Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Broadhurst jest „o krok” od olimpijskiego snu

Amy Broadhurst wspiera się, by spełnić życiowe marzenie o zakwalifikowaniu się do igrzysk olimpijskich na Igrzyskach Europejskich w Polsce w przyszłym miesiącu.

Kobieta z Dundalk była w zeszłym roku mistrzynią świata i Europy w wadze lekkiej (63 kg), ale to nie jest waga olimpijska, a Kelly Harrington walczy w kategorii 60 kg, więc zamierza zakwalifikować się do wagi półśredniej (66 kg) na przyszłoroczny Paryż.

Broadhurst był oszołomiony Grainne Walsh na National Elites w styczniu w Welter, ale później zdobył złoty medal na prestiżowym turnieju bokserskim Strandja Memorial w Bułgarii, kiedy Walsh odpadł w pierwszej rundzie.

„Jestem o krok od zakwalifikowania się na igrzyska olimpijskie” – powiedziała RTÉ Sport. „Muszę dostać się do półfinału, aby się zakwalifikować.

„To było moje marzenie, odkąd byłam małą dziewczynką, więc bycie tak blisko jest niesamowite i naprawdę nie mogę się ich doczekać.

„Jestem bardzo pewny siebie. Brałem już udział w siedmiu mistrzostwach Europy, od juniorów po elity, i zdobyłem medal w każdym z nich, więc jestem przekonany, że mogę to zrobić ponownie”.

Przemawiając podczas ujawnienia Flogasa jako oficjalnego partnera Team Ireland w Paryżu 2024, Broadhurst był przekonany, że irlandzka drużyna kobiet może budować na trzech złotych, srebrnych i brązowych medalach zdobytych podczas mistrzostw Europy w październiku ubiegłego roku.

„Jeśli będziemy w pełni skoncentrowani i dostosujemy się do naszych najlepszych możliwości, nikt nas nie pokona” – powiedziała.

„Nie chcę niczego odbierać męskiej drużynie, ale nasza kobieca drużyna leci.

„Odebraliśmy Europejczykom w Czarnogórze sześć czy siedem medali. Jesteśmy potęgą, jeśli chodzi o międzynarodowy boks.

– Jestem pewny siebie i całej drużyny, że dobrze wypadniemy w tych meczach.

„Byłoby prawdziwą hańbą nie tylko dla Irlandii, ale dla każdego kraju, gdyby przegrał boks z igrzysk olimpijskich”

Trzecia edycja Igrzysk Europejskich będzie kwalifikacją do Paryża, ponieważ Międzynarodowa Federacja Bokserska jest nadal zawieszona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który ma obawy co do zarządzania IBA pod rządami rosyjskiego prezydenta Umara Karimlewa.

READ  The Players Championship 2023 PGA Tour Golf News Aktualizacje na żywo Pierwsza runda Jak oglądać Rankingi Rory McIlroy TPC Sawgrass Aussies

Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodowe niedawno zażądało, aby zawody w Krakowie nie były liczone do celów olimpijskich, ponieważ bokserzy rosyjscy i białoruscy nie zostaliby dopuszczeni do udziału, a następnie próbowało dyktować, którzy bokserzy zostaną zakwalifikowani, ale Międzynarodowy Komitet Olimpijski szybko potwierdził, że „Międzynarodowy Związek Zawodowy Boxing Association nie weźmie udziału w kwalifikacjach i turnieju bokserskim Paryż 2024”.

Irlandzkie Stowarzyszenie Boksu znalazło się wśród 21 krajowych federacji, które zbojkotowały ostatnie mistrzostwa świata organizowane przez IBA i wskazało, że odbędzie się głosowanie w sprawie przyłączenia się do nowego, oddzielnego związku boksu amatorskiego, World Boxing, który ma nadzieję zapewnić zachowanie sportu . swój długoterminowy status olimpijski.

Boks nie jest obecnie w programie igrzysk w Los Angeles w 2028 roku.

„Dla mnie i wszystkich innych ważne jest, aby boks pozostał na igrzyskach olimpijskich” – powiedział Broadhurst.

„Jeśli go tam nie ma, to po co ci bokserzy-amatorzy muszą pracować?”

„Jeśli idziesz tą drogą, ustanawiając światowy boks i kontynuując boks na igrzyskach olimpijskich, jestem za tym.

„Byłoby wielkim wstydem nie tylko dla Irlandii, ale dla każdego kraju, gdyby przegrał boks z igrzysk olimpijskich, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych sportów”.