Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bunnings oferuje bezpłatną usługę recyklingu baterii

Sklep z narzędziami uruchomił nową usługę, która pozbywa się przedmiotu, o którym większość z nas nie ma pojęcia, co robić.

To składnik, o którym większość z nas nie ma pojęcia, co zrobić, gdy go używamy.

Baterii domowych nie można poddawać recyklingowi za pomocą pojemników do recyklingu Kerbside, a zamiast tego należy udać się do specjalistycznego centrum recyklingu baterii.

Jednak króliki Sklepy oferują teraz pudełka z darmową dostawą do recyklingu baterii, które po raz pierwszy zaczęły działać pod koniec zeszłego roku.

Recykling baterii zapobiega zagrożeniu pożarem zużytych baterii i przedostawaniu się do środka toksycznych chemikaliów i powodowaniu szkód.

Adwokat i dziennikarz zrównoważonego rozwoju Lottie Dalziel udostępniła wideo na TikTok o tym, jak działa usługa.

„To kolejny powód, aby odwiedzić Bunnings, teraz oferują recykling baterii w każdym sklepie” – powiedziała w filmie.

„Nie dotyczy to tylko baterii domowych, ale także narzędzi elektrycznych”.

Korzystając z programu recyklingu baterii Bunnings, powiedziała, że ​​95 procent komponentów baterii można ponownie wykorzystać.

Klienci chwalili program i mówili, że to „doskonała wiadomość”.

„Nie wiedziałem, to super!” Jedna osoba skomentowała wideo.

Inny napisał: „Mam szufladę pełną baterii, bo nigdy nie wiedziałem, co z nimi zrobić i nie chciałem oddać ich do recyklingu ani śmieci na wysypisko”.

„Oficjalny biznes też to robi” – napisała jedna osoba.

Bunnings uruchomił program recyklingu baterii w listopadzie zeszłego roku po próbie w wiktoriańskich sklepach.

Pudełka są teraz dostępne we wszystkich sklepach Bunnings, dzięki czemu jest to największy krajowy program recyklingu baterii.

Envirostream Australia prowadzi zbiórkę i recykling baterii, w ramach których oczekuje się, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy podda się recyklingowi 240 000 kg baterii.

Dyrektor handlowy Bunnings, Jen Tucker, powiedział, że program dotyczy wygody klienta i minimalizacji wpływu sprzedawanych przez nich produktów na środowisko.

READ  Mike Henry stawia przyszłość firmy na „dwa megatrendy”

„Sprzedajemy szeroką gamę baterii, od baterii domowych po akumulatory do elektronarzędzi, a ta inicjatywa wprowadza „pełny krąg” programu recyklingu baterii, który zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do środowiska i przywraca cenne zasoby, które można poddawać recyklingowi w nieskończoność” – powiedziała. . .

„To oprogramowanie jest szczególnie przydatne dla naszych klientów komercyjnych i majsterkowiczów, ponieważ zespoły montażowe są również celowo zaprojektowane do przyjmowania akumulatorów do elektronarzędzi”.

Rzeczniczka Bonings powiedziała news.com.au, że program „otrzymał pozytywne opinie od klientów”.

„Widzimy duży popyt ze strony naszych klientów komercyjnych, którzy upuszczają akumulatory do elektronarzędzi, a także klientów detalicznych korzystających z akumulatorów domowych” – powiedzieli.

Więcej informacji na temat programu baterii Bunnings Odwiedź stronę.

Przeczytaj powiązane tematy:króliki