Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Brzydkie kaczątko” czy nie do pobicia?  Rozpakuj nienawiść do centrum handlowego

„Brzydkie kaczątko” czy nie do pobicia? Rozpakuj nienawiść do centrum handlowego

Rada Tasmanii stanęła w obronie najlepszej dzielnicy handlowej, która polaryzuje miasto z powodów obejmujących przestępczość, strukturę handlu detalicznego i ruch uliczny – lub jego brak. Przeczytaj nasze szczegółowe badania wyjaśniające argumenty.

Według firmy budowlanej The Baker Group, centrum handlowe Brisbane Street Mall w Launceston zostało zbudowane w 1975 roku i jest jednym z pierwszych centrów handlowych w Australii zorientowanych na pieszych i przyciągającym wzrok miejscem w północnej stolicy Tasmanii.

W maju, gdy firma marketingowa Launceston Central została finalistą konkursu Mainstreet Australia Awards w kategorii „Najlepsza regionalna główna ulica lub centrum miasta”, kilkudziesięciu mieszkańców wyjęło młotki, aby przejąć kontrolę nad centrum handlowym.

„Kiedy wróciłem [from the] Po czterech latach spędzonych na kontynencie zwiedziłem centrum handlowe i stwierdziłem, że jest mdłe i nudne, sklepy się zmieniają, a wiele sklepów jest zamkniętych, i poczułem, że było przygnębiające. „Nigdy nie czułam tego w centrach handlowych na kontynencie” – stwierdziła jedna z nich.

Centrum handlowe Launceston Brisbane Street. Zdjęcie: Alex Tracy

„Och, serio, w galerii nic nie ma i nie jest zbyt atrakcyjne. Potrzebujemy remontu i porządnych sklepów” – dodała kolejna.

Oprócz takich kwestii, jak parkingi i struktura handlu detalicznego, jako kolejny ważny czynnik wymienia się przestępczość, a rzekoma bójka z użyciem dużego noża, która miała miejsce w zeszłym miesiącu, jest najnowszym z długiej listy zachowań aspołecznych.

Ale jak sprawiedliwa jest nienawiść?

William Cassidy, ustępujący dyrektor naczelny Izby Handlowej w Launceston, zgadza się, że centrum handlowe „naprawdę otrzymuje wiele negatywnych opinii”.

„Jeśli spojrzeć na historię centrum handlowego, myślę, że stało się ono trochę sterylne, ale nie umarło” – powiedział.

„Wystąpiło to z trzech powodów: braku opcji jedzenia i napojów, braku udogodnień dla dzieci i braku terenów zielonych (chociaż sytuacja poprawiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy).

READ  Szef Woolworths ostrzega przed rosnącymi kosztami artykułów spożywczych

„Kiedy w budynku, w którym obecnie mieści się Adairs, mieściły się tramwaje Pages Espresso i Pages Coffee Tram – w ciągu dnia wwożone do centrum handlowego z ustawionymi stołami i krzesłami, a następnie odkładane na noc – na końcu ulicy St John Street panowało prawdziwe ożywienie. centrum handlowe.

„To, w połączeniu z placem zabaw dla dzieci, oznaczało, że była to przestrzeń dla rodzin.

„Civic Square to teraz plac zabaw w CBD, który zabiera rodziny z centrum handlowego”.

Robin Smith, właściciel ostatniego dostawcy żywności i napojów w centrum handlowym – Coffee Republic – określił centrum handlowe jako „brzydkie kaczątko”.

Właściciel Coffee Republic Robin Smith w centrum handlowym Brisbane Street w Launceston. Zdjęcie: Alex Tracy

Na niedawnym regularnym spotkaniu władz miasta Launceston wyrażono pogląd, że w ramach strategii zazieleniania miast w centrum handlowym nie zapewniono sprawiedliwego udziału roślinności w porównaniu z Civic Square i innymi obszarami miejskimi wokół CBD.

Powiedział również, że w 2023 r. centrum handlowe nie zostało poddane corocznemu dokładnemu sprzątaniu.

Kiedy Mercury odwiedził pana Smitha w centrum handlowym, wskazał na wyblakły chodnik centrum handlowego, zaśmiecony małymi czarnymi krążkami stwardniałej gumy.

