Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Brytyjski komik John Bird umiera w wieku 86 | Przyczyna śmierci „Pokojowa”

Ukochany brytyjski komik i aktor John Bird, najbardziej znany ze swoich satyr w telewizji, zmarł w wieku 86 lat, co wywołało lawinę hołdów od jego współpracowników.

Baird zmarł „spokojnie” w domu opieki w West Sussex, zgodnie z oświadczeniem. Jego przyjaciel i partner komediowy, Rory Bremner, również potwierdził śmierć „jednego z naszych wielkich satyryków”.

On się pojawia umrzeć w Wigilięi słońce raporty.

„To paradoks”, powiedział Bremner, „że jeden z naszych największych satyryków, tak biegły w portretowaniu zadowolonych z siebie ministrów, urzędników państwowych lub wysokich urzędników, sam był tak skromny i przymilny”.

John Baird do końca nie był z siebie całkiem zadowolony i zawsze uważał, że powinien był lepiej sobie radzić, być mniej leniwy i mieć tak późny okres jak Brahms, że wszystko jest puste i abstrakcyjne. przyjaciel i współpracownik John Fortune, wraz z Peterem Cookiem jest filarem anty-establishmentu”.

Byrd zyskał sławę wraz z Fortune i Bremnerem dzięki ich pokazowi szkiców Bremner, Ptak i Fortuna na UK Channel 4, który trwał od 1999 do 2010 roku.

Bremner powiedział dalej, jak „niezwykłe” było to, że Bird zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia, co oznacza „dziewięć lat, prawie co do dnia” po śmierci Fortune w sylwestra 2013 roku.

„Bóg jeden wie” – dodał Bremner – „ominęło ich cynizm w ostatniej dekadzie, a teraz strata jest trwała”.

„Jan mógł nie czuć się uprawniony do swojego życia, ale Bóg je napisał”.

Bird and Fortune był nominowany do czterech nagród Baftas, zdobywając jedną w 1997 roku.

Trio współpracowało także przy programach BBC Teraz inna sprawa i Program Rory’ego Bremnera.

Tymczasem Bird pojawił się w filmie Jabberwocky A w programach komediowych m.in Tak, premierze i Jedną nogą w grobie.

Bremner kontynuował: „Zdali sobie sprawę, że prawdziwa satyra nie polegała na atakach na polityków, ale na ujawnieniu niezdolności do„ dyscypliny rynkowej ”i kultury prywatyzacji, w której prezesi są równo nagradzani za sukcesy i wynagradzani za porażki”.

READ  Richard Wilkins: Gospodarz Weekend Today powróci na Channel 9 w 2022 r.

Baird urodził się w Nottingham i grał aktywną rolę w The Footlights na Uniwersytecie Cambridge, zanim dołączył do Royal Court Theatre i rozpoczął karierę komediową.

Pozostawił żonę Libby, pianistkę koncertową, oraz synów Dana i Josha.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy słońce Jest ponownie publikowany za zgodą.