Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brazylijczycy pływają przez zalane ulice, a rzeki w Amazonii płyną

Rzeki pęcznieją od tygodni w Amazonii w Brazylii, a mieszkańcy miasta znanego jako Wenecja Amazonii wymieniają motocykle z kajakami i wspinają się po nowych drewnianych deskach w pomieszczeniach, aby zachować suchość.

Anama, zamieszkała przez 14 000 ludzi w dopływie rzeki Solimoys, która wpływa do stolicy, Manaus, jest tylko jedną z kilkudziesięciu gmin w stanie Amazonas, które widziały życie do góry nogami z powodu niezwykłych opadów deszczu.

Sekretariat Obrony Cywilnej Amazonii ostrzegł w czwartek, że powodzie mogą być odnotowane znacznie wcześniej w minionym stuleciu i powiedział, że 350 000 ludzi już ucierpiało.

Dwa psy wystają z balkonu, a woda powodziowa podnosi się na zewnątrz domu.
Wody powodziowe dotarły do ​​domów w brazylijskim stanie Amazonas.(

AP: Zniszczenie Barros

)

Wraz ze wzrostem poziomu rzeki, dźwięk pił mechanicznych w Anamah pozostaje stały, ponieważ mieszkańcy tną panele i dźwigary, aby zbudować prymitywne rusztowania w swoich domach. To wyścig o utrzymanie się nad powierzchnią wody. Motocykle są również przechowywane na drewnie.

Mężczyźni instalują drewniane panele jako podniesioną podłogę, gdy woda powodziowa podnosi się w ich domach
Mieszkańcy umieścili drewniane belki, które działają jak podniesiona podłoga, aby chronić ich rzeczy przed wodami powodziowymi.(

AP: Zniszczenie Barros

)

Jej problemy z kolanem oznaczają, że skupia wzrok na swoich krokach, balansując na drewnie i powoli poruszając się po domu.

63-letni Raimundo Sampaio Sobrera powiedział, że jego podłoga była teraz tak wysoka, że ​​zaczął walić głową w sufit.

Mężczyzna siedzi w swoim oknie podczas powodzi w Brazylii
Mieszkaniec siedzi na wysokim piętrze wewnątrz domu.(

AP: Zniszczenie Barros

)

Według czwartkowego oświadczenia sekretariatu 20 gmin Amazonii znajduje się w stanie wyjątkowym, a 22 zalewają swoje banki. Do ostatniej grupy należy stolica Manaus, gdzie ludzie budowali tymczasowe mosty.

Mieszkańcy wędrują po zalanych ulicach wraz z innymi mieszkańcami na łodziach.
Dwadzieścia gmin Amazonii znajduje się w sytuacji awaryjnej z powodu nadzwyczajnych opadów deszczu.(

AP: Zniszczenie Barros

)

Rząd stanowy powiedział w tym tygodniu, że rzeka Negro, która przepływa przez Manaus i spotyka się z rzeką Solimus, może osiągnąć najwyższy poziom w ciągu kilku dni.

Zwiększone opady są związane z La Niña, w którym niższe niż zwykle temperatury powierzchni morza w środkowo-wschodnim tropikalnym Pacyfiku wpływają na globalne wzorce pogodowe.

AP

READ  Największa na świecie kolekcja niebieskich szafirów, warta 136 milionów dolarów, została znaleziona na podwórku mężczyzny