Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Urodzony w Wielkiej Brytanii bojownik ISIS przyznaje się do zabicia amerykańskich zakładników | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Alexanda Kotey jest jednym z dwóch członków ISIS, którzy zostali schwytani w Iraku, zanim stanęli przed sądem pod zarzutem „terroryzmu” w Stanach Zjednoczonych.

Urodzony w Wielkiej Brytanii mężczyzna, który był członkiem zespołu ISIS w Syrii oskarżony o ścięcie amerykańskich zakładników, przyznał się do ośmiu amerykańskich zarzutów kryminalnych, w tym morderczego wzięcia zakładników i spiskowania w celu wsparcia „terrorystów”.

Alexanda Kotey, urodzona w Londynie, jest jednym z dwóch członków ISIS, którzy zostali zatrzymani przez amerykańską armię w Iraku przed przeniesieniem do USA, aby stanąć przed sądem pod zarzutem „terroryzmu”.

Coty stanął przed sędzią okręgowym USA TS Ellisem w czwartek w Aleksandrii w stanie Wirginia i przyznał się do zamordowania dziennikarzy Jamesa Foleya i Stephena Sotloffa oraz pracowników pomocy humanitarnej Kayli Mueller i Petera Kassiga.

Zarzuty obejmują potencjalne wyroki śmierci, ale władze USA poinformowały brytyjskich urzędników, że amerykańscy prokuratorzy nie będą dochodzić kary śmierci wobec Koteya.

Ranking między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią

Ellis powiedział, że na mocy wstępnego porozumienia między władzami USA i Wielkiej Brytanii Kotey może zostać przeniesiony do Wielkiej Brytanii po 15 latach więzienia.

Departament Sprawiedliwości stwierdził w oświadczeniu, że biorąc pod uwagę, że Coty zgodził się na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, jeśli z jakiegokolwiek powodu jego kara w Wielkiej Brytanii była krótsza niż dożywocie dla Coty’ego, Coty zgodził się „zwrócić go do Stanów Zjednoczonych w celu odbycia pozostała część jego zdania”.

Ellis dodał, że w ramach apelu Coty zgodził się współpracować „w pełni i uczciwie” z amerykańskimi i zagranicznymi śledczymi rządowymi oraz nadzorować spotkania z członkami rodzin ofiar zakładników.

Brytyjski rząd cofnął Koti obywatelstwo w 2018 roku.

Między innymi Kotey był podejrzany o udział w filmach ISIS opublikowanych w Internecie, pokazujących ścinanie zagranicznych zakładników.

24-stronicowy akt oskarżenia zawierał długą listę aktów tortur, o które oskarżano zakładników Kotey, w tym porażenie prądem paralizatorem, zmuszanie zakładników do walki między sobą, bicia kijami i podtapiania.

READ  Naukowcy twierdzą, że ostatni miesiąc był najgorszym w historii lipca pod względem pożarów