queensberry Promotions, odbyła się w rekordowym czasie.

„To najszybsza karta walk, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział Hearn na konferencji prasowej w Londynie.

„Mówimy o rozmowach, które rozpoczęły się maksymalnie 10 dni temu i niekoniecznie był to wtedy AJ (Joshua). To był Dmitry Bivol, to był Jay Obitaya, a potem przeniósł się do AJ.

READ  Lewandowski „złość” i „upokorzenie” dla Mołdawii – droga Polski do Walii w eliminacjach Narodów Europy

„Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego. Myślę, że jego prędkość faktycznie wyszła na korzyść wszystkim, ponieważ nikt nie miał wystarczająco dużo czasu, aby upaść”. Reutera