Smith, który we wrześniu został zaatakowany przez młodych ludzi, gdy bronił Coffee Republic przed wandalizmem, powiedział, że podjęty przez radę projekt „Serce miasta”, mający na celu rewitalizację CBD i innych miejsc na wewnętrznych przedmieściach, był „nietrafiony”. .

Właściciel kawiarni Robin Smith twierdzi, że centrum handlowe Brisbane Street Mall w Launceston nie zostało jeszcze gruntownie posprzątane w 2023 r. Zdjęcie: Alex Tracey

„To nie sprawdziło się w przypadku Quadrant Mall i nie sprawdziło się w przypadku Brisbane Street Mall” – powiedział.

„Tak się stało w przypadku Civic Square, a Riverbend Park to doskonały projekt.

„Wcześniej centrum handlowe miało pośrodku mały pas, który wyglądał jak wioska.

READ  Selena FM SA: Nowa grupowa prezentacja sufitów energooszczędnych dla przemysłu i logistyki

„Było tam światło i coś dla dzieci.

Robin Smith, właściciel kawiarni Coffee Republic w Brisbane Street Mall, po pobiciu przez młodocianego przestępcę wieczorem 12 września 2023 r. Zdjęcie: Alex Tracey

„Zwykle ktoś siedzi z dziećmi przez jakiś czas, ale w ogóle nie widzę nic dla dzieci. Raz w roku mamy choinkę.

Duet matka-córka, Anna i Bonnie Talbot, które pracują w handlu detalicznym w centrum handlowym, stwierdziły, że czasami czują się niebezpieczne ze względu na poziom przestępczości w centrum handlowym i w ich sklepach.

Matka i córka Anna i Bonnie Talbot, które pracują w centrum handlowym Brisbane Street w Launceston. Zdjęcie: Alex Tracy

„Były przypadki, że dzieci były ścigane i przychodziły po pomoc. Już wcześniej musieliśmy wzywać policję” – powiedziała.

Bonnie zgodziła się.

„Cały czas spotykamy złodziei sklepowych. Czasami nie czuję się bezpiecznie” – powiedziała.

Bernadette House, mieszkanka Westbury, stwierdziła, że ​​centrum handlowe ożywa w czasie świąt Bożego Narodzenia, ale w ciągu roku wydawało jej się, że jest „całkowicie martwe i przygnębiające”.

„Byłoby miło, gdyby w centrum handlowym odbywało się więcej wydarzeń” – stwierdziła.

Rodzina Westbury Isabella, Bernadette i Lachlan House w centrum handlowym Brisbane Street w Launceston. Zdjęcie: Alex Tracy

Jako główny zjazd pani House wymieniła brak parkingu.

Burmistrz Launceston Matthew Garwood powiedział, że docenia różnorodność punktów widzenia na temat centrum handlowego.

„Brisbane Street Mall zostało ostatnio przebudowane w 2018 roku i od tego czasu słyszeliśmy różne opinie społeczne na temat tej przestrzeni” – powiedział.

„W ramach przebudowy samorząd dodał więcej miejsc publicznych oraz zainstalował nowe oświetlenie, tereny zielone i chodniki.

W następstwie incydentu w pobliżu rogu Brisbane i St John Street w Launceston po południu 21 grudnia 2023 r., w którym rzekomo użyto dużego noża. Zdjęcie: Dostarczone

„Chociaż ludzie mogą mieć różne poglądy na temat przebudowy, faktem pozostaje, że nowy wygląd Brisbane Street Mall to najbardziej poszukiwana lokalizacja handlowa w mieście, wysoce pożądana i widoczna dzielnica handlowa, w której wartość nieruchomości rośnie.

READ  Plan dotyczący „super hubu” stacji kolejowej Sunshine zostanie złagodzony

„W dalszym ciągu obserwujemy duże zainteresowanie deweloperów i inwestorów tym ważnym centrum handlowym i zdajemy sobie sprawę, że wielu deweloperów będzie chciało w przyszłości wprowadzić do centrum handlowego nową ofertę.

„Przebudowane centrum handlowe okazało się również udanym miejscem wydarzeń, co pokazało niedawno oświetlenie choinki, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób”.

Ładowanie osadzonego…

[email protected]