Bristol City 0:1 Leeds United: Wilfried Gonto zdobywa bramkę i prowadzi Leeds na drugie miejsce w mistrzostwach

Wilfried Gonto strzelił gola w swoim pierwszym meczu dla Leeds od grudnia

Leeds United awansowało na drugie miejsce w mistrzostwach, kontynuując dobrą formę w 2024 r., wygrywając z Bristol City.

Wilfried Gonto przełamał impas na początku drugiej połowy strzałem z pola karnego, zdobywając dopiero drugiego gola w sezonie i w swoim pierwszym meczu ligowym od 29 grudnia.

Bramkarz Bristol City, Max O'Leary, w pierwszej połowie wykonał kilka kluczowych obron, aby utrzymać swoją drużynę w grze, m.in. trafił Georginio Ruttera z kilku metrów.

Glen Kamara był bliski podwojenia prowadzenia dla Leeds kilka minut po bramce Gonto, ale jego strzał minął obok bramki.

Dla porównania, bramkarz Leeds Illan Meslier nie miał wiele do roboty przez całą noc, ponieważ passa Bristol City bez zwycięstwa w lidze przedłużyła się do sześciu meczów, a drużyna Daniela Farke'a wygrała pięć z rzędu.

Leeds wygrało pięć ostatnich meczów ligowych z rzędu w lipcu 2020 r., sezonie, w którym uzyskało awans do Premier League.

Zwycięstwo na stadionie Ashton Gate przesunęło ich z czwartego miejsca po raz pierwszy w tym sezonie do automatycznego awansu, przed grającymi w sobotę Ipswich i Southampton.

Dla kontrastu, ostatnie ligowe zwycięstwo Bristol City miało miejsce w drugi dzień świąt, a zespół umocnił się na pozycji w środku tabeli i został zdeklasowany przez absolutnie w formie zespół z Leeds, który z pewnością będzie się zastanawiał, jak to się stało, że nie uzyskał większej przewagi nad drużyną.

Gospodarze mieli już dobry sygnał, gdy Cameron Pring głową skierował piłkę do Nucky Wellsa, ale kiepskie pierwsze dotknięcie napastnika wybiło piłkę z jego rąk i jego strzał minął obok bramki.

Jednak szansa, która pojawiła się w 11. minucie, była ostatecznie tak samo dobra, jak Robins w pierwszej połowie, którzy nie dali im czasu na oddech i wielokrotnie zdobywali posiadanie piłki, pozwalając Leeds do woli atakować.

Znakomity Crysencio Summerville powinien był zdobyć bramkę po tym, jak złapał George'a Tannera w środku pola i ruszył do przodu. Gdy O'Leary znalazł się poza linią pola karnego, Holender próbował oddać strzał, ale bramkarz podskoczył wysoko, aby jego strzał nie trafił w bramkę.

READ  Josh Gedi Highlights, podania, MVP Ball Pool, Boston Celtics pokonał Denver Nuggets

Somerville strzelił po kolejnym strzale, po czym Rutter przechwycił podanie Roba Dickiego i wbiegł w pole karne, gdzie O'Leary strzelił ponad poprzeczką.

Następnie Patrick Bamford minął Zaka Fennera i podał do Ruttera, co dało mu najlepszą szansę w tej połowie, ale bramkarz Robinsa ponownie szybko zareagował, schodząc nisko i gra nie zdobyła gola.

Bristol City wygrało tylko jedno z poprzednich 17 spotkań z Leeds i szczęście ich zabrakło dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy.

Junior Firpo i Bamford połączyli siły, by znaleźć Gonto, który miał trochę miejsca, aby dobiec do krawędzi pola karnego, po czym oddał strzał w róg, a O'Leary rzucił się w złą stronę.

Leeds powinno prowadzić 2:0 kilka minut później, gdy ponownie objęło dwucyfrowe prowadzenie 3 na 2, ale uderzenie Kamary przy najlżejszym dotknięciu piłki posłało piłkę obok słupka.

Gospodarze prawie nie wiadomo skąd doprowadzili do wyrównania, gdy Anis Mohammadi rzucił się na luźną piłkę w polu karnym, a bramkarz Leeds Meslier szybko ją wybił – była to jego pierwsza i jedyna interwencja tego wieczoru.

Somerville, który zasłużenie wpisał się na listę strzelców, w końcówce oddał kolejny strzał w poprzek bramki, ale nie miało to znaczenia, biorąc pod uwagę, że trzy punkty były już rozstrzygnięte.

Menedżer Bristol City Liam Manning powiedział BBC Radio Bristol:

Myślę, że to najlepszy zespół, z jakim się mierzyliśmy, odkąd tu jestem.

„Rozczarowanie i frustracja prawdopodobnie wynikają z naszego poziomu występów. Pomimo niedawnego braku wyników, wychodziliśmy z meczów wiedząc, że jesteśmy w grze, byliśmy silniejszym zespołem – choć dziś wieczorem nie można tego powiedzieć.

„Poziom, na który jesteśmy w stanie i to, co pokazaliśmy ostatnio, nigdy tak nie wyglądał.

„Kiedy popełniasz proste błędy, które prowadzą do dużych kontrataków, lub gdy masz prędkość i kierunek, jaki mają oni, a oni szybko reagują, następuje duża zmiana dynamiki.

„Nagle zaczynasz się denerwować, budujesz nerwy, wpadasz w lekką panikę, a potem podstawy spadają do poziomu, na którym nie możesz grać przeciwko takiemu zespołowi”.

READ  Benjamin Butterworth: Djoković to jeden z najniebezpieczniejszych ludzi świata

Trener Leeds Daniel Farke powiedział BBC Radio Leeds:

„Myślę, że to był niemal idealny występ na wyjeździe.

„Prawdopodobnie zajęło nam 10 lub 15 minut, zanim przystąpiliśmy do tego meczu, ale dzisiaj podobało mi się wiele rzeczy – cały pressing, kontrapress, posiadanie piłki, momenty przejściowe, duch walki.

„Myślę, że byliśmy bardzo dominujący, stwarzaliśmy z niemal każdej pozycji, momenty przejściowe, stałe fragmenty gry, posiadanie piłki, środek skrzydeł i mnóstwo okazji.

„Jedyne, co muszę skrytykować, to nasza jakość pod bramką. To ciągły temat. Dzisiaj trochę mnie to niepokoi, ponieważ jeśli chcemy świętować i mieć powód do kibicowania w maju przyszłego roku, musimy nauczyć się strzelać gole .” Cele i wykorzystując szanse, musimy wykazać się większą odpowiedzialnością przed bramką.

„Do dzisiaj nie było sytuacji niczego, mieli jedną wielką szansę, a jeśli Illane Meslier nie będzie tam z bramkarzem najwyższej klasy, będziesz siedział w szatni i rozmawiał o 1-1 i nie zrozumiesz, jak to się stało odchodzi.” Tylko jeden punkt.”