Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brooklyn Nets odkłada Keri Irvinga na półkę, dopóki nie zostanie zaszczepiony i będzie mógł grać wszędzie tam, gdzie obowiązują zasady COVID

Gwiazda Brooklyn Nets, Kyrie Irving, nie będzie brał udziału w żadnych zajęciach zespołowych, dopóki nie zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19, powiedział dyrektor generalny NBA Sean Marks.

Irving, 29 lat, stanowczo sprzeciwiał się szczepieniom, pomimo nakazu z Nowego Jorku żądającego strzału, jeśli będzie grał lub trenował w drużynie u siebie w tym sezonie.

„Biorąc pod uwagę zmieniający się charakter sytuacji i po długich rozważaniach, ustaliliśmy, że Kyrie Irving nie będzie grał ani trenował z drużyną, dopóki nie będzie mógł zostać pełnoprawnym uczestnikiem” – powiedział Marks we wtorkowym oświadczeniu (czasu lokalnego).

“Konieczne jest, abyśmy nadal budowali harmonię jako zespół i pozostawali wierni naszym niezłomnym wartościom wspólnoty i poświęcenia. Cele naszych turniejów nie zmieniły się w tym sezonie i aby osiągnąć te cele, każdy członek naszej organizacji musi podążać w tym samym kierunku”.

Brooklyn był uważany za jednego z faworytów do tytułu NBA wraz z Wielką Trójką Irvingiem, Kevinem Durantem i Jamesem Hardenem.

Trio miało zostać uzupełnione przez potężnego strzelca Joe Harrisa i Australijkę Patti Mills jako opcje obrony, a także dodać gwiazdy weteranów Blake’a Griffina, LaMarcusa Aldridge’a i Paula Millsapa do swojego głębokiego składu.

Stan Nowy Jork zabrania osobom niezaszczepionym pracy lub uczestniczenia w wydarzeniach odbywających się w wielu obiektach zamkniętych, w tym w obiektach rozrywkowych i sportowych.

Podobne zasady obowiązują w San Francisco, gdzie gwiazda Golden State Andrew Wiggins powiedział niedawno, że otrzymał szczepienie pomimo własnych obaw, aby mógł nadal grać w lidze.

Zasady takie jak te w Nowym Jorku i San Francisco wejdą w życie w Los Angeles od 29 listopada.

Pozycja Irvinga może go kosztować miliony

Gracze Brooklen Nets zbierają się na boisku.
Bez Kyrie Irving w składzie, australijska Patty Mills #8 mogłaby odgrywać rosnącą rolę obok Jamesa Hardena i Kevina Duranta.(Mitchell Leaf/Getty Images)

NBA nie zmusza graczy do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, ale wstrzyma pensje każdemu graczowi, który opuści mecze z powodu lokalnych przepisów.

Irving jest winien 35,3 miliona dolarów (47,9 miliona dolarów) w tym sezonie w trzecim roku z czteroletniej umowy o wartości 185,4 miliona dolarów, którą podpisał 6 lipca 2019 roku.

W zeszłym sezonie zakończył zdobywanie bramek jako drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, mimo że otrzymał razem ograniczone minuty od swojej potrójnej gwiazdy, która pojawiła się w zaledwie 8 meczach razem z powodu kontuzji i choroby.

W play-off Durant prowadził drużynę, ponieważ Harden (ścięgno podkolanowe) i Irving (kostka) przegrały mecze z powodu kontuzji.

Mistrz Ultimate – Milwaukee Bucks – wyeliminował Nets w półfinale konferencji w siedmiu meczach.

Irving, siedmiokrotny All-Star, zagrał w sezonie zasadniczym 54 mecze dla Nets w zeszłym sezonie, notując średnio 26,9 punktu, 6,0 asyst i 4,8 zbiórki.

W 582 meczach kariery (wszystkie rozpoczynające się) z Cleveland Cavaliers (2011-17), Boston Celtics (2017-19) i Nets, zdobył średnio 22,8 punktu, 5,7 asyst i 3,8 zbiórki.

ABC/Reuters

READ  Cristiano Ronaldo zdobywa hat-tricka w zwycięstwie Portugalii nad Luksemburgiem - runda eliminacji do Mistrzostw Świata | wiadomości piłkarskie