Boston Celtics vs Miami Heat, wynik, Jimmy Butler, Jason Tatum, strzał, box punktów, statystyki

Miami rozgrzewało się w pierwszej kwarcie swojego zwycięstwa w meczu 3 z Boston Celtics, zdobywając 39 punktów i prowadząc 2-1.

Gra 4 Złoto A bardzo inny sposób. Zamiast się rozpalić, Heat wpadł w mróz, aby zdobyć zaledwie 11 punktów na historycznie niskim poziomie i nie był w stanie się zregenerować, przegrywając 102-82.

Celtics nie mieli bramkarza Marcusa Smarta (kostka), podczas gdy w Heat brakowało Tylera Hero (napięte lewe udo).

Oglądaj każdy mecz z finałów i finałów konferencji NBA 2022 z ESPN na Kayo. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo >

wtorek, 24 maja

wtorek 24 maja

Victor Oladipo zrobił wszystko, co mógł. (Zdjęcie: Elsa/Getty Images)Źródło: Getty Images

Jason Tatum (31 punktów) prowadził dla Bostonu, choć wszyscy startujący wyprzedzili Miami 73-18.

Victor Oladipo był najlepszy w Heat z 23 punktami, sześcioma asystami i zbiórkami.

W rzeczywistości Oladipo został pierwszym graczem z ławki, który zwyciężył w całym początkowym składzie (18), ponieważ te liczby zostały po raz pierwszy śledzone przez ESPN W sezonie 1970-71.

11 punktów Miami było najniższym wynikiem w pierwszym kwartale w historii play-offów franczyzy, osiągając wynik 3 za 20 (15,8 procent) z parkietu.

Tatum pokonał Miami z 12 punktami, podczas gdy Derek White był nieoczekiwanym mistrzem z 10.

Biały miał tylko trzy punkty w pierwszych dwóch meczach serii, ale eksplodował pierwszą siódemką Bostonu w meczu 4, gdy Miami skręciło z boiska 0-7 w pierwszych czterech minutach.

Pam Adebayo przełamała suszę w Miami rzutem wolnym w czwartej minucie, chociaż Boston odpowiedział natychmiast, gdy Williams podkręcił podanie z Al Horford.

Problemy strzeleckie Miami nie poprawiły się, ponieważ po pięciu minutach zmarnował wszystkie osiem prób strzelenia gola, gdy trener Bostonu Em Oduka zawołał swoją drużynę z wynikiem 12:1.

Ta przerwa nie zdołała powstrzymać rozpędu Bostonu, a atak Miami nie zdołał wystrzelić, gdy Tatum w ciągu minuty przebił się, zdobywając sześć punktów, w tym zaciekły wsad.

READ  Magical Tour of South Australia, kiedy, szczegóły, 23-meczowy sezon, piąta runda, przedłużony mecz, aktualności
Jason Tatum wrzuca piłkę. (Zdjęcie: Elsa/Getty Images)Źródło: Getty Images

Victor Oladipo ostatecznie wykorzystał trzy punkty, aby strzelić pierwszego gola z gry w Miami na nieco ponad trzy minuty przed końcem.

W tym momencie Heat spadł z pola 0 do 14, tracąc energię i zdolność Herro do wchodzenia i tworzenia własnych strzałów.

Według statystyk i informacji ESPN była to najdłuższa susza bez celu, aby rozpocząć jakikolwiek mecz play-off w ciągu ostatnich 25 lat.

The Heat wydawał się być prawie przeznaczony na kolejną niechcianą część historii, ponieważ byli bliscy zdobycia najmniejszej liczby punktów w pierwszej kwarcie w play-offach NBA.

Celtics (siedem punktów) utrzymali ten rekord po kilku rzutach wolnych od Oladipo i podnieśli wiadro Miami Jimmy’ego Butlera do 11 punktów na koniec kwarty.

Oladipo był jednym z niewielu jasnych miejsc na początku gorączki i kontynuował to do drugiej kwarty, zdobywając pierwszą szóstkę.

W tym momencie Heat powrócił na 34-18, a Oldipo zdobył 13 punktów Miami.

Victor Oladipo był jasnym punktem w ciemną noc. Elsa/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Chociaż Tatum był w nastroju, zdobył cztery punkty w ciągu 40 sekund, zanim pomógł lay-upowi Jaylene Brown, aby wrócić do Bostonu 40-21 po 3 wskazówce Caleba Martina.

Tatum miał pełną kontrolę, gdy Celtics powiększyli swoją przewagę do 48-23, dodając kolejne cztery punkty, a następnie asystując White Pointer 3.

„To szokujące i frustrujące”, powiedział Mark Jackson w drugiej połowie roku. w ESPN zasięg.

„Miami Heat rozwija się dzięki pracy poza firmą i konkurowaniu na innym poziomie. Kiedy nie wnoszą tego rodzaju energii, biorą bicie. „

„Jestem zagubiony” – dodał Mike Breen.

Tatum zakończył połowę z 24 punktami, siedmioma zbiórkami i trzema asystami, podczas gdy Oldibo (18) był jedynym zawodnikiem Heat, który miał więcej niż sześć punktów.

READ  Ricciardo mówi, że Red Bull wykazał chęć „zmiażdżenia konkurencji”.

Butler zdobył dziewięć punktów, podczas gdy BJ Tucker, Max Strauss i Gabe Vincent zdobyli od 0 do 13 punktów z ziemi.

W innej kluczowej różnicy między tymi dwoma zespołami Boston zdołał dotrzeć do linii rzutów wolnych 26 razy (zrobił 21) w pierwszej połowie w porównaniu do tylko dziewięciu w Miami (sześć).

Miami nie było w stanie zbliżyć się do trzeciego lub czwartego kwartału, więc pomimo dziwnego ruchu, Boston utrzymał większość swoich startów na otwarciu czwartego kwartału.

The Heat miał 18-punktową przewagę nad Celtics, ale w tym momencie było już za późno, a seria remisowała teraz 2:2.