Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Boris Johnson naciska na Scotta Morrisona, aby do 2050 roku osiągnął zero netto podczas wezwania klimatycznego

Każdy członek G7 – Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone – ma na celu osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku.

Ładowanie

Prezydent USA Joe Biden uznał zmiany klimatyczne za jeden z głównych priorytetów swojej administracji. W zeszłym miesiącu wyżsi urzędnicy powiedzieli dziennikarzom, że obecna polityka dotycząca zmian klimatycznych w Australii jest „niewystarczająca” i stwierdzili, że kraj nie może polegać wyłącznie na postępie technologicznym.

Johnson jest jednym z najbardziej asertywnych liderów na świecie w kwestii zmian klimatu, biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania jest gospodarzem głównego szczytu klimatycznego ONZ, znanego jako COP26, w Glasgow w listopadzie.

Wielka Brytania zakazała Morrisonowi przemawiania na wirtualnym szczycie w grudniu, ponieważ zapowiedzi planowanego premiera nie były wystarczająco ambitne.

Wcześniej w tym miesiącu Johnson powiedział News Corp., że „ma nadzieję na pozytywne ogłoszenie z Australii” dotyczące zerowej netto przed spotkaniem w Glasgow.

W przemówieniu telefonicznym Johnsona i Morrisona, prezydent COP26, Alok Sharma, powiedział w piątek, że produkcja energii węglowej i finansowanie muszą zostać wyeliminowane, jeśli świat ma utrzymać globalne ocieplenie na poziomie 1,5 stopnia.

Alok Sharma to starannie wybrany wysłannik klimatyczny Johnsona. Przypisuj mu:AP

„Czasy oszczędzania węgla jako najtańszej formy energii minęły. W przeszłości powinny zostać” – powiedział Sharma.

„Ponieważ nauka jasno mówi, że aby utrzymać przy życiu 1,5 ° C, węgiel musi zniknąć. Rzeczywiście, odnawialne źródła energii są tańsze niż węgiel w większości krajów”.

„Handel węglem… rośnie z dymu. To stara technologia”.

Sharma uznał eliminację węgla za swój osobisty priorytet.

Węgiel stanowił zaledwie 2,1 procent całkowitej produkcji energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku. Dla porównania węgiel kamienny i brunatny stanowiły paliwo w 74 procentach australijskiego miksu energetycznego w 2018 roku